Last Post Wins !!!11one

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by john_constantine » 30 Jul 2022, 16:08

Ma kakvi. Odlično napisano. :)
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by John_Ryder » 31 Jul 2022, 00:16

jesi razmišljao da se vratiš u HR?
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by maddjuro » 31 Jul 2022, 01:51

izdrži još malo, kolega koji sto radi u irskoj veli da sa 10 god staža imaš pravo na irsku pemziju, koja za tih 10 god staža znači 500€ mjesečno.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by Wendigo » 31 Jul 2022, 14:20

@ryder: razmisljam o tome zadnjih par godina, u zadnje vrijeme intenzivno. nije mi bas dobro moram priznati.
vidim da je u hr veselo sto se tice posla, placa i ostalog pa mi nije bas svejedno nakon sto sa se navikao na ovaj standard i nemam gdje zivjeti, a sa starcima ne dolazi u obzir. vratio bih se doslovno sutra prvim avionom da mi je obiteljska situacija bolja i da imam gdje zivjeti i dobijem stabilan i pristojan posao.
bas glupa i slozena situacija, vec dugo razbijam glavu kako i sta napraviti.

@djuro: neki kazu 10 godina, a neki 5 i sad na netu neogu naci konkretnu i potvrdenu informaciju. mislim da nebih izdrzao jos 2 godine, vec sad sam na rubu :)

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by maddjuro » 31 Jul 2022, 14:27

5 je prvi prag, 10 drugi; MISLIM da s 5 god imas nekih 300€ (250-300)
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by John_Ryder » 31 Jul 2022, 15:32

Wendigo wrote:
31 Jul 2022, 14:20
@ryder: razmisljam o tome zadnjih par godina, u zadnje vrijeme intenzivno. nije mi bas dobro moram priznati.
vidim da je u hr veselo sto se tice posla, placa i ostalog pa mi nije bas svejedno nakon sto sa se navikao na ovaj standard i nemam gdje zivjeti, a sa starcima ne dolazi u obzir. vratio bih se doslovno sutra prvim avionom da mi je obiteljska situacija bolja i da imam gdje zivjeti i dobijem stabilan i pristojan posao.
bas glupa i slozena situacija, vec dugo razbijam glavu kako i sta napraviti.

@djuro: neki kazu 10 godina, a neki 5 i sad na netu neogu naci konkretnu i potvrdenu informaciju. mislim da nebih izdrzao jos 2 godine, vec sad sam na rubu :)
Imam par poznanika koji žive u zg s cimerom/icom i dijele stanarimu, cca 2000 kn mjesečno s režijama ih ispadne, stanovi na dobroj lokaciji i fino uređeni.
Jbg kužim, ovdje ako nemaš nešto svoje (kuća,stan)....s plaćom ispod 7k je jako teško, tj.može se ali samo osnovne stvari, ništa ekstra si priuštit...znam zajebano..
Image

Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by Wendigo » 31 Jul 2022, 16:07

@djuro: nakon 10 godina je cca do 800e koliko sam cuo.

@ryder: znaci i u hr ekipa koja radi sharea kuce/stanove?
Dok sam bio kuci znam da se to odnosilo na studente.
Ovdje cak i odrasli, zaposleni irci shareaju jer je ogroman housing crisis. Lutrija je naci stan ili sobu i sve je manje vise u privatnom vlasnistvu pa najmodavci divljaju s cijenama i to nitko ne regulira. Beskucnika i narkomana/pijanaca je pun grad i slobodno spavaju po svuda i zive u satorima i to jako ruzno izgleda i grad je prljav ko smetliste, bande tinejdzera haraju i rade kaos jer im policija nesmije nista ako su mladi od 18. Anarhija teska. Koliko se sjecam kod nas ljudi nisu toliko divlji i ima nekog reda. Koliko god smo u bananj, iskreno da vam kazem gospoda smo za ove ovdje sto se tice kulture, radnih navika i stavova. Vjerujem da zvucim ogorceno i frustrirano ali ovo je istina i irska nije raj kakvim se propagira u medijima. Hvala joj na svom iskustvu i ukazanim prilikama ali nope, not for me :)

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by John_Ryder » 31 Jul 2022, 17:33

Da.Share-aju.Tu isto cijene u zrak otišle.I za iznajmit i kupit.3 tisuće eura kvadrat i tako.Ha gle, lakše je podijelit 3-4 tisuće na 2, nego pun iznos sam.
E ovim si me iznenadio, da je baš takvo stanje tamo...evo šta su ti mediji, samo zeleno,lijepo, ljudi se druže, besplatna voda,..itd...nebi nikad rekao da je baš takav kaos.Pa onda je Zagreb milina.
Kako si izdržao 8 godina, ja bi promijenio zemlju.
Image

Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by Wendigo » 31 Jul 2022, 17:35

izdrzao sam jer naravno, ima i dobrih strana ali u mom slucaju je ovo lose bas uzelo maha zadnjih par godina. dobro mi je kaj sam si mogao priustiti da putujem pa sam bio u norveskoj, spanjolskoj, maroku i sad u cetvrtom mjesecu sam obisao cijeli egipat. to mi je bila zelja od kad znam za sebe :)
irci su jako razliciti od nas, ljubazni su, zajebanti i pristojni ali to je sve u stvari maska i vecina ne voli strance koji su 70% radne snage ovdje jer domaci vise vole lezati doma, pljugati travu i primati socijalu.
meni su recimo brazilci kojih ovdje ima mozda najvise od drugih nacionalnosti nekako najblizi nama i zene su im komadi :). uglavnom su obrazovani, nacitani i imas s njima o cemu dublje popricati, irci su vise za small talk, izbjegavaju ozbiljnije druzenje sa strancima i vrhunac im je piti u pubu, shopping i mainstream. naravno, ima izuzetaka kao i svugdje ali jako, jako malo. kao neka europska verzija amera.
i da, zagreb je new york za dublin kaj se tice infrastrukture, javnog prijevoza i uredenosti.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by lemonzoo » 31 Jul 2022, 18:38

maddjuro wrote:
31 Jul 2022, 14:27
5 je prvi prag, 10 drugi; MISLIM da s 5 god imas nekih 300€ (250-300)
To sve ovisi o netu kojeg prima. Nije svima isto.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by john_constantine » 31 Jul 2022, 19:20

Wendigo wrote:
31 Jul 2022, 17:35
izdrzao sam jer naravno, ima i dobrih strana ali u mom slucaju je ovo lose bas uzelo maha zadnjih par godina. dobro mi je kaj sam si mogao priustiti da putujem pa sam bio u norveskoj, spanjolskoj, maroku i sad u cetvrtom mjesecu sam obisao cijeli egipat. to mi je bila zelja od kad znam za sebe :)
irci su jako razliciti od nas, ljubazni su, zajebanti i pristojni ali to je sve u stvari maska i vecina ne voli strance koji su 70% radne snage ovdje jer domaci vise vole lezati doma, pljugati travu i primati socijalu.
meni su recimo brazilci kojih ovdje ima mozda najvise od drugih nacionalnosti nekako najblizi nama i zene su im komadi :). uglavnom su obrazovani, nacitani i imas s njima o cemu dublje popricati, irci su vise za small talk, izbjegavaju ozbiljnije druzenje sa strancima i vrhunac im je piti u pubu, shopping i mainstream. naravno, ima izuzetaka kao i svugdje ali jako, jako malo. kao neka europska verzija amera.
i da, zagreb je new york za dublin kaj se tice infrastrukture, javnog prijevoza i uredenosti.
:mrgreen: Irci
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by John_Ryder » 31 Jul 2022, 21:20

Wendigo wrote:
31 Jul 2022, 17:35
izdrzao sam jer naravno, ima i dobrih strana ali u mom slucaju je ovo lose bas uzelo maha zadnjih par godina. dobro mi je kaj sam si mogao priustiti da putujem pa sam bio u norveskoj, spanjolskoj, maroku i sad u cetvrtom mjesecu sam obisao cijeli egipat. to mi je bila zelja od kad znam za sebe :)
irci su jako razliciti od nas, ljubazni su, zajebanti i pristojni ali to je sve u stvari maska i vecina ne voli strance koji su 70% radne snage ovdje jer domaci vise vole lezati doma, pljugati travu i primati socijalu.
meni su recimo brazilci kojih ovdje ima mozda najvise od drugih nacionalnosti nekako najblizi nama i zene su im komadi :). uglavnom su obrazovani, nacitani i imas s njima o cemu dublje popricati, irci su vise za small talk, izbjegavaju ozbiljnije druzenje sa strancima i vrhunac im je piti u pubu, shopping i mainstream. naravno, ima izuzetaka kao i svugdje ali jako, jako malo. kao neka europska verzija amera.
i da, zagreb je new york za dublin kaj se tice infrastrukture, javnog prijevoza i uredenosti.
Svaka čast ovo za putovanja! Respect jer sam i sam fan toga.

Trebao si otići u Cork, tamo su navodno samo hrvati, jedino gradonačelnik Irac :lol:
Image

Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by Wendigo » 31 Jul 2022, 23:13

Putovanja su mi iskreno najbolje sto mi se desilo ovdje.
Nastojat cu posjetiti jos neke zemlje dok sam tu i imam mogucnosti. Neznam bas dal cu si moci priustiti npr. japan sa hrvatskom placom :)

Meh.. i cork je isto sljuka od grada 😄

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by John_Ryder » 01 Aug 2022, 00:35

Wendigo wrote:
31 Jul 2022, 23:13
Putovanja su mi iskreno najbolje sto mi se desilo ovdje.
Nastojat cu posjetiti jos neke zemlje dok sam tu i imam mogucnosti. Neznam bas dal cu si moci priustiti npr. japan sa hrvatskom placom :)

Meh.. i cork je isto sljuka od grada 😄
Natuci još koji euro u Irskoj i pravac Japan. :supz: :rock: :partyman:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Last Post Wins !!!11one

Post by Michel » 04 Aug 2022, 15:24

maddjuro wrote:
28 Jul 2022, 23:25
jbga; opet se ponavljam, ali kad se sjetim par foruma di kad si došao bilo je stvari za čitat i diskutirat; a sad su ugašeni; odnosno pušteni da im istekne hosting i odu.
Da bar "gazda" tu i tamo koju recenziju nabaci na blogu... recimo recenziju ovog novog crnog telefona
Stvarno šteta, ja sam poslao šefu poruku da bi mogao preuzeti face to jest da mi da - da stavljam novosti iz horor svijeta. Barem nešto jer mu je face bio dosta čitan a znam da je gazda tražio želi li netko preuzeti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply