Death Note manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Death Note manga

Post by olio » 26 Jul 2015, 13:50

jel gledao tko?
jel valja?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 26 Jul 2015, 14:19

Death Note Vol. 6

Image

Nastavlja se borba protiv odabranog društva iz Yotsuba grupe. Do sada najlošiji volume, prvih cca 80% je u x dituacija zamorno i dosadno, a riješavanje misterija tko je Kira unutar Yotsube nije toliko intrigantno. Stvar se popravlja na kraju, kada kreće klopka za Kiru i lovljenje istog. Dolazi do otkrivanja Lightovog uber kompleksnog plana za povratak u "glavno mjesto".

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 26 Jul 2015, 14:23

Death Note Vol. 7

Image

U šestom volumeu sam pomislio da će ovo sa Yotsuba grupom biti novi storyline, što se na sreć na kraju volume 6 "pobilo". Prava stvar starta sada - velike promjene vezane za L-a i borbu protiv Kire. Radnja se čak šalta nekoliko godina unaprijed i dolaze u igru novi "L-ovi". Nakon lošeg šestog volumea, sa ovim mi se stvar malo poboljšala, makar se sada odlazi u druge vode. Logično je da je promjena bila potrebna jer Kira vs L u onom obliku nije moglo trajati u nedogled. A sada, dali mi se ovaj ogromni pomak u priči sviđa, ne znam, vidjeti ću kako bude osmi volume. Za sada je intrigantno, čisto jer je "koncept Death Notea" tu, ali malo su promijenjeni pozitivci/negativci.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Death Note manga

Post by maddjuro » 26 Jul 2015, 15:32

@HororHr

sada počinje, po meni, dosadan dio mange. No to je ipak samo moje osobno mišljenje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 27 Jul 2015, 18:55

Death Note Vol. 8

Image

K (Kira) bez L, protiv N (Never) i M (Mello). Zakopmliciralo se itekako. Saznajemo malo o prošlosti Watarija i u njegovoj povezanosti sa L-om i "odgajanju" drugih super genijalaca za borbu protiv zla. Početak Volume mi je bio malo dosadnjikav, ali kasnije kada se kreće sa šaltanjem dijela radnje u SAD, stvari postaju ipak (ponovno) zanimljive. Sada su u igri dve nove "L-ove" varijante, jedan u službi dobrog, a jedan na crnoj strani. Zanimljive scene sa odličnim paranoičnim tajnim bunkerom sa zamjenu otete Sayu sa Death Note. Borbe u Los Angelesu solidne, u igru dolazi novi Shinigami koji malo mijenja odnose snaga. Kira se zaklinje da će pobiti N i M... Ovaj volume djeluje kao nekakav Death Note 2, ali za sada mi je još to zanimljivo. Nije da me fascinira kao početnih 4-5 volumea, ali jedva čekam pročitati sljedeću knjigu što nešto očito znači.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 28 Jul 2015, 13:15

Death Note Vol. 9

Image

Akcijski volume. L-ova ekipa napada Mellow headquarters, nakon što Ryuk ubjedi bedastog Shingamija da ne treba stati na njihovu stranu. Makljaža uzrokuje smrt jednog od stalnih likova do sada. Saznaje se malo više o odnosu Neara i Melloa, gdje svatko ima svoj način da nađe Kiru, ali počinju "iskorištavati jedan drugoga".

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 28 Jul 2015, 13:19

Death Note Vol. 10

Image

Kira dobiva svog novog drugog Kiru. U Japanu dolazi do fascinacije kultom Kira, pa se doslovno skuplja ekipa koja počinje graditi "crkvu Kire". Dobra zajebancija oko debila šiljem svijeta koji stvaraju "financijske religije" oko ničega. N i M skuže tko je Kira, ali teško je doći do dokaza. U igru ulazi u stara/nova ljubav za Lighta, koja ima direktnu vezu sa novim Kirom. Malu sapuničasto, na dijelove dosadno, ali opet interesantno. Valjda kada prođeš sve to sa ovom Mangom do sada (cca 2000 stranica) ipak te drži zaintrigiranim da vidiš kako će se stvari rasplesti.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 19:05

Death Note Vol. 11

Image

Predigra za završni obračun. Sve karte se bačene i u 12. se očekuje međusobni sastanak SPK i Kira Task Forcea te će se vidjeti tko je strateško otišao taj milimetar ekstra od drugoga. Dio ovog završnog volumea mi je bio naporan, pogotovo odnos Light - nova Kirina glasnogovornica - Kira 2 (3?). Još jedna stvar koja mi je ovdje (tek) došla na pamet je da su obje strane doslovno kao u zrcalu - kada jedan pomisli neku najopskurniju situaciju od neke najbanalnije rečenice, ovaj drugi isto to razmišlja. Ne da su brilijantni, nego, nema riječi za to ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Death Note manga

Post by john_constantine » 29 Jul 2015, 21:46

Čekaj dok pročitaš zadnji volumen. Ovo za novog kiru, kao da je autor htio završiti mangu, pa je dosta ubrzao. Ionako si je toliko zakomplicirao radnju...
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 22:31

john_constantine wrote:Čekaj dok pročitaš zadnji volumen. Ovo za novog kiru, kao da je autor htio završiti mangu, pa je dosta ubrzao. Ionako si je toliko zakomplicirao radnju...

tako mi i djeluje zadnjih par volumea, zakomplicirao si život i ide dalje i dalje. nije ni blizu toliko uvjerljivo kao ranije...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 27 Sep 2015, 12:37

Image

:)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Death Note manga

Post by john_constantine » 27 Sep 2015, 14:28

He, he :)
Michel puši karu.

Post Reply