Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 27 Jan 2013, 03:06

Casablanca (1942) - shvaćam zašto ljudi vole ovaj film. Prekrasni i pamtljivi dijalozi. Odlična muzička podloga, odlična gluma, scenarija. Fantastična kemija između Bergmanice i Bogarta. Stvarno vrhunski film gdje su svi ajmo reći dobri. Ono, možeš ih sve zavoljeti. Pa ona zadnja scena kad kaže onu slavnu rečenicu o prijateljstvu ili rastanak sa Bergmanicom :( i s time završavam s Curtizom. Najbolji filmovi su mu Casablanca, Angels With Dirty Faces i Robin Hood. Dok Mildred Peirce pomalo razočaravajuće, a Captain Blood i The Sea Hawk totalno zabavni filmovi koje ću gledati više puta. Iako je smiješno da sam završio s njim, a tip je režirao preko 90 filmovia :lol: :lol: ali ko će ih sve naći (većina nedostupni i većina jako loše prošla) pa uzimam one najbolje po kritici. To mi je dovoljno za uvid u redatelja, a i lagano kasnije pogledam još filmova od njega.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 27 Jan 2013, 20:47

Hotel Transylvania - solidan crtić makar je zadnjih pola sata dosadnjikav. Dobra zabava za cijelu familiju s par dobrih fora (scena s ovcama). 3/5

Almighty Bruce - kao da gledam nastavak Maske, samo u drukčijem izdanju. Morgan Freeman je simpatičan u ulozi Boga, a Jim Carrey... Oni koji vole njegove grimase, glumatanja i kreveljenje će uživati. A sada, kao 28 godišnjak, prerastao sam te blesave fore tako da mi je film bio više manje solidan. Ništa posebno. Zabavno je jedino dok radi te božje moći, a ostatak je tipična priča o odrastanju, obavezama i slično. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 28 Jan 2013, 02:52

Ace in the Hole (1951) - moj zadnji film od Wildera u maratonu. Radi se o drami u kojoj glumi Kikr Douglas. On glumi hladnokrvnog novinara koji traži slavu dok jednog dana ne nađe ogromnu vijest kako je jedan tip zarobljen u pećini. Od toga napravi senzaciju i turizam. Film je dobar, ali mi je previše naivan u nekim scenama. Eto, i Wilder razočarao. No, nema veze, nakon pogledani 9 filmova, smatram ga jednim od najboljih i najvažnijih redatelja 20. stoljeća. Bavio se nevjerojatnim temama za ono vrijeme. Imao je svoj stil i cijenim to. Sutra kreće novi maraton. Orsona Wellesa sam izabrao, nekih 7, 8 filmova. :supz:

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 28 Jan 2013, 10:12

The Divide - zaobići u širem luku. Dosadan, naporan, dug.. Ne valja i gotovo.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 28 Jan 2013, 15:03

Django Unchained (2012) - Meni je ovo bilo odlično, dobra zabava, nisam mogao vjerovat da traje 2 i pol sata, baš je proletio. Waltz i DiCaprio odlični, humor, akcija, baš onako kako sam očekivao, ne vidim razloga za negodovanje. - 10/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by popayy » 28 Jan 2013, 22:17

Victor Crowley wrote:The Divide - zaobići u širem luku. Dosadan, naporan, dug.. Ne valja i gotovo.
Pojma nemaš. :beevil:

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 28 Jan 2013, 22:29

Cloud Atlas - mislim da sam neke dijelove shvatio,ali u potpunosti ne,treba stvarno bit koncentriran,traje skoro 3 sata a nisam niti jednom zujao,odmah ima prolaznu ocijenu,ima prelijepih kadrova,gluma je na razini,7/10

Fear and Loathing in Las Vegas - neznam jeli kumovalo moje loše raspoloženje za ovakvu vrst filma ili što,ali meni je ovo skoro pa totalno idiotno smeće.

The Village (2004) - me gusta ! svidjelo mi se sve,od glume,atmosfere,lokacije,priče,nezadovoljan sam sa krajom jedino,i inače od Shyamalana volim filmove.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Jan 2013, 01:06

The Lady from Shanghai (1947) - fascinantno!!! To je najbolja riječ koja opisuje ovaj film s time ne mislim kako je film remek djelo veće neke druge stvari. Film kao film je jako dobar, ali fascinantno ide na rad kamere Wellesa. Ona zadnja scena među zrcalima, dugo nešto bolje nisam vidio. Sad ustvari vidim gdje su svi oni filmovi pokupili takve scene. Welles ovdje i glumi i kao glumac je ok. Ovo je film noir i ispunio je moja očekivanja od priče do rada kamera. Rita Hayworth je stvarno lijepa žena i jako ženstvena. Pamtim je po dugačkoj valotivoj kosi, ali ovdje ima lijepu, plavu-kratku kosu i prekrasne senzualne oči. Haha, sad sam postao i modni kritičar :zubifale: uglavnom, kao i u svakom noir filmu, ovdje se isto radi o planiranom ubojstvu od strane više ljudi pa gledamo kako se sve to odvija. Preokreti su dobro napravljeni. Več vidim da ću uživati u njegovim filmovima, pogotovo ću obratiti na rad kamere koji me se stvarno jako dojmio. Kao i s Wilderom ili Hitchom, Welles je redatelj razno raznih inovacija i jedva čekam sutra odiući njegov film.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 29 Jan 2013, 02:17

joj mič teško te pratit ovako po forumu kaj si sve gledo i zbirat to. kad već neš popis slat, mogo bi neki acc na mubiju napraviti pa fino kliknut i rejtat tamo da mogu uredno scrollat i bit u toku :P

