Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 18 Jan 2013, 10:51

"Seven Psychopats" (2012)
Jako dobar.
Doduse,sve vec videno kao u ostalim filmovima na tu shemu,ali vrlo zabavan sa pregrst zanimljivih likova i twistova.
6,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
skitkid
Posts: 313
Joined: 12 Feb 2012, 12:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by skitkid » 18 Jan 2013, 16:16

the bachelorette - nevjerojatno grozan film.

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by dragonheart » 18 Jan 2013, 17:43

TECHNO WARRIORS 1 - Apsolutno nevjerojatan film. Borilački trash sa sada poznatim Darren Shahlavijem (Twister iz Ip Man 2) sniman na Filipinima krajem 90-ih,no izgleda ko da su u pitanju 70-e iz neke druge dimenzije... :D Ugl. radi se o liku koji igra igricu i on u biti igra njih troje ratnika,koje naravno predvodi Darren... Ugl. Film je s tehničke strane izveden savršeno,kamera je apsolutno predivna. Vidi se da je film snimao neka totalna stara iskusnjara iz HONg KONGA... Dok je scenarij... neobjašnjivo nešto... Rekao bih da je filmska ekipa u komunikaciji s glumcima ili obrnuto jednostavno ostala IZGUBLJENA U PRIJEVODU... isto sve vrijedi i za drugi dio... Koreografije BORBI -predivne,savršene,natprosječne u svakom pogledu.... I sam "filing slike" je ono.BOMBA :)
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 19 Jan 2013, 00:06

Here comes the boom

dobar,
za razliku od kolege sandlera, kevin james još može napraviti ok film

Bas Rutten je ukra show! :lol:

6.5/10

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 20 Jan 2013, 03:07

Stir Crazy (1980) - Pryor i Gene u kombinaciji kao krivo optuženi zatvorenici pa smišljaju kako da pobjegnu. Tipični njihovi gegovi kroz cijeli film sa par dobrih fora. Imaju boljih filmova.

8======-o/8==========o (6.5/10)

Stalag 17 (1953) - kakvo remek djelo Wildera :prayer: Preminger i Holden. Sad sam tek vidio da sam već četiri filma pogledao od Holdena. Wilder je stvarno majstor različitih žanrova jer ovdje je spojio komediju, dramu i rat. Radi se o američkim zatvorenicima koji su zatvoreni od strane nacista u barakama pa pojedini pokušavaju pobjeći, ali saznaju da među svojim redovima imaju izdajnika. Jednostavno odličan film sa odličnim šalama, idejama, krajem. Holden zasluženo osvojio Oscara. Bliži se kraj maratona sa Wilderom. Još su mi ostali Apartmant, Sunset i Ace in the Hole pa ću vidjeti koju ću mu dati ocjenu. Idući tjedan mi je neki novi redatelj na repertoaru. Dvoumim se između dva redatelja. Orson Welles i Michael Curtiz? Welles je nesumnjivo veće ime, ali Curtiz ima bome zanimljive naslove od Casablance do filmova sa Flinom koji je glumio kod njega različite likove (robin hood i gusare). Još ima jedan dobro poznati krimić sa Cagneyom i Bogartom dok Welles ima građanina i ostale poznate naslove. Vidjet ću.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 20 Jan 2013, 08:53

44 Inch Chest (2009) - vrlo zanimljiv britanski film s hrpom odličnih glumaca koji su odlično odradili svoje uloge, a pogotovo John Hurt koji je bio opak

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by yakkazu » 20 Jan 2013, 18:57

Step up 4 - :facepalm:

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 20 Jan 2013, 23:17

Scarface (1983) - Odličan mafijaški, Al Pacino rastura, ali osim njega, ostali likovi me se nisu baš dojmili, no u svakom slučaju ima nezaboravnih scena i kraj je za pamćenje. - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 21 Jan 2013, 00:16

Hitchcock

ok film

6.5/10

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 21 Jan 2013, 21:02

Les Misérables - hah,nisam nikad mislio da ću vidjeti Hugh Jackman-a i Russell Crowe-a kako pjevaju :lol: ,nego,film je divan,ima i srce i dušu a inače sam hejter mjuzikla.
Image

Image

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 21 Jan 2013, 21:24

John_Ryder wrote:Les Misérables - hah,nisam nikad mislio da ću vidjeti Hugh Jackman-a i Russell Crowe-a kako pjevaju :lol: ,nego,film je divan,ima i srce i dušu a inače sam hejter mjuzikla.
:supz:

User avatar
skitkid
Posts: 313
Joined: 12 Feb 2012, 12:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by skitkid » 21 Jan 2013, 22:42

cloud atlas - super

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 22 Jan 2013, 00:27

Hotel Transylvania

nekoliko dobrih baza, lijepo djeluje, ali nabacano nekako...neznam
Ali za djecu odlično!

(pjesme su grozne, ali kužim da se to današnjoj djeci sviđa...valjda?)

6/10

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 22 Jan 2013, 02:49

The Apartment (1960) - Lemmon opet briljira, ali pokraj sebe ima preslatku Shirley MacLaine :supz: stvarno lijep i nekako tužan na divan način :lol: o tipu koji počne iznajlmjivati stan sa "prijatelje" koji dolaze sa ženskama, jel. Pa tako i njegov šef zatraži to od njega i tako krene priča o prijateljstvu, ljubavi i još mnogim drugim temama. Odličan uradak Wildera, odličan.

8========-...o/8==========o (8.8/10)

Sunset Blvd. (1950) - e ovo je prava stvar :supz: po mnogima najbolji i najkompletniji Wilder. I slažem se. Impresivan noir film gdje je svaka scena upečatljiva. Opet glumi Holden, a uz njega glumi Gloria Swanson koja glumi opsesivnu zaboravljenu glumicu nijemih filmova. Ona njezina rečenica "I am big. It's the pictures that got small." se stvarno ureže u pamćenje, a takvih scena ima dosta. Početak je kraj film što inače ne volim kod filmova, ali ovdje je savršeno. Trenutno mi je uz neki to vole vruće najbolji Wilder. I sad mi je još samo ostao ace in the hole

8==========o/8==========o (10/10)

Angels with Dirty Faces (1938) - odmah sam krenu novi maraton. Izbacio Wellesa (on je vjerojatno idući tjedan) i ubacio Curtiza. Odmah remek djelo gangsterskog žanra sa Cagneyom i Bogartom, a Bogart u sporednoj ulozi kao neka kukavica :lol: al zato Cagney uzima svaku scenu. Svaki njegov pokret je epic :supz: ono kad napravi s ramenima svako malo ili šamari :lol: prejak je lik. Kraj je jako upečatljiv. Klinci u filmu su isto carevi, svi žele biti kao Cagneyov lik. Odlično prikazano dizanje Cagneya.

Casablancu si ostavljam zadnju, a skidam si Robina Hooda, Mildred Pierce, Captain Blood, The Sea Hawk...

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 22 Jan 2013, 20:47

Here comes the boom - Kevin James kao MMA borac :supz: ,neloše. 6.5/10
Image

Image

Post Reply