McQ - 1974

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

McQ - 1974

Post by old school fan » 11 Jul 2007, 22:49

Image




-inače neslužbeno sam čuo kako je zapravo John Wayne trebao glumiti u Dirty Harry, ali je zbog uloge u drugom filmu odustao...

Film sam pogledao prije par mijeseci, pa mi je došlo da nešto napišem o njemu. Wayne mi je jedna od najdražih legendi, pa mi ga je bilo stvarno uživancija gledati u ovakvom filmu za razliku od vesterna.

Film je zapravo dosta solidno napravljen od strane redatelja Johna Strugesa (sedmorica veličanstvenih, obračun kod ok. korrala) sa dobrim akciskim scenama, pogotovo car chase scena kad duke lovi žuti kombi, i naravno car chase na plaži.
Problem je u tome što je priča malko prezapetljana, i oko 30 minute film počinje lagano usporavati da bi se opet vratio na snagu zadnjih pola sata.

...za one koji nisu gledali film u najkraćim crtama - Wayne je murijak koji istražuje ubojstvo svoga frenda, da bi na kraju saznao kako je i on bio upleten u mutne poslove sa drogom, a za to vrijeme Waynovi policiski kompanjoni sumnjaju i u njega kako je upleten u ubojstvo. Eto ja sam svoje rekao... :wink: [/img]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jul 2007, 00:18

Bolji je Brannigan.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

old school fan
Posts: 43
Joined: 01 Jun 2007, 15:54

Post by old school fan » 12 Jul 2007, 09:16

iako ga još nisam pogledao, ali sam vidio trailer pa mislim isto tako da više mogu oćekivati od Brannigana.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jul 2007, 11:33

Duke jeste trebao glumiti u Dirty Harryu, inace. To je tacno. I tacno je da je odbio, a stigao je i da se pokaje zbog toga. Heh.

Film je nista specijalno. Scene u kojima se skoro sedamdesetogodisnji Duke tetura kroz ulice Seattlea uz onu opasnu 70s "chikka chikka" muziku su gotovo komicne. Ocekivao sam bolje iskreno.

Brannigan je bolji, ne mnogo ali je bolji, cisto jer je smesten u London. Shootist je doduse najbolji iz tog perioda.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

Post Reply