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Jan 2013, 05:02

Baš sam mislio otvoriti temu o filmskim maratonima :) evo, ja sam sad već na trećem tjednu. Pogledao 9 filmova od Wildera i 6 od Curtiza. Kad bi otvorio, napisao bi taj i taj redatelj te ispod njih pogledani filmovi sa linkom na moj dojam o filmu. Ne bi samo to bila tema zbog mene već ko god želi, a planira neki maraton. Moglo bi biti korisno. Ako se ostali slažu, naravno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by dragonheart » 29 Jan 2013, 08:19

Michel wrote:Casablanca (1942)
Dok Mildred Peirce pomalo razočaravajuće, a Captain Blood i The Sea Hawk totalno zabavni filmovi koje ću gledati više puta. Iako je smiješno da sam završio s njim, a tip je režirao preko 90 filmovia :lol: :lol: ali ko će ih sve naći (većina nedostupni i većina jako loše prošla) pa uzimam one najbolje po kritici. To mi je dovoljno za uvid u redatelja, a i lagano kasnije pogledam još filmova od njega.

8=========o/8==========o (9/10)

Pogledaj sve filmove s Errol Flynnom neovisno o redatelju, prednost pustolovnim i westernima daj. Dodge City je recimo prejeben od westerna s njim,a od pustolovina,pogledaj Bounty,Charge Of The Light Brigade,Against All Flags,Adventures Of Don Juan i Master Of Ballantrae,ne znaš koji bolji...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 29 Jan 2013, 12:34

Michel wrote:Baš sam mislio otvoriti temu o filmskim maratonima :) evo, ja sam sad već na trećem tjednu. Pogledao 9 filmova od Wildera i 6 od Curtiza. Kad bi otvorio, napisao bi taj i taj redatelj te ispod njih pogledani filmovi sa linkom na moj dojam o filmu. Ne bi samo to bila tema zbog mene već ko god želi, a planira neki maraton. Moglo bi biti korisno. Ako se ostali slažu, naravno.
neki početak svakako je, samo ovdje više apeliram na praćenje onih naslova koji mi nisu poznati i ne bih ih tako lako pronašla, a djeluju zanimljivo kada ih uočim. bilo je stvari zbog kojih ne bih samo preletjela topic, kako to inače biva, već su izazvale da si pomislim 'oho, a što je ovo?'
aahhh, forever lost :cry:
al palac gore za maratone zadnjih dana, tj. izbor filmova, zadivim na uživanju.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Jan 2013, 19:47

dragonheart wrote:
Michel wrote:Casablanca (1942)
Dok Mildred Peirce pomalo razočaravajuće, a Captain Blood i The Sea Hawk totalno zabavni filmovi koje ću gledati više puta. Iako je smiješno da sam završio s njim, a tip je režirao preko 90 filmovia :lol: :lol: ali ko će ih sve naći (većina nedostupni i većina jako loše prošla) pa uzimam one najbolje po kritici. To mi je dovoljno za uvid u redatelja, a i lagano kasnije pogledam još filmova od njega.

8=========o/8==========o (9/10)

Pogledaj sve filmove s Errol Flynnom neovisno o redatelju, prednost pustolovnim i westernima daj. Dodge City je recimo prejeben od westerna s njim,a od pustolovina,pogledaj Bounty,Charge Of The Light Brigade,Against All Flags,Adventures Of Don Juan i Master Of Ballantrae,ne znaš koji bolji...
Već sam ga zapisao da ću mu se vratiti. Čovjek je u svakoj ulozi nevjerojatno zabavan i karizmatičan. A filmovi su mu prvoklasna zabava tako da se sve zapisuje :supz:

@elr

Budem otvorio topic pa da bude sve preglednije i lakše :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 29 Jan 2013, 20:01

popayy wrote:
Victor Crowley wrote:The Divide - zaobići u širem luku. Dosadan, naporan, dug.. Ne valja i gotovo.
Pojma nemaš. :beevil:
Ma dobro, govorim u svoje ime.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 29 Jan 2013, 20:09

Something's Gotta Give (2003) - simpatična romantična komedija s dobrom glumačkom ekipom. Jack Nicholson je i dalje karizmatičan, makar nije na razinih njegovih filmova. Više djeluje smirenije kao da se dosađuje. Zato je Diane Keaton izvrsna kao i uvijek, gušt ju je uvijek gledati u filmovima, bilo mlađa ili u godinama. A i ima dobro tijelo u određenoj sceni. Sada, je li to njezino ili dublerka, ne znam. :mrgreen: Keanu Reeves, ne znam kako je uopće postao glumac. Stalno jedno te isti izraz lica, valjda bi ga ubilo da pomakne obrve. Ukočena gluma i nezanimljiv lik. Pri kraj već pomalo naporan baš radi predvidljivog završetka. 3/5
Michel puši karu.

Post Reply