Igre, konzole i slično

Igre za sve platforme
Post Reply
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Igre, konzole i slično

Post by olio » 16 Jul 2019, 11:48

To ide na listu. Nisam ni znao da postoji ta igra

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 21 Jul 2019, 23:21

Arc the lad (collection) - iako nisam ljubitelj "turn based tactical RPG-a" ovo mi je ljepo sjelo. Prva dva , od tri, dijela u ovoj kolekciji su jedna priča; navodno su orginalno obje trebale biti jedna igra, ali je podjeljena na dva dijela da se ispune obveze izdavača ( prva se igra da prijeći za manje od 20h, dok mi je za drugu trebalo cca 100). Ima koješta opcionalnoga za raditi i TOPLO preporučam riješiti side-questove da dobijete dva opcionalna lika bez kojih vjerojatno nema šanse da bi porazio zadnjeg bossa (robot koji se ne LvLa ali stečene XPe se mođe dati bilo kojem liku. On ne koristi standardnu opremu nego da se nadograđuje s dijelovima koji se pronađu u raznim ruševinama). Priča je više-manje standardna; morate skupiti razne "čuvare" da bi spriječili neko zlo koje prijeti istrebljenu čovječannstva.... Iako izgleda relativno "primitivno-retro", prilično je nasilna i dosta smrti ima.
ako volite retro igre ovo nije loša igra. Nema nasumičnih bitki.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 25 Jul 2019, 21:18

Na epic store-u Moonlighter i This war of mine besplatni
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Igre, konzole i slično

Post by HorrorHR » 31 Jul 2019, 15:24

zavrsio uncharted 3 :D malo kasnim ali eto, super scenary i te stvari, jedino mi nekako i na hardu final boss fight bio prejednostavan

igram sada za mozak na pašu - Rime ;)

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 31 Jul 2019, 17:04

Moonlighter- simpatična igrica koju sam odigrao jer je bila (i jos do 2.8. je) besplatna na epic storeu. Igra je jedan relativno kratki dungeon-crawl rouglike-ish uradak. Imate 4 "dungeona" svaki s 3 kata i 3 bossa; u dungeonu skupljate stvari od kojih šačicu koristite za izradu novog oružja a ostatak prodajete u svom dućanu da bi skupili novce da kupnju kojecega. Igra je jako jednostavna, a jedino sto bi rekao da je rogue-like da ako poginete u dungeonu izgubite sve sto ste skupili; doduse možete u bilo kojem trenutku izaći iz dungeona; s tim da čim "otključate" nesto u dungeonu to isto možete kupiti u gradu; tako da ako vam i fali nesto da napravite nesto od opreme, nemorate istraživati ionako kratke "dungeone". Sve u svemu, simpatična igra koja se MORA igrat s joystickom.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 16 Aug 2019, 01:42

Castlevania: Lords of Shadow 2 - da si prikratim ovaj neradni tjedan zaigrao sam ovu igru. Solidna, iako prelaka, igra. Radnjom se nastavlja na prethodne dvije . U ovome nastavku Dracula se budi nakon višestoljetnog sna i uz pomoć jednog bivšeg negativca ( kojemu je glas posudio patrick stewart) moraju spriječiti da sotona dođe na zemlju; to moraju učiniti tako da spriječe tri demona... Igra je u "god of war " stilu; ljepo zgleda, borbe su fluidne. Naravno, sukladno ovome tipu igre, pomalo otključavate razne sposobnosti pomoću kojih možete postepeno dosezati nove dijelove mape s kojekakvim opcionalnim pojačanjima. Kao sto sam rekao igra je relativno laka, imate "iteme" koji doslovno na mapi pokažu di se nalazi neka tajna, tako da cete bez problema skupiti sve nadogradnje za oružja; također ima jedan "item" koji instantno ubije sve na lokaciji uključujući i bossove; a jako ga je lako nadomjestiti nakon sto se upotrjebi. Da prijeđem igru i skupim sve nadogradnje mi je trebalo nekih 24h; s time da mi se nije dalo zamarati s raznim izazovima. Igra je dobra, makra su mi draže 2d castlevanie.
Ovo se da svako naći na akciji za cca 6€ te se svakako isplati odigrati
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 18 Aug 2019, 16:26

Hyper Light Drifter- simpatična pixel-art igra (koja je do četvrtka besplatna na epic storeu); žanrovski je action adventure. Nema texta dijaloga isl, već se cijela "priča" odvija putem slika. Igra je bila zanimljiva, makar ne preduga ; naravno nisam išao skupljati svaku opcionalnu stvar jer mi ih se nije dalo tražiti. ovo je jedna od onih igara za koje se mora imati joystick.
Pošto je besplatna svakako bi je preporučio, inače nebi bio voljan platiti više od 3€ za nju
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 28 Aug 2019, 19:24

Zombi(u) - igra koja je orginalno izašla za nintendo Wii, što se i vidi u par elemenata , tipa skeniranje koječega što bi možda izgledalo fora na wiiU kontroleru, ali ni ovako portano nije bila gnjavaža. Priča je da ste vi preživjelo tokom zombie infestacije, obrati vam se putem razglase lik "preper" koji je doomsday prepper i pomaže vam da preživite. Obiđete par lokacija, u londonu ima par generičkih misija... primarno vam je oružje kriket palica ili lopata. Ima dosta vatrenoga oružja , za koje moram reći da mi je žao da ga nisam više koristio, makar nije bilo neke potrebe za njim. Jedan od elemenata koji mi se posebno dopao je da kada vaš lik pogine, u "safe house".u se probudi novi lik i onda možete otići do lokacije di ste bili ubijeni, i ubiti zombificiranog bivšeg lika da spasite što god od opreme da je imao na sebi. Atmosfera u igri je dobra, preporučam igrati s slušalicama. Borba je , koliko toliko , monotona i brzo dojadi uvjek istim potezom udarati zombije koji katkada znaju primiti i 5-6 udaraca u glavu prije nego ih ubijete. Nije ni pretjerano duga, mislim da mi je trebalo nekih 9h da je prijeđem. Igra je svako malo na akciji po 4€, i za taj se iznos definitivno isplati je uzeti. Ovo bi svaki horroroljubac trebao odigrati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 28 Aug 2019, 19:41

To sam igrao. Nije loše, ali nisam ju odigrao do kraja jer sam istovremeno igrao dying light. Pa sam posve zaboravio na tu igru.

Igrao bi opet dead rising 2 da nema tu glupost s vremenom.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 28 Aug 2019, 23:11

john_constantine wrote:
28 Aug 2019, 19:41
To sam igrao. Nije loše, ali nisam ju odigrao do kraja jer sam istovremeno igrao dying light. Pa sam posve zaboravio na tu igru.

Igrao bi opet dead rising 2 da nema tu glupost s vremenom.
skineš si "cheat engine" i promjeniš da vrijeme ide onolko bzo kolko hoćeš (ako igraš na PCu) to sam i ja napravio i uživao u igri. Imao sam negdje sto točno promjeniš; mislim da je po defaultu 1 min u stvarnosti nekih 20 u igri; ja sam si to promjenio u 1:1 igrao dok se nisam zguštao; pa vratio u 1:30 do nekog idućeg "eventa" i tako ukrug.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 06 Sep 2019, 21:09

Dead or school- simpatična anime/metroidvania igra. Priča je po "anime logici", ukratko zbog izgubljenog rata s mutantima ljudi su bili prisiljeni povući se u podzemlje i u tokyu žive desetljećima u metrou. Glavni lik, klinka od 15ak god, skušajući priče starijih odluči da želi ići u školu, dobije školsku uniformu i ide se boriti protiv tih mutanata.....; imate puno oružja na raspolaganju, istovremeno možete imati mač, strojnicu i bazuku. Kontrole su dobre, vizualno mi je igra bila ljepa, nije bila pretjerano tešla, makar sam par puta zaamlo razbio monitor. Na stramu je klasificirana kao "adult content", makar izuzec par slika u sugestivnim pozama sa poderanom odjećom, nema ništa zbog ceg bi igra zaslužila tu kategorizaciju.
Ako naletite na ovo za par eura na nekoj akciji, isplati se kupiti
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 19 Sep 2019, 18:35

Epicstore ovaj tjedan poklanja 6 batman igara; 3 iz arkham serijala i 3 lego batmana!!!!!!!!
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 03 Oct 2019, 21:23

Red Faction: Armageddon . jedna prosječna konzolaška pucačina koja je ( u ovome slučaju) dobro portana na PC. Radnja se događa 50 god,nakon Red Faction: guerilla, glavni like je unug glavnog lika iz guerile. Što se tiče priče, teroristi unište uređaj koji proizvodi zrak na površini, ljudi se povuku u podzenme spilje, oslobodi se neka alien rasa koja živi ispod i stoljećima je mirovala i na vama je da spasite stvar. Kao što rekoh, ovo je jedna prosječna konzolaška pucačina,sa regenerirajućom energijom, i na Hard težini je bila lagana, poginuh samo par puta i to uglavnom kada bi pao kroz nešto. Red Faction je bio poznat po tome što je je se moglo uništavati više-manje sve u pojedinom LvL-u; toga ovdije jako malo ima. Najbolje će vam oružje biti čekić pošto su puške (kojih ima podosta, ali su generalno beskorisne) jako slabe, bar dok ih ne upgrejdate. Upgrejdanje je zaključano dok vam igra nedopusti da ga kupite kada riješite određen postotak igra. Nakon meni jako drage guerille, ovaj je nastavak u najbolju ruku OK bio za ubit 10ak sati.


Call of juarez- bilo na akciji po 1$ pa ga odlučih odigrati. Ako volite westerne ovo vam preporučam; igra ima super priču, pratite 2 lika; klinca koji bježi jer ga naganjaju pod lažnom optužbom da je ubio majku i oćiha, the jednog bivšeg "outlaw".a koji je postao propovjednik i sad lovi tog klinca da osveti smrt brata. Kasnije se još štošta dogodi ali neći spoilati. Sama mehanika igre nije baš najbolje ostalila, nemrete nišaniti kako spada, već se puca s kuka; ali nije to neki problem. Sama igra nije preteška i da se za cca 6 sati prijeći.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Igre, konzole i slično

Post by john_constantine » 03 Oct 2019, 23:57

Armageddon je onaj zadnji nastavak, ne? Samo taj nisam odigrao...

Call of juarez mi je bila odlična igra. Puno bolje nego guns koji je danas jako zastario. Ostali nastavci su bili prilično dobri. Jedino nisam igrao onaj cartel...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Igre, konzole i slično

Post by maddjuro » 06 Oct 2019, 20:50

heroes of the monkey tavern - sad vidim zašto je ovo bilo tako jeftino. Igra je jedna jako loša kopija "legend of grimrock"-a. Nemate izbora klase, dobijete warrirora, barbariana, priesta i magea, svi su u jednom redu te nemožete "strafe-fightati" kao u grimrocku. Ovdje se borbe svode na sreću i RNG. U 99% sučajeva ćete se boriti samo s po 1 neprijateljem, nakon toga sejvat odmorit i nastavit dalje. Igra je jako kratka s svega 7 katova u tamnici.
Ovo je jedna igra za preskočit pošto se daleko superijorniji grimrock da svako alo kupit na rasprodaji za siću
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply