Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 18 Oct 2015, 23:06

ja sam prestao te komedije pratiti
www.lasetta.net :axe:

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 19 Oct 2015, 08:32

Maniac Cop
:supz:
baš mi je savršeno sjeo.

campbell odličan, ubojica solidan

gledat će se i nastavci :rock:

7.5/10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 24 Oct 2015, 14:09

The Vatican Tapes (2015)
Meni je ovo iznenadujuce dobar film.
Mozda opet radi ocjene od 4.5 pa sam se jedva natjerao pogledati,ali...
Prvih 50 minuta odlicno, fin tijek radnje, malo atipicnija prica za filmove o egzorcizmu, nekoliko dosta dobrih i jezivih scena, gluma vise nego ok, vise nego solidno napet.
Naravno, ima nekih rupa u prici, i neke stvari nisu pojasnjenje. Film ocekivano pada sa pocetkom egzorcizma- sve vec vidjeno, puno kliseja, dosadnjikavo.
Rasplet egzorcizma drugaciji nego inace, sto je pozitivno, a pred kraj se moze naslutiti i nastavak.
6,2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 27 Oct 2015, 13:14

Hidden (2015) - prosječan i atmosferičan horor koji kvari da bude dobar iznimno glup twist u zadnjih 20-ak minuta
SpoilerShow
gdje se pretvore u nekakve zaražene koji su snažni kao jebeni Hulk. Sve mi to pokvari, svu tu mirnoću koju je film imao privh sat vremena.
Gluma prilično dobra, okruženje isto onako depresivno. Šteta kraja.

8=====-o/8==========O (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 27 Oct 2015, 17:30

The Pack (2015) - divlji psi polako počnu vrebati jednu obitelj. The Pack je novi australski horor zajedno sa filmom Plague kojeg isto imam u ovom maratonu. Film iako kratak ipak treba neko vrijeme da uvuče u radnju. Psi su brutalni, snažni i ne boje se ničega. Solidno odglumljen, nema toliko glupih scena kao današnji horori iako ima naznaka da bi određene scene mogle postati dosta glupe. Sami likovi su ok, ali nisam baš navijao za njih :zubifale: volim horore o životinjama koje napadaju. Cujo kakav god da je, a dobar je, još uvijek je najbolji film o psu koji napada. Ne morskom :zubifale:

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 28 Oct 2015, 03:55

Last Shift (2015) - meni ovo bilo iznenađujuće dobro. Volim ovakve teme. Nema cgi-a već samo maske, demoni izgledaju odlično, lokacija samo jedna i osjećaj da ne može ništa napraviti se lijepo prenosi na gledatelja. Ima dosta jzivih scena, možda i najstrašniji film koji sam pogledao ove godine jer me cijelo vrijeme držao u napetosti, a zadnjih 30 minuta su mi u kompletu strašne i jezive. I mali twist na kraju uopće nije pokvario film.

8======-...o/8==========o (6.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 28 Oct 2015, 19:32

A Christmas Horror Story (2015) - Bor okitio za ugođaj. 5.4 na imdb-u, ali ne zaslužuje po meni. Ocjena će vjrojatno padati kad što više ljudi počne ocjenjivat. Ne znam, mene ovo tako ugodno iznenadilo. Atmosferično, sve četiri priče su mi u najmanju ruku iznadprosječne. Nije klasični omnibus da pratimo prvu pa tek onda drugu priču već pratimo sve četiri priče u isto vrijeme. Čisti horor tek počinje od 40. minute, ali upravo zbog toga što ima pratimo četiri priče uopće nije dosadno. Mislim, snijeg, šume, Krampus, duhovi, prevrtljivac (prvi glas, ali jezivo) i ludi djed božićnak protiv zločestih viljenaka. Gluma solidna, priča sa duhovima u onoj nekoj ustanovi i priča o prevrtljivcu najstrašnije. Priča sa djedicom i zločestim viljenacima najzabavnija, a priča sa Krampusom nije najstrašnija niti je najzabavnija, ali je bome zanimljiva. Jedan od boljih horora ove godine. I twist na kraju filma ugodno iznenađenje. Nije na razini Trick 'r Treat, ali ponavljat će se na zimu. Prilično dobra horor godina za sad,a tek dva najiščekivanija Krampus i The Witch.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 29 Oct 2015, 15:59

