Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Post by olio » 31 Oct 2009, 13:19

The tournament
6/10
akcija i akcija
za gledat sa ekipom odlièno, ali ne bih mi bilo zabavno da sam sam gledao

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 31 Oct 2009, 13:21

Studeni wrote:
filmophil wrote: iako su na kraju ipak pretjerali...zatucani rednecksi sigurno postoje još i dan danas, ali da bi nekoga onako ubili, mislim da je to ipak daleko od stvarnosti
haha,odličan si...možda bi ga ovako ubili http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_James_Byrd,_Jr.
On June 7, 1998, Byrd, age 49, accepted a ride from Berry (age 23), Brewer (age 31), and King (age 23). Berry, who was driving, recognized Byrd from around town. Instead of taking him home, the three men beat Byrd behind a convenience store, stripped him naked, chained him by the ankles to their pickup truck, and dragged him for three miles. Brewer later claimed that Byrd's throat had been slashed before he was dragged. However, forensic evidence suggests that Byrd had been attempting to keep his head up while being dragged, and an autopsy suggested that Byrd was alive during much of the dragging. Byrd died after his right arm and head were severed after his body hit a culvert. His body had caught a sewage drain on the side of the road, resulting in Byrd's decapitation.
Oh čovječe, može se govoriti kaj se hoće za ovo podneblje ali gorih koljača i sadista od američkog puka teško možeš naći.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 Oct 2009, 14:50

nisam mislio na brutalnost ubojstva nego sam motiv za ubojstvo...baš bi netko onako reda radi okinuo puškom na bikera, kolko god da su zatucani...ovo s byrdom je sasvim nešto drugo, crnac na američkom jugu...pa di ćeš gore...jako nerealan kraj filma, zbrzan i usiljen
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 31 Oct 2009, 18:08

Da, ovo s Byrdom nije radi reda, jer pošto je rasno ubojstvo ipak ima više "smisla",jel?
U Americi su upravo ubojstva bez motiva pri vrhu liste...
Inače,meni skroz dobar film o kojem si pisao....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Oct 2009, 23:13

Smokin' Aces - suludi akcijski triler s dobrim twistom, akcijskim scenama, bizarnim likovima, povezanim događajima i gore scenama. A oni nacisti tremorsi su preludi, he. Cijeli film me podsjetio na slične radove od Guy Ritchija i film Pulp Fiction... 4/5
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Post by olio » 01 Nov 2009, 01:18

obožavam smokin' aces, lud i nabrijan film


Taxi
treæi put

7/10

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 01 Nov 2009, 02:48

Hero

Ono što najviše zadivljuje u ovom filmu je način na koji je redatelj iskoristio boje i pejzaže i stavio ih u službu moćnog i detaljnog naratora same priče. Kroz boje iščitavamo osjećaje likova i razumijevamo njihovo ponašanje. Nadam se da ovdje ima poklonika Fantasya jer dosta me ljudi pita i nije im jasno kako mogu gledati filmove gdje ratnici koji su dosegli visoko stanje svijesti i vještine te mogu letjeti, hodati po vodi i ne obazirati se na gravitaciju. E pa takvi filmove čije borbe u sebi sadrže i primjese fantasya nazivaju se "wu xia". "Wu xia" bi u prijevodu značila "viteška borba" jer borci poštuju kodeks časti i bore se za neko više dobro što je i rečeno u samom filmu: "People give up their lives for many reasons. For friendship, for love, for an ideal. And people kill for the same reasons."
Nakon filma sam bio ispunjen pričom, vizualnošću, zvukovima. U "Heroju" je sve bitno. Od samih glumaca, preko fabule, koreografije borilačkih vještina do pejzaža i prekrasnih boja zastupljenih u svakom segmentu. "Heroj" Yimou Zhanga je pravi pokazatelj današnjeg modernog kineskog filma, remek djelo filmske umjetnosti, art film koji će zadovoljiti sva naša čula.

