Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 03 Feb 2013, 21:12

Stand up guys (2012) - dobar i zanimljiv film, odlična glumačka postava i vrlo solidna priča. Walken je opako dobar.

User avatar
DakotaSkye
Posts: 109
Joined: 30 Dec 2011, 02:15
Location: Haddonfield

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by DakotaSkye » 04 Feb 2013, 03:25

svećenikova djeca - ugodno me iznenadija :zubifale:
"We survive by remembering but sometimes we survive by forgetting."

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Feb 2013, 04:07

Citizen Kane (1941) - čitao sam da je Welles prvi ukomponirao sve stilove u ovaj film, a da ne govorimo o pojmu "film unutar filma". Radi se o jako dobrom filmu koji mi nije ni blizu najboljim filmova, jebiga. No, da je vrlo dobar, to je. Sviđa mi se taj stil kamere kod Wellesa. Pa i vizulano neke scene su vrhunske. Kraj me ostavio zabezeknutim :D na kraju mi je došlo i žao Kanea, a Welles ga je odlično odglumio. Bio je ne samo odličan redatelj već i glumac jer sve dosad što sam pogledao su drugačije uloge, potpuno drugačije. Mnogi kad uspoređuju Casablancu i ovaj film govore da im je Casablanca draži, a Kane bolji film. Meni Casablanca oboje. Cijenim sve što je Welles napravio s ovim filmom, sami utjecaj, ali jbg., MaCbeath mi je recimo bolji.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 04 Feb 2013, 08:34

The Twilight Saga: New Moon (2009) - evo, preživio sam, meni bolji od prvog dijela, ali stvarno previše preseravanja i loše glume, biloe par dobrih scena, al onu Bellu nemogu organski smislit. - 4/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
skitkid
Posts: 313
Joined: 12 Feb 2012, 12:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by skitkid » 04 Feb 2013, 21:48

probal sam gledat neki dan nakon dugo vremena star wars II: attack of the clones.
oduran je. izgleda gore od syfy filmskih klasika. odusto sam lol.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 05 Feb 2013, 00:07

A Shock to the System (1990) - koja luda krimi komedija :supz: film je glupast i naivan, ali kad imaš Cainea u filmu, to je nešto sasvim drugo. Nevjerojatno je koliko diže film sa svojom pojavom. Sad kad pogledam, on uvijek glumi neke osvetnike u filmovima i odlično mu leže. Možda ne kao Bronsonu, ali zato ima neke druge pluseve. Radi se o radniku koji čeka promaknuće u šefa tog odjela, ali ga ne dobije pa počinje osvetu umišljajući si da je nekakav čarobnjak :lol: ali zakon. Pogotovo scene
SpoilerShow
s brodicom i šibicama ili na kraju s onim privatnim avionom. Abraka dabra :supz:
Cool film.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 05 Feb 2013, 16:57

Sound of My Voice (2011) - kako nekad čitam forum hr i oni imaju temu "film tjedna" pa sam im posudio ovotjedni film :D radi se o mlađoj curi koja tvrdi kako je iz budućnosti i oko sebe je okupila vjernike, bolje reći kult. Ali u tom kultu su dvoje kvazi novinara koji je pokušavaju razotkriti, ali oni padaju sve dublje i dublje pod njezin utjecaj. Nije loš film iako je ovo moglo puno bolje. Ima misterije, neka neodgovorena pitanja. Pogotovo kraj koji me sad jako zanima
SpoilerShow
ona mala je značla pozdrav. E sad, kako je ova znala. Je li zbilja iz budućnosti?


8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 06 Feb 2013, 13:16

Never Cry Wolf (1983) - film snimljen po poznatoj autobiografskoj knjizi iz 60-godina. Sama knjiga je promijenila percepciju gledanja na vukove. Lijepo stoji za film "meditacija života". Ja ne znam do čega je ovo, ali mene ovi filmovi iznova oduševljavaju. Mislim, ta divljina, preživljavanje, planine, snijeg, vukovi. I još vani pada snijeg. Into The Wild mi je odličan, a ovaj je najmanje u rangu s tim filmom. Znači, radi se o tipu koji ide na ekspediciju u divljinu da istražuje vukove i njihov način života, ali naći će puno više od toga. Puno simbolike, lijepih i teških trenutaka, odličnih sporednih likova sa odličnom porukom. Ako mislite gledati ovaj film, gledajte ga u ovo vrijeme kada je vani hladno i pada snijeg jer je film baš za zimu. http://www.youtube.com/watch?v=5n_GQGfVTz0

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12162
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 06 Feb 2013, 22:03

The Master - genijalan film.
Image

Image

John_Ryder
Posts: 12162
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 06 Feb 2013, 23:52

Blood Diamond - 10/10 must watch.
Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 07 Feb 2013, 01:39

Rođen kao ratnik

FILMČINA!!!
Gledao sa ekipom, gušili smo se od smijeha!
Sinkronizacija je genijalna, scene i random cutanje istih je predivno (posebno sjećanje na mladost uz nostalgičnu glazbu i nagli CUT na Sise i guzice :supz: :supz: )

Gidra je moj novi Isus! Sve šamara glavom :prayer:

Kultni film! Ovo će se reprizirat još puno puta

http://www.youtube.com/watch?v=HSAV1T5y83g

10/10

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 07 Feb 2013, 10:38

American Reunion; odičan! Vratio me unazad bar 10 god ako ne i više. Lijepo se prisjetiti početaka a bome uhvatila me i nostalgija za društvom iz srednje, i kad se sve to skupilo film mora valjati. I rečenica uz njega eh, ta divna vremena. Za mene je ovo 10/10.

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Lumatev » 07 Feb 2013, 13:30

Michel wrote:Sound of My Voice (2011) - kako nekad čitam forum hr i oni imaju temu "film tjedna" pa sam im posudio ovotjedni film :D radi se o mlađoj curi koja tvrdi kako je iz budućnosti i oko sebe je okupila vjernike, bolje reći kult. Ali u tom kultu su dvoje kvazi novinara koji je pokušavaju razotkriti, ali oni padaju sve dublje i dublje pod njezin utjecaj. Nije loš film iako je ovo moglo puno bolje. Ima misterije, neka neodgovorena pitanja. Pogotovo kraj koji me sad jako zanima
SpoilerShow
ona mala je značla pozdrav. E sad, kako je ova znala. Je li zbilja iz budućnosti?


8======-o/8==========o (6.5/10)
Meni se jako svideo, naročito sam kraj koji jako izvlači film i popravlja celokupan utisak.
Glavna glumica, koja je ujedno i napisala scenario, baš ima potencijal i mislim da će se kroz par godina još više razviti.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 07 Feb 2013, 17:30

Enter Nowhere (2011) - jednostavan i jeftin, a opet dobar i zanimljiv film. Preporuka za pogledati

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 07 Feb 2013, 21:31

Zatoichi's Flashing Sword (1964) - po meni zasad najbolji nastavak u serijalu. I dalje izvrsna napeta akcija, naročito završni finale gdje se leševi više niti ne broji. Zanimljiva priča o sukobu oko prava na rijeku i prijelaz preko istoga. A Zatoichi je i dalje karizmatičan, uvodna scena s muhama. Ubačeno je još više humora nego inače. Jedan od zabavnijih i boljih nastavaka u serijalu. 4/5
Michel puši karu.

Post Reply