Inspektor Callahan

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Inspektor Callahan

Post by HorrorHR » 08 Oct 2006, 19:26

Ajd da i ovaj dio foruma otvorimo. Naletiti na inspektora Callahana na TV mi je uvijek bila posebna delicija. Mega faca, lud kad treba, savršeni action hero. Najpamtljivija njegova epizoda i ona na koju sam prilično često naletio je o onom ubojici koji ubija neke poznate ljude po svom điru. Jim Carrey je glumio nekakvu rock zvijezdu (ili slično) a ubojica ga je riješio sa ubrizgavanjem poveće količine droge.

Drugi zakon mi je onaj sa policajcima "osventicima". Pre-jak film... Sad neznam, ali mislim da je u ovom potonjem bila ona scena kada Callahana prati model auta sa bombom :D Priceless total - btw koliko ima Callahanovih filmova?

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 08 Oct 2006, 19:28

Scena sa modelom automobila bombe je prejaka! :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Oct 2006, 20:11

5 filmova ima:
1.Prljavi Harry - http://www.imdb.com/title/tt0066999/ - odličan završetak i onaj citat: "Do I feel lucky? Well, do ya, punk?"
2.Magnum force - http://www.imdb.com/title/tt0070355/ - dobar nastavak sa klišejiziranom pričom
3.The enforcer - http://www.imdb.com/title/tt0074483/ - prejebena scena kada Harry raznese bazukom toranj
4.Sudden impact - http://www.imdb.com/title/tt0086383/ - solidan krimić gdje glumi njegova bivša koja ga je ostavila zato jer u njegovim filmovima ju previše siluju i zlostavljaju, pa tvrdi da joj je uništio filmsku karijeru
5.The dead pool - http://www.imdb.com/title/tt0094963/ - dobar nastavak, odlična scena kada pribije negativca harpunom na vrata.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 08 Oct 2006, 20:14

Meni je Harry zamor. Prvi deo je lepo fotografisan i ima dobru muziku, ali je dobrano zastareo. Harry je lik k'o iz crtanog filma, hodajuca NRA reklama.

Od tih "desnih" filmova 70tih vise mi lezi Death Wish, iskreno. A porucnik Bullitt i detektiv Popeye su mi isto jaci likovi od samog Harrya.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Oct 2006, 20:30

Mairosu wrote:Meni je Harry zamor. Prvi deo je lepo fotografisan i ima dobru muziku, ali je dobrano zastareo. Harry je lik k'o iz crtanog filma, hodajuca NRA reklama.

Od tih "desnih" filmova 70tih vise mi lezi Death Wish, iskreno. A porucnik Bullitt i detektiv Popeye su mi isto jaci likovi od samog Harrya.
Je, baš sam htio spomenuti Death wish, ali si me pretekao... :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Oct 2006, 21:05

Mairosu wrote:...hodajuca NRA reklama.
Što je loše u tome, dapače :wink:
Mairosu wrote:... i detektiv Popeye su mi isto jaci likovi od samog Harrya...


Popeye, poznato mi ali nemogu ga smjestiti?

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 08 Oct 2006, 21:25

French Connection.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 00:04

Mairosu wrote:French Connection.
Što reći nego KLASIK.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 09 Oct 2006, 15:38

Kao što se u ostalom i vidi iz mog avtara i "potpisa"...ja obožavam filmove o Prljavom Harryu, i Clinta općenito...moj No 1. što se glumaca tiče....FACA
Tip je u svojim filmovima imao neke od najjačih citata ikada, samo ih je pola izrekao u "Dirty Harry" filmovima hehe :)
Mairosu wrote:Meni je Harry zamor. Prvi deo je lepo fotografisan i ima dobru muziku, ali je dobrano zastareo. Harry je lik k'o iz crtanog filma, hodajuca NRA reklama.
Hmmm...meni je Harry, i to svaki, bolji od večine današnjih filmova, kao u ostalom i veči dio filmoa iz 70-ih, 80-ih, i sredine 90-ih. Danas se tu i tamo nađe film kojeg zbilja vrijedi pogledati više puta, i koji je još k tome jedanko dobar na svako gledanje...