10/10
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Nov 2009, 14:41

Zatoichi, the Fugitive - Zatoichi susreće svoju staru ljubav iz prvog dijela i upleće se u sukob Jakuza u borbi za teritorij i nasljednika... Epska osvetnička borba protiv stotine, emotivna i napeta završnica, Zatoichijev šarm prema gejšama, i scena s Jakuzama kada pokazuje svoje borilačke vještine. Naročito dobra scena hrvanja... 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 Nov 2009, 15:32

Filmoznalac wrote:Hero

Ono što najviše zadivljuje u ovom filmu je način na koji je redatelj iskoristio boje i pejzaže i stavio ih u službu moćnog i detaljnog naratora same priče. Kroz boje iščitavamo osjećaje likova i razumijevamo njihovo ponašanje. Nadam se da ovdje ima poklonika Fantasya jer dosta me ljudi pita i nije im jasno kako mogu gledati filmove gdje ratnici koji su dosegli visoko stanje svijesti i vještine te mogu letjeti, hodati po vodi i ne obazirati se na gravitaciju. E pa takvi filmove čije borbe u sebi sadrže i primjese fantasya nazivaju se "wu xia". "Wu xia" bi u prijevodu značila "viteška borba" jer borci poštuju kodeks časti i bore se za neko više dobro što je i rečeno u samom filmu: "People give up their lives for many reasons. For friendship, for love, for an ideal. And people kill for the same reasons."
Nakon filma sam bio ispunjen pričom, vizualnošću, zvukovima. U "Heroju" je sve bitno. Od samih glumaca, preko fabule, koreografije borilačkih vještina do pejzaža i prekrasnih boja zastupljenih u svakom segmentu. "Heroj" Yimou Zhanga je pravi pokazatelj današnjeg modernog kineskog filma, remek djelo filmske umjetnosti, art film koji će zadovoljiti sva naša čula.

10/10
cista desetka 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Post by olio » 01 Nov 2009, 18:07

A perfect getaway
5/10

ok za pogledat i zaboravit
svidjela mi se borba i kamera/efekti na trenutke

Moon
9/10

dugo sam ga èekao i nije razoèarao

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 02 Nov 2009, 12:29

land of the lost 3/5...loša komedija koju spašava will ferrell...nasmijao sam se 2 puta, obadva puta njemu jer čovjek je takva pojava da bi bio smiješan u bilo kakvom filmu...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 03 Nov 2009, 00:07

Pusher (1996)-jedan tjedan u životu danskog dilera.i eto kim opet.drag mi je bio u ''u kinu jedu pse''.i ovdje je slična ekipa.samo fali vuk :-D..8/10

In the Loop (2009)-zanimljiva politička satira.nešto kao the office susreče west wing 8/10
Trick 'r Treat (2008)-ah jednostavno nisam mogao odoljeti a da ne pogledam ovaj biser na noč vještica.neke sitnice sam očito propustio pri prvom gledanju.sad je jasnije kako je radnja tekla..9/10
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 03 Nov 2009, 14:54

"Manhunter (1986)"

Po meni uz "The Silence of the Lambs" najbolji film iz serijala o Hannibalu Lecteru. Ironično je kako se je ovaj film po kvaliteti, atmosferi i konceptu najviše približio Jaganjcima a opet u njemu ne igra Anthony Hopkins; usput rečeno, Brian Cox je obavio čisto dobar posao u ulozi Lectera iako mu je minutaža znatno sužena u odnosu na Hopkinsa u "Red Dragonu". Uspoređujući ova dva uradka snimljena prema istom predlošku mogu reći da je Manhunter daleko superiorniji iako je Dragon daleko od lošeg filma. Zubić Vila ovdje je mnogo bolje dočarana kao perverzni serijski ubojica, odnosno kao netko koga primarno kroz film vuku njegovi nagoni dok je u Red Dragonu bila previše naglašena neka neprimjerena kvazisentimentalnost. Ipak, najjača karika ovoga filma je William Petersen čija je izvedba mnogo snažnija od one Nortonove dok je atmosfera pospješena jezovitim instrumentalnim brojevima čime svako malo podsjeća kako je ovo film o bolesnim umovima. Za sve ljubitelje odličnih psiholoških trilera o serijskim ubojicama, ovo je film iz samoga vrha dotičnog podžanra.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 04 Nov 2009, 10:55

Save The Green Planet - odličan!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 04 Nov 2009, 20:11

callac wrote:Save The Green Planet - odličan!
8) :lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Post Reply