Rosemary's Baby (1968.)

Zagrijavanje za osamdesete
User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Rosemary's Baby (1968.)

Post by Josef K » 21 Apr 2013, 21:40

HorrorHR wrote:gledam ga ovaj tjedan u kinu :rock: :rock: :rock: :rock:
Lucky bastard!

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 15 Aug 2014, 16:31

Rosemary's Baby (1968) - evo mene treći put u goste ovim simpatičnim susjedima. Klasik za sva vremena. U filmu ima taj poseban osjećaj beznađa, klaustrofobije, izvrsne atmosfere, a Polanskom svaka čast jer je uspio napraviti najtežu vrstu horora, a to je ta sporost zbog koje se dobiva izvrsna atmosfera i napetost. Mia Farrow je sjajna, obožavam takve ženske likove gdje su one vesele, vrckave, prirodne. Kasnije naravno toga nema kod nje već samo čisti užas. Susjedi su isto odigrali perfektno. Kraj me uvijek toliko šokira i rastuži jer svaki put kad gledam, nadam se da Rosmeray to neće napraviti. A i tu se može povući dosta paralela sa tim hollywoodom koji je čisti sotonizam. Koliko smo samo puta čuli da pjevači/glumci i ostale zvijezde kažu kako su prodali dušu vragu. Tu Polanski zna što radi, pogotovo sam u to siguran radi toga štose dogodilo sa Sharon Tate. Pa tako recimo poznata rape scena, govori se i dan danas da
SpoilerShow
je vraga u toj sceni odglumio Anton la Vey, ali sad ono najzanimljivije. Susan Atkins, ona je sudjelovala kasnije u ubojstvu Sharon Tate je bila članica la Veyove sotonističke crkve. Film je odličan prikaz svega što se tamo dešava od raznih sotonističkih rituala. Neke stvari su jednostavno preočite i ima previše vidljivih činjenica koje se ne mogu osporiti. Zato i film dobiva još više na težini. A tek kasnije kad se Polanski slikao na onoj naslovnici nasmiješen ispred naziva SVINJA, a taj naziv su napisali krvlju od Sharon Tate kad je bila masakrirana. I da, ona je tad bila trudna. Ma joj, samo se živciram radi toga kad se sve zna, a opet svi šute.
8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Rosemary's Baby (1968.)

Post by xEdgex » 15 Aug 2014, 16:54

Ispred zgrade u kojoj je sniman film je ubijen Lennon (zivio je inace u toj zgradi).
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Rosemary's Baby (1968.)

Post by Michel » 15 Aug 2014, 17:41

Da, zaboravio to dodati, a i tamo su se pripadnici masonerije skupljali godinama tako da ima tu svega.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Rosemary's Baby (1968.)

Post by HorrorHR » 30 Aug 2014, 12:29

xEdgex wrote:Ispred zgrade u kojoj je sniman film je ubijen Lennon (zivio je inace u toj zgradi).
prošetao sam se pred zgradom, izgleda impresivno uživo - pogotovo iz Central Parka koji tik do.

Post Reply