Deadtgasm (2015) - još jedan horor iz Novog Zelanda. Što reći nego da Novi Zeland/Australija u nekoliko zadnjih godina rasturaju. Nije da su to fantastični horori, ali su bome bolji od većine današnjih. Ja nisam metal fan niti slušam takvu muziku iako tu i tam volim nešto poslušati, ali ne onaj metal gdje se ništa ne razumije već da se riječi razumiju. Ovdje pratimo jednog metal teenegera koji se seli kod tetke i tetaka. Ubrzo upoznaje jednog drugog metal fana i zajedno osnuju bend, ali jednog dana pomoću zvuka gitare u određenih noti on prizove nekakve demone to jest većina ljudi budu opsjednuti. Prva polovica uglavnom pratimo njega i kako upoznaje te nove prijatelje uz nekoliko dobrih humornih scena, a druga polovica se pretvara u Evil Dead. Redatelj je očito znao što radi jer ta druga polovica je jedna od najboljih posveti Raimiju i njegovom serijalu. Isti rad kamere. Ono, ova pita profesora jel dobro i kamera naglo ide k njemu i on se naglo okrene baš kao u Evil Deadu. Čak i ti opsjednuti ljudi izgledaju dosta slično kao Deaditesi iz Evil Deada. Glavni demon solidan, ali moćan. One teleportacije :lol: humor više nego dobar, gorea sasvim dovoljno. Uglavnom, jedan dobar i zabavan splatter koji ima dušu.

8======-...o/8==========o (6.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2015.

Post by Michel » 30 Oct 2015, 15:20

The Final Girls (2015) - radovao sam se ovome jer je slasher i ideja je izvrsna. Slasheri su kao stvoreni za originalne ideje, ali ovo je užasno. Redatelj kao da je dobio popis svih važnih klišeja i pravila o slasherima i po tome išao. Dopuštam da je možda fan slashera i horor filmova, ali onda je loš redatelj. Radi se o teenegerima u sadašnjosti koji kroz kino platno prođu u slasher film. Pratimo jednu teenegerku kojoj je majka umrla, a glumila je u slasher filmu i sad je ona sa svojim frendicama i frendovima u tom filmu. Kažem, ideja je zvučala stvarno odlično, ali sad se vidi koliko je ta sama ideja kompleksna za napraviti. Ono, kao da nam redatelj nabija na nos koja su pravila pa ti likovi izgovaraju upravo ta pravila (djevica može ubiti ubojicu, ja sam bila zločesta djevojka, a zločeste djeovjke umiru u slasherima 80-ih) i slično. I ono što mi je najgore e taj 3D baš rađeno za modernu publiku. Nema ni a od atmosfere, a gore od toga je PG 13 rating bez golotinje, krvi. Dobro, krvi nešt sitno. I još gore od toga je što je kao ovo horor komedija pa ti smiješni momenti budu izbirsani s onim dramskim momentima. Svakih 5 minuta neka dramska patetična scena. Ne znam na koji način ovo ima 6.9/10 na imdb-u preko 5 tisuća glasova jer dobro znamo da niti jedan slasher u zadnjih 18 godina od prvog Screama ako se ne varam nema tako visoku ocjenu. Možda zbog Nine Dobrov. Ona ima veliku fan bazu. A i ja bih joj dao 10/10

8====o/8==========o (4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 30 Oct 2015, 15:46

"Dark was the night" 2015.
Meni je ovo iznenadujuce dobar film.
Jako dobar ugodaj citavo vrijeme, solidna tematika, ovakve lokacije naprosto obozavam. Zvijer se premalo prikaziva, ali je poprilicno jeziva, i sami izgled joj je bas nekako specifican, bas da ne znas o cemu se radi tocno. To mi je plus definitivno.
Sami kraj odlican.
Naravno, ima rupa u prici, nelogicnosti a i ostavljeno je da sami zakljucimo i pretpostavimo neke stvari; to zaista ne volim.
Preporuka.
6.2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 01 Nov 2015, 13:20

Halloween (1978) - super 7.5/10

ImageImage
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 02 Nov 2015, 09:14

13 beloved
zabavan na trenutke, ali ništa posebno
6/10

deathgasm
7.7/10

last shift
6/10

the final girls
5.7/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 02 Nov 2015, 16:54

All Hallows' Eve 2 - njesra :toimonster: 2/10

Triangle (2009) - i nakon ponovnog gledanja mi je još sve njeasno :) 6/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 02 Nov 2015, 17:51

Shp86 wrote:All Hallows' Eve 2 - njesra :toimonster: 2/10
Nemoj me zezati da ima nastavak... Baš ću ga pogledati. Je da je prvi film isto bio loš, ali u sjećanju mi je ostao bizaran završetak. :rock:
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 08 Nov 2015, 14:00

Poltergeist (1982) - bajkovito 5.9/10
Image

Image

Image

Post Reply