Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 20 Feb 2013, 15:05

Un prophète (2009) - fantastičan zatvorski film. Jedan od najboljih zatvorskih dosad. Radi se o liku koji dolazi u zatvor bez ikakve reputacije da bi nakon nekog vremena počeo raditi za jednu mafiju i tako mu reputacija raste ne samo u zatvoru već i vani. Podijeljen između muslimana i te mafije. Odlična transformacija tog glavnog lika, upečatljivi sporedni likovi. Film je baš kompletan, dosta realan. Čista uživancija. Redatelj je Jacques Audiard i dosad sam gledao još Sur mes lèvres (2001) od njega koji je isto odličan. Ostaju mi De rouille et d'os iz prošle godine i De battre mon coeur s'est arrêté (2005).

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 20 Feb 2013, 22:22

Michel wrote:Un prophète (2009) - fantastičan zatvorski film. Jedan od najboljih zatvorskih dosad. Radi se o liku koji dolazi u zatvor bez ikakve reputacije da bi nakon nekog vremena počeo raditi za jednu mafiju i tako mu reputacija raste ne samo u zatvoru već i vani. Podijeljen između muslimana i te mafije. Odlična transformacija tog glavnog lika, upečatljivi sporedni likovi. Film je baš kompletan, dosta realan. Čista uživancija. Redatelj je Jacques Audiard i dosad sam gledao još Sur mes lèvres (2001) od njega koji je isto odličan. Ostaju mi De rouille et d'os iz prošle godine i De battre mon coeur s'est arrêté (2005).

8=========o/8==========o (9/10)
gledao ga prije kojih godinu dana na HRT-u i stvarno sam bi oduševljen..inače gotivim francusku kinematografiju, a jedan od meni dražih i svakako preporuka za tebe je ¨MR73¨ (prema francuskom pištolju)
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 21 Feb 2013, 10:26

Bachelor Night (1984.); ma odličan film, i Tawny Kitaen kao uvijek ali i film je presmiješan, od mene preporuke. :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 21 Feb 2013, 18:04

The Deep Blue Sea - ..no sharks :(
A sad ozbiljno :lol: Lijep film koji počinje in medias res i tako se raspetljava čineći iz klasične karenjinaste priče nešto ipak malo posebnije. Premala ocjena na imdbu, ovo bi zaslužilo i visoku osmicu.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 21 Feb 2013, 18:17

:mrgreen:

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 22 Feb 2013, 02:11

Midnight Express (1978) - najbizarniji i najbolesnij zatvorski film koji sam dosad pogledao. Baš se uveče pod kožu, a jel trebam reći da je po istinitom. Radi se o ameru koji je iz turske pokušao švercati hašiš u svoju zemlju, ali su ga uhvatili i završio je u nekakvom turskom zatvoru ili bolje reći Paklu. Stvarno ima uznemirujućih scena. Pa onda dođe sasvim normalna scena i odjednom film se okrene
SpoilerShow
pa tako imamo ubijanje na mrtvo ime onog cinkera i još mu je jezik iščupao :shock: ili ona ludnica :prayer:
čudan film, pamtljiv, ali nije od onih zatvorskih koje ćeš voljeti jer su ti dragi.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 22 Feb 2013, 14:27

Cool Hand Luke (1967) - e ovo je već nešto sasvim drugačije. Možda i najdraži zatvorski film koji sam dosad pogledao. Ovdje se može povući paralela sa letom iznad kukavičjeg gnijezda. Kao i Newman - Nicholson te njihovi likovi koji se bore protiv sustava. ima dosta sličnosti. Newman glumi Lukea kojeg su odmah prizvali Cool Hand Luke zato što se sam bori protiv sustava/tih policajaca. Posebno me dojmilo njegova volja, mirnoća, i ne znaš što će iduće napraviti. Ima scena za koje znaš da su legendarne, al ona rečenica "What we've got here is failure to communicate." :supz: a da ne govorim koliko je film ispred svog vremena. Pogotovo cijela priča oko onog policajca koji stalno nosi sunčane naočale pa su ga prozvali čovjek bez očiju. Smatram da je to simbolika što se tiče Big Brothera (svako nas promatra). A Luke ima čast da mi je ušao na listu najboljih likova. Kao i Let... Inspirativan film koji budi nadu u bolje sutra.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 23 Feb 2013, 08:18

Stardust (2007) - odličan i zabavan pustolovni fantastični film s elementima romanse. Je da djeluje dosta razvučeno, ali je prilično zabavno. Bar do dijela s Robertom de Nirom kao lovac na munje, tada pada ritam filma i postaje dosadno... Moglo se i bez njegova lika. Michelle kao vještica je izvrsna i najbolji lik u filmu. Tek završnica + otkačeni likovi i nekoliko neočekivano brutalnih scena. Jako dobra fantazija. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Feb 2013, 19:50

The Devils - Nekim čudom nedostajalo zadnjih 20min filma, no na sreću bio umetnut i doks o filmu pa sam vidjela koje sam glasovite scene propustila :lol: Kompleksno, naturalistično i na kraju kakofonija, baš kako je i priličilo stvarnim događajima, kažu. Priča je veća nego što izgleda, jer daje i slojeve pozadinskih događaja i povijesnih prilika. I sve to kenrussellovski ispričano.

Još malo pa završavam ovaj nunspoloitation maratončić pa ću poredati i staviti da krasi topic :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 23 Feb 2013, 19:51

Sonja i bik - meh...slabo,5/10
Argo - odličan film,8.5/10
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Feb 2013, 20:02

John_Ryder wrote:Sonja i bik - meh...slabo,5/10
Ja prala suđe dok je ćaća gledao i prvih 15min slušala iz druge sobe. Činilo se baš smiješno i simpa. Pitam poslije kakav je bio ostatak, kaže ne moraš baš trčati gledati :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 23 Feb 2013, 20:41

a simpa je tu i tamo koja situacija,ali u globalu meh.. :lol:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 23 Feb 2013, 20:48

War (2007) - dobar akcijski triler s Jasonom Stathamom i Jet Lijem, usprkos ne baš previše zanimljivom scenariju s jednim predvidljivim i nepredvidljivim twistom. Akcija je mogla biti još bolja, ali završnica je dobra. Ono, pogledati i zaboraviti... 3/5

Forbidden kingdoms - prvim gledanjem je bio dobar, a sada, slaba posveta kung fu filmovima s dodatkom magije i mitologije. Dobra zabava, ali opet, nisam pretjerano zadovoljan... 3/5

Tarantula (1955) - solidan sf horor. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Feb 2013, 03:09

Kiss of the Spider Woman (1985) - zatvorski film koji se uglavnom dešava samo u čeliji između dva lika. William Hurt koji je genijalan u ulozi, glumi gaya koji je metnut sa strane upravnika da malo istraži svojeg cimera koji je politički aktivist. Ali oni se sprijateljuju, pričaju o svačemu i na kraju Hurt mora odlučiti što će napraviti, a nema puno opcija. Zanimljiv film koji drži pažnju.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 24 Feb 2013, 09:05

A good day to die hard (2013) - film traje 97 minuta. 90 minuta je pucnjava, a u 7 minuta se naguralo sve ostalo. Mislim da John McTiernan plače kad vidi kuda je otišlo ono što je on započeo prije 25 godina. Bruce Willis je standardno dobar, ali moram se zapitati gdje mu je bila potkošulja u ovom filmu?! :D Flim kao film je ništa posebno.

Post Reply