Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 11 Feb 2013, 21:21

Michel wrote:Po meni njegova jedina odlična gluma. Ne mogu se otet dojmu da mi je tada bio bolji nego danas. Svi su ga tada pljuvali, mrzili ili što već dok danas dok je sazrio, svi ga hvale, govore kako je najbolji... Ne znam, meni on solidan glumac koji se ne mijenja, ali u tom filmu je bio extra.

meni u rangu glume dustina hoffmana u rain man :prayer:
Image

Image

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by callac » 11 Feb 2013, 21:23

My Sister's Keeper (2009) - bio sinoć na tvu, težak, i da nemaš sestru, samo se zamisliš u takvoj situaciji i suza krene. Ovako sam plakala ko kišna godina

The Four Seasons (1981) - još traje, al ovo sam već gledala. Dobar pogled u budućnost svima koji će jednog dana biti u braku.

I fali mi dvadesetak minuta kraja novom Sherlocku, zaspala sam noćas pa ću večeras nastaviti..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Feb 2013, 01:14

John_Ryder wrote:
Michel wrote:Po meni njegova jedina odlična gluma. Ne mogu se otet dojmu da mi je tada bio bolji nego danas. Svi su ga tada pljuvali, mrzili ili što već dok danas dok je sazrio, svi ga hvale, govore kako je najbolji... Ne znam, meni on solidan glumac koji se ne mijenja, ali u tom filmu je bio extra.

meni u rangu glume dustina hoffmana u rain man :prayer:
Ako nisi gledao Dnevnik Košarkaša, pogledaj. Tamo je isto odličan.

Death and the Maiden (1994) - jedan od Polanskovih filmova koje nisam pogledao. Weaver i Kingsley. Film je biser među biserima. Glume samo troje glumaca, a radnja se dešava na nekom otoku, na nekom brdu, dole je more i mala kućica pod mjesečinom. Dakle, atmosfera je onakva kakvu samo Polanski može naprviti. Weaver je iznenadilasa glumom. Za razliku od Ripley, ovdje glumi psihički slabu ženu koja je mučena prije mnogo godina i to je glavna radnja jer ona optuži pred mužem da ju je Kingsley mučio i silovao i tu sve počinje. Psihičke igrice, puno neodgovorenih pitanja, ne znaš ko je u pravu sve do samoga kraja filma. Ustvari, svakom novom scenom ti mijenjaš mišljenje. Hvala, Polanski, na još jednom odličnom filmu.

8========-.o/8==========o (8.6/10)

Kærlighed på film (2007) - film s kojim sam započeo skandinavski maraton. Nisam i jesam imao neka očekivanja. Onak, neka srednja i to je ispunio iako je počeo nekako nezanimljivo, hladno, nepovezano, ali film kako odmiče, tako se cijela misterija otpliće, a bome je to dobro zamišljeno. Pogotovo
SpoilerShow
kad se pojavi pravi Sebastian govoreći da je on Jones :prayer: a tek kad optuži pravoga Jonesa da je on njegov ljubavnik, haha. Pa odličan kraj kada ga ova izmlati s kamenom.
neću previšeotkirvati radnju jer treba pogledati. Uglavnom, zamjena identiteta napravljena na jedan jako zanimljiv način.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 12 Feb 2013, 01:23

the big lebowski - volim ovaj film :supz:

8/10

Philip Seymour Hoffman je isti Josipović :zubifale:
SpoilerShow
Image
Image

:zubifale:
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 12 Feb 2013, 13:13

chinese zodiac

ima zabavnih scena, ali meni su radnja i motivi bili bili zbunjujući, loše napisani.
Točnije film je zbrčkan i nabacan svime.

highlight filma je dio na otoku.

Zadnji (air) fight je bezveze, moglo je to bolje.

Ali uvijek mi je drago vidjeti Jackiea :D , čeka se novi Police story :supz:

6/10

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 12 Feb 2013, 19:08

Piedone lo sbirro (1973) - staromodni akcijski triler s humorom koji je danas prilično zastario i naivan, ali ipak je to Bud Spencer. Bradati debeli inspektor čije su šake kao maljevi. Dobra količina tučnjave, simpatičan lik, solidna radnja, ali volim gledati Spencerove filmove još od Extralarge serijala i onih western komedija s Terence Hillom. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Feb 2013, 20:05

Kongen av Bastøy (2010) - oni koji su gledali švedsko remek djelo Ondskan, znaju o kakvoj se filmčini radi. Ovdje imamo norveško remek djelo. Kralj Bastoja, film snimljen po isitintoj priči. Spominjem Ondskan jer su dosta slični. U Tamo imamo teenegera koji dolazi u privatnu školu gdje stariji učenici psihički, a nekad i fizički zlostavljaju mlađe učenike. A u ovom norveškom filmu imamo teenegera koji dolazu u nekakav maloljetnički "logor" (popravni dom) u kojem su učitelji nasilnici. I tu sve počinje. Oba dva filma su jake psihološke drame i koliko sam bio oduševljen sa Ondskanom, toliko sam sa ovim. Možda čak i više. Još teži od Ondskana + dodajte fatnastičnu snježnu atmosferu, puno simbolike, jedan od najboljih krajeva koje sam vidio. Film ima 7.3 na imdb-u pa sam očekivao jedan dobar film, a dobio sam jedan od najboljih filmova unazad 5-10 godina. Ne mogu vjerovat da sam tako zadovoljan s ovime. Znate ono kad želite da nasilnici dobiju svoje. Tako sam želio kad sam gleda Ondskan, a kod ovog filma sam želio da prođu još gore. Velika preporuka svima.

8=========-o/8==========o (9.5/10)

@Asf

Znam da si gledala Ondskan pa pogledaj i ovo. Vjerujem da ćeš biti istog dojma kao kad si pogledala Ondskan.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 13 Feb 2013, 16:19

Michel wrote:@Asf
Znam da si gledala Ondskan pa pogledaj i ovo. Vjerujem da ćeš biti istog dojma kao kad si pogledala Ondskan.
Može sinko, ovo zvuči još i bolje :kokicarenje:

Edit: op glumi Stellan, a ne neću gledat :prayer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 13 Feb 2013, 21:22

Rare exports

lijep film, treba sam ovo gledat za božić :(

7/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 13 Feb 2013, 23:09

Here Comes the Boom (2012) - odlična komedija. već dugo mi na neki film nije tak brzo proletjelo vrijeme. 8,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Feb 2013, 04:27

O' Horten (2007) - norveška dramedija o vlakovođi koji ide u mirovinu. Neloš film, ali očekivah ipak malo više. Film se bavi pitanjem života, koji je smisao svega i slično. Na taj zadnji dan upoznaje ljude drugačijeg gledišta na svijet, okolinu. Najveći plus mi je odlična glazba. Ostatak ću brzo zaboraviti.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Feb 2013, 15:36

Arven (2003) - Danska drama o čovjeku koji ima uredan život, djevojku i sve ostalo. No, otac mu umire i ostavlja mu jednu od najvećih tvrtki u Danskoj. Prozivodnja čelika koja ima preko 900 radnika. On tu uskače i pokušava spasiti tvrtku od razno raznih ulagača, ali imat će dosta problema. Oduševio me glavni glumac koji je stvarno dao sve od sebe da prikaže dobrog čovjeka koji se mijenja u hladnog i bezosjećajnog direktora koji nema mira niti jedan dan pa tako uništava sve oko sebe.
SpoilerShow
ipak na kraju je spasio tvrtku, ali je izgubio djevojku i dijete.
jako dobar film.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 14 Feb 2013, 16:00

Amour - Ajme :( Ne da je slika koju vidimo sama po sebi tugaljiva (ništa specijalno se ne mora dogoditi u gerijatrijskoj svakodnevici da bi bila teška za gledati), nego i ona nametljiva bojazan koja se proizvodi u svakome od nas: tako ću i ja jednog dana :( Ima i očekivanih stvari: jednoličan prostor uokviren neizbježnom klasičnom glazbom, klavirom i hrpom knjiga. A kasnije i nekim događajima čije sam si simbole morala pojasniti dodatnim čitanjem (cvijeće, golub, kraj). I mislim da mi je sve sad jasno. Ne moram napominjati da je bilo suzdržavanja od suza i svejedno ipak suza.
9/10
SpoilerShow
Najviše sam se lomila na ideji da joj on pripovijeda priče iz djetinjstva koje joj nikad dotad nije bio ispričao.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by callac » 14 Feb 2013, 22:35

Asfodel wrote:
Michel wrote:@Asf
Znam da si gledala Ondskan pa pogledaj i ovo. Vjerujem da ćeš biti istog dojma kao kad si pogledala Ondskan.
Može sinko, ovo zvuči još i bolje :kokicarenje:

Edit: op glumi Stellan, a ne neću gledat :prayer:
ovo bi i ja gledala!!!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 14 Feb 2013, 23:32

boyko wrote:Here Comes the Boom (2012) - odlična komedija. već dugo mi na neki film nije tak brzo proletjelo vrijeme. 8,5/10
volim mma,tak da ide na listu

baš ga pogledao.meni se nije svidio

viva america! :facepalm:

3.5/10
Image

Image

Image

Post Reply