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 09 Oct 2006, 20:43

Postujem tvoje misljenje, ali meni je Harry prevazidjen lik. Kao sto rekoh, k'o crtani film. Paul Kersey iz prvog Death Wisha mi je nekako uvek bio upecatljiviji - mali liberalni inzinjer koji se postepeno transformise u delioca pravde na ulicama New Yorka. A tek fore i fazoni...Scorpio je kao neki hipi, gradski oci San Francisca veci komunisti od Marksa...ma, daj.

Inace, Clint je meni za divno cudo antipatican glumac. Jedini filmovi sto volim sa njime su dolari, High Plains Drifter i Pale Rider. Mada, upravo citam njegovu biografiju (koju je napisao cenjeni kriticar Richard Schickel), i mislim se da ponovo pogledam Hang 'em High, Coogan's Bluff i jos neke. Iskreno, nikada nisam voleo njegov stil glume, ono cedjenje reci kroz usta i odbojni "cool".

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 10 Oct 2006, 10:21

Mairosu wrote:Postujem tvoje misljenje, ali meni je Harry prevazidjen lik. Kao sto rekoh, k'o crtani film. Paul Kersey iz prvog Death Wisha mi je nekako uvek bio upecatljiviji - mali liberalni inzinjer koji se postepeno transformise u delioca pravde na ulicama New Yorka. A tek fore i fazoni...Scorpio je kao neki hipi, gradski oci San Francisca veci komunisti od Marksa...ma, daj.
A čuj, to su bile te godine...tada su se snimali takvi filmovi. Iako se tebi čini da je Death Wish možda malo realniji, meni je to nekako dosta slično...opet imamo tipa koji sprovodi zakon na svoju ruku, a ni oni "negatici" nisu puno drugačiji od Scorpia, što se ponašanja tiče :wink:
Mairosu wrote:Inace, Clint je meni za divno cudo antipatican glumac. Jedini filmovi sto volim sa njime su dolari, High Plains Drifter i Pale Rider. Mada, upravo citam njegovu biografiju (koju je napisao cenjeni kriticar Richard Schickel), i mislim se da ponovo pogledam Hang 'em High, Coogan's Bluff i jos neke. Iskreno, nikada nisam voleo njegov stil glume, ono cedjenje reci kroz usta i odbojni "cool".
Meni je to pak uvijek bilo fenomenalno...totalni cooler...gotovo svi njegovi filmovi su mi fenomenalni...npr. "The Gauntlet"...uff koji kraj!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 10 Oct 2006, 20:05

Moja definicija coola = Steve McQueen. Clint je uvek nekako odbijao od sebe.

Da parafraziram, Clint Eastwood ce uci u grad i ocistiti ga od kriminalaca i olosa i otici, a Steve McQueen ce uci u grad, ocistiti ga od kriminalaca i olosa, pojebati sve zensko sto valja, popiti svo pice i tek onda otici. :D

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 10 Oct 2006, 23:02

Mairosu wrote:Clint Eastwood ce uci u grad i ocistiti ga od kriminalaca i olosa i otici, a Steve McQueen ce uci u grad, ocistiti ga od kriminalaca i olosa, pojebati sve zensko sto valja, popiti svo pice i tek onda otici. :D
:D :lol: 8)

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 23:09

FilmTV wrote:
Mairosu wrote:Clint Eastwood ce uci u grad i ocistiti ga od kriminalaca i olosa i otici, a Steve McQueen ce uci u grad, ocistiti ga od kriminalaca i olosa, pojebati sve zensko sto valja, popiti svo pice i tek onda otici. :D
:D :lol: 8)
:D :D :lol: :twisted:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Oct 2006, 00:21

Upravo pogledah Heartbreak Ridge.

Sada se vec ozbiljno pitam da li Clint Eastwood zna normalno da prica, jer u svakom filmu samo cedi nesto kroz zube.

Post Reply