Recenzije albuma

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Recenzije albuma

Post by lemonzoo » 13 Oct 2020, 20:34

Metallica - Master of Puppets (1986)
Image

Ovih dana intenzivno slušam Metallicin Master of Puppets i mogu komotno reći da ne znam za bolji album. Kakva produkcija, Kirk Hammet je ovdje na vrhuncu kreativnosti. ...And Justice For All je isto dobar, ali on ima nekih slabih dijelova, za razliku od ovog. Things That Should Be, Welcome Home (Sanitarium), Damage Inc. imaju zle rifove, a cijeli album rastura.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Recenzije albuma

Post by Michel » 14 Oct 2020, 01:27

Volim Metallicu ali kao i sa većinom albume im nikad nisam slušao. Sanitarium jedna od dražih stvari još od davnih dana kad sam je čuo u dokumentarcu Paradise Lost.

Bruce Springsteen

HARD ROCK, ROCK, HEARTLAND ROCK
Darkness on the Edge of Town (1978)
Image

STRANA JEDAN
1. Badlands (4:03) - kao i pjesma 'Born the Run', vrlo buntovna pjesma odličnih riječi i glazbe. Volim ovu stvar kad pjeva na koncertima publika uvijek podivlja. I saksofon pri kraju 5/5

2. Adam Raised a Cain (4:32) - ovo ima jako tvrd zvuk sa lijepim riffom gitare i klavirom. Čisti hard rock, refren dobar a pjesma o odnosu između Brucea i njegovo oca 4/5

3. Something in the Night (5:11) - uh jako duboka stvar, deranje na početku, pjesma o druženju u ono vrijeme i izlascima i kako prošlost mora biti zaboravljena. Lijepo se čuje klavir, lagano pjesma uvodi u cijelu priču 4.2/5

4. Candy's Room (2:51) - dobra stvar lijep klavir na početku pa bubnjevi i Bruceovo lagano citiranje do polovice pjesme 3.5/5

5. Racing in the Street (6:53) - obožavam ovu stvar. 95% samo klavir i Bruceova izvrsna lirika. Sam naziv pjesme govori o čemu je, ali tu su tuga i nemir koji se osjete u njegovom glasu. All time balada 5/5

STRANA DVA
1. The Promised Land (4:33) - jako lijepa inspirirajuća pjesma o obećanoj zemlji. Nakon 'Badlands' s čime je otvorio prvu stranu albuma a to je pjesma o lošoj zemlji, ovu stranu otvara upravo suprotno. Budi se nada a tu je i klavir, usna karmonika, saksofon što ne voljet 4.3/5

2. Factory (2:17) - pjesma radničke klase vraća u ono vrijeme 70-ih u americi Robert Dupea iz 'pet lakih komada' :D 3.5/5

3. Streets of Fire (4:09) - vrlo bijesna i intezivna stvar i opet ljuti Bruce. Ima depresije u pjesmi kao balada a opet ona gitara kada počne baš se osjeti beznađe jaka stvar 4/5

4. Prove It All Night (3:56) - s ovom pjesmom mi Bruce ima najbolju svoju live izvedbu ikad, a i jedna od boljih općenito pogledajte kad ćete biti u mogućnosti https://www.youtube.com/watch?v=okrvOAUg-yY i njegova najbolja solaža gdje je pokazao da je i odličan gitarist iako to često nema priliku 4.7/5

5. Darkness on the Edge of Town (4:30) - pjesma o čovjeku koji je sve izgubio ali ne odustaje i još je više nezavisan nego prije. Moćna pjesma i jedna od njegovih popularnijih. Taj bijes u glasu, i sve te emocije prime Bruce na djelu 5/5

ZAVRŠNA RIJEČ - kao i prošli njegov album i ovaj zaslužuje najveću ocjenu. Dok je 'Born to Run' album uglavnom o romantici i buntu, ovaj album je uglavnom o nezavisnosti i buntu. Ta dva albuma su uglavnom na ljestvicama Bruceovih najboljih albuma, možda malčice 'Born to Run' sam vidio više na prvom mjestu, ali u ovom trenutku 'Darkness on the Edge of Town' dajem jako malu prednost jer je još svježe. Oba albuma imaju tri pjesme koje su čiste petice. Mislim da kako ću recenzirati albume neće biti baš puno glazbenika koji će imati na albumu 3 ili više petica jedino ako im albumi imaju 10+ pjesama ali eto Bruceovi 8 i sad 9 pjesama. Pjesme koje se izdvajaju su 'Badlands', 'Adam Raised a Cain', 'Something in the Night', 'Racing in the Street', 'The Promised Land', 'Streets of Fire', 'Prove It All Night' i 'Darkness on the Edge of Town'.

ZAVRŠNA OCJENA - 5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Recenzije albuma

Post by Michel » 10 Jan 2024, 20:09

Uskoro se vraćam ovome i nastavljam po Bruceu :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Recenzije albuma

Post by Inferno » 07 Mar 2024, 05:59

Michel wrote:
10 Jan 2024, 20:09
Uskoro se vraćam ovome i nastavljam po Bruceu :kokicarenje:
lažeš kao i uvijek

Post Reply