Opening Night (1977)

Swinging sixties, hard boiled seventies. Inspektor Callahan, Steve McQueen, i ostali.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Opening Night (1977)

Post by Michel » 08 Dec 2015, 23:59

Image

Imdb
Wiki

Director: John Cassavetes
Writer: John Cassavetes
Stars: Gena Rowlands, John Cassavetes, Ben Gazzara

A young woman gets killed in an accident trying to meet her favorite actress Myrtle Gordon after a play. Then Myrtle Gordon felt responsible for the killing leading her down to an emotional crisis that interferes with her professional work as an actress.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JOHN CASSAVETES

Post by Michel » 08 Dec 2015, 23:59

Opening Night (1977) - odličan i do sad najbolji Cassavetes koji sam pogledao. Opet se pojavljuju Ben Gazzara i Gena Rowlands, po svemu sudeći njegovi kućni glumci. Radi se o kazališnoj predstavi gdje Gena Rowlands glumi veliku zvijezdu i to odmah vidimo pri završetku prve predstave kad ju na ulici dočeka horda fanova, daje autograme, ali onda primijeti jednog enskog fana koji joj kaže da je voli i tako je prati skroz do njezinog auta i kako se odmakla, u retrovizoru vidi da je taj fan udaren od drugog auta i na mjestu mrtva. To je toliko potrese i film dobiva nagli zaokret koji ide u psihološku dramu gdje ona polako počne propadati, priviđa joj se ta djevojka, a lik Ben Gazzare i ostali joj pokušavaju pomoći. Predstave moraju ići i sve će pokušati da je vrate tamo gdje je bila. Stvarno odličan i zanimljiv film. Rowlandsica vrhunska i polako mi se pretvara među omiljene glumice. Još su mi ostala dva filma od Cassavetesa i vidim da u oba filam glumi ona.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Opening Night (1977)

Post by Decadentor » 09 Dec 2015, 00:14

Skinuo nekidan, mogao bih ga danas rijesiti.
Image

Post Reply