Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Jan 2013, 02:07

Zadro wrote:Najbolji nije, ali u top 5 sigurno :supz:
Meni je The Maltese Falcon s odličnim Bogartom i uvijek jezivim Lorreom :zubifale: sad ne ne znam jel Chinatown noir film? Više bi bio neo noir. Ako je, onda je Chinatown pošto mi je to najbolji film. Al daleko sam ja od detaljnog istraživanja tog žanra. Gledao sam dosta bitnih, ali isto tako izostavio mnogo njih tako da će se sve pogledati u skorije vrijeme.

The Lost Weekend (1945) - e ovo je već pamtljiv film. Radi se o tipu koji je alkoholičar i tone sve dublje i dublje, a njegov brat i cura ga pokušavaju spasiti. On to ne vidi naravno. Mislim da neću pretjerati ako kažem da je ovo najbolja studija alkoholizma na filmu koju sam vidio. Ok, nema toliko puno takvih filmova, pamtim još Barfly koji je bio dobar, ali ovo, ovo je stvarno strašno u nekim scenama. Prikazali su sve do detalja kako se ponaša jedan alkoholičar pa sve do samoga kraja
SpoilerShow
kada pada u delirij i vidi miša i šišmiša :prayer:
vidim da neki zamjeraju happy end, ali meni je došao odlično. Vrhunske uloge, vrhunska režija, vrhunski film. Sutra nastavljam s Wilderom. Možda dva filma.

8=========o/8==========o (9/10)

Zaboravih na Django :lol:

Django Unchained (2012) - vidim da su mišljenja podijeljena, ali meni je bio odlična zabava. Waltz je glumčina :supz: možda malo sličan kao u gadovima, ali i dalje odličan. Kod Tarantina su mi najbolje njegove duge scene pa priča i priča. Uvijek do detalja, uvijek nešto zanimljivo kao onaj govor od Di Capria za stolom kad priča
SpoilerShow
o tri rupice kod crnaca :lol: ili početnja scena kad Waltz doletava.
Jamie je dobar, kako odmiče film, postaj sve više cool. A ona scena kad se pojavi sam Tarantino
SpoilerShow
pa mu daju pištolj i dinamit i naravno, Tarantino ne bi bio Tarantino da ne ode na neki spektakularan način :supz:


8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 15 Jan 2013, 02:47

olio wrote:Argo

vrlo vrlo dobar film
jedan od boljih filmova u prošloj (slaboj) godini

7.9/10
:o Očito si krive filmove gledao!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 15 Jan 2013, 03:26

blade II

pao je ne znam koji po redu rewatch i još uvijek držim ovaj film visoko na svojoj ljestvici najboljih ikad. dobio sam u jednom filmu brutalne negativce i 'squad on a mission' plot, a čak nije ni ratni film! :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Jan 2013, 03:43

Zadro wrote:
olio wrote:Argo

vrlo vrlo dobar film
jedan od boljih filmova u prošloj (slaboj) godini

7.9/10
:o Očito si krive filmove gledao!
I meni isto prilično slaba godina. Našlo se tu vrlo dobrih pa i odličnih filmova no previše je tu loših filmova. Neću govorit o neoriginalnosti jer je teško danas biti originalan. Dobro, ja svaku godinu uspoređujem s ostalima i kad tako gledam, ova mi je slaba. U usporedbi sa 70-ima, ovo je katastrofa. Ne bih smio tako gledati, ali gledam :mrgreen:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 15 Jan 2013, 14:37

Hollywoodska godina je slaba naravno, ne vidim što je tu čudno, svjetska pa i hrvatska nikako.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Jan 2013, 15:26

Mislio sam na svjetsku. Ja opet nađem boljih filmova u hollywoodu nego u europi ili aziji. S tim da se mora znat kako hollywood snima puno više filmova pa i tako ima puno loših, a običaj je pamtiti one baš loše filmove pa se dobije krivi dojam. Naravno, govorim za sebe. No, treba i pohvaliti europljane, ali i oni imaju loših filmova samo što većina ljudi biraju pažljivo što se tiče njihovih filmova. Kažem većina jer sigurno imaju onih koji tako ne rade (ti, ja ili netko treći). Kod azijaca me samo korejci oduševljavaju. Jedino ne znam za bollywood i koliko oni snimaju godišnje :lol: mislim da čak najviše.

Kako sam pogledao Django jučer, naišao na ovo. :supz: :kokicarenje: od 4:30

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jZk#t=269s
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Andrej » 15 Jan 2013, 19:56

Lincoln (2012) Katastrofa
Kad čovek pogleda imena i kompanije koje stoje iza ovoga - trebalo bi da ih bude sramota.
Kad pogleda da je još priča o jednom od najznačajnijih događaja u formiranju njihove nacije - da umru od blama.
Dramaturgija i odabir trenutaka od važnosti - nula.
We're all mad here...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 16 Jan 2013, 00:31

Gangster Squad - "gangsterski western", odlična ekipa, par perverzno dobro snimljenih kadrova, /me likes

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Jan 2013, 00:43

Some Like It Hot (1959) - ne znam jel bih ovo uopće okarakterizirao kao komediju. Ovo je remek djelo, slovi kao jedna od najboljih komedija iako se nisam smijao kroz cijeli film. To za mene nije loše, ono što je važno da mi je uvijek smiješak bio na licu. Prvo i osnovno: Marilyn Monroe je najveća seks bomba. Barem što se tiče glumica. Toliko zrači seksipilom da jednostavno nisam vjerovao da tako netko može zračiti :zubifale: vidio sam ju prije u par isječaka, ali tek kad se pogleda cijeli film s njom, e tek onda vidiš njezin seksipil. Grace Kelly će mi uvijek biti najljepša i najdraža, ali ovo je seks :supz: iliti drugim riječima. Kelly bih oženio, Monroe samo za jednu noć, ili više 8) kako se raspisao o njoj :lol:

Druga stvar: Lemmon i Curtis :prayer: o bože kakva kemija među njima. Baš glumčine i kad ih gledaš, čista uživancija. Sve te rasprave, podbadanja, sva ta raznolikost glume :supz: predivno. A oni mafijaši i torta :lol: ili kraj
SpoilerShow
kad Lemmon govori kako se neće udati za njega i samo sam čekao da mu dopizdi i kaže kako je muškarac pa kad napokon kaže, ovom svejedno :lol: :supz:
baš oduševljen ovom divotom. Desetka ko kuća.

I htio sam pogledati još neki njegov, planirao sam, ali nakon što sam pogledao ovo, nisam si htio kvariti osjećaj. Ne bih sigurno mogao gledati Witness for the Prosecution jer bi samo razmišljao o fenomenalnoj trojci ili trojki? Koga briga, um mi je sad preprezatrpan. Je li normalno ovoliko voljeti odličan film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 16 Jan 2013, 02:28

I Wanna Be Loved By You

Ovo i ostatak današnjih treševa sa istim konceptom su bogohuljenje.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 16 Jan 2013, 08:10

HorrorHR wrote:Gangster Squad - "gangsterski western", odlična ekipa, par perverzno dobro snimljenih kadrova, /me likes
Nisam ga još imao prilike gledati, ali znam za njega više od godinu dana i jedva čekam da ga pogledam. Također jedva čekam The Iceman. :rock:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 16 Jan 2013, 12:40

Salvador wrote:
HorrorHR wrote:Gangster Squad - "gangsterski western", odlična ekipa, par perverzno dobro snimljenih kadrova, /me likes
Nisam ga još imao prilike gledati, ali znam za njega više od godinu dana i jedva čekam da ga pogledam. Također jedva čekam The Iceman. :rock:
frend me zvao u kino, išao sam na blef i drago mi je da jesam. malo me podsjetilo na seriju The Untouchables ( Eliot Ness i klika) koju sam volio gledati sredinom devedesetih.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 16 Jan 2013, 12:55

HorrorHR wrote:
Salvador wrote:
HorrorHR wrote:Gangster Squad - "gangsterski western", odlična ekipa, par perverzno dobro snimljenih kadrova, /me likes
Nisam ga još imao prilike gledati, ali znam za njega više od godinu dana i jedva čekam da ga pogledam. Također jedva čekam The Iceman. :rock:
frend me zvao u kino, išao sam na blef i drago mi je da jesam. malo me podsjetilo na seriju The Untouchables ( Eliot Ness i klika) koju sam volio gledati sredinom devedesetih.

Gledao sam samo film iz 1987, ali još nisam gledao seriju. Bacam se na skidanje serije. :supz:
Drago mi je da čujem dobre vijesti o ovom filmu.

Ja sam ga isto mislio gledati, ali sam se ovaj mjesec iskaširao za kino. Ja i žena smo išli gledati Hobita i Life of Pi i za to ne gine minimalno 400 kn. Platiš karte, kupiš si neke kokice, sok pa odeš malo na kavu prije filma i natočiš još benzu za auto i ode lova, a budžet u k...u.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 16 Jan 2013, 16:36

Argo (2012) - zanimljivo, napeto, odlično

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 16 Jan 2013, 20:48

Transylvania - ono kad sat i pol čekaš da se film dogodi. Malo folk glazbe, raznih jezika, likova o kojima znamo malo, čudnovatih postupaka, ovo onog i sve to iskombinirano bez glave i repa. Kao, čarolija nekih segmenata će nas osvojiti ili pogoditi u dušu. E pa treba to znati napraviti, a ne ovako.. 3/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply