Notorious (1946)

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Notorious (1946)

Post by elrania » 03 Dec 2011, 20:56

Image


IMDB

TRAILER


Director: Alfred Hitchcock

Writer: Ben Hecht, ...


Cast:
Cary Grant ... Devlin
Ingrid Bergman ... Alicia Huberman
Claude Rains ... Alexander Sebastian
Louis Calhern ... Paul Prescott


Storyline:
Following the conviction of her German father for treason against the U.S., Alicia Huberman takes to drink and men. She is approached by a government agent (T.R. Devlin) who asks her to spy on a group of her father's Nazi friends operating out of Rio de Janeiro. A romance develops between Alicia and Devlin, but she starts to get too involved in her work.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Notorious (1946)

Post by elrania » 03 Dec 2011, 21:07

evo da još jedan divan klasik dobije svoj prostor među temama. :)

riječ je o napetom hitchcockovom filmu s većim fokusom na smicalice, dramu i stavljanja gledatelja u položaj da treperi pred ekranom dok čeka da se određeni događaji izvrte i utaže znatiželju, nego na ljubavnu priču koja ležu u podlozi mnogih akcija i reakcija koje se događaju.
bergman što više gledam i slušam mi postaje sve bolja i bolja, a ova uloga joj savršeno paše po jačini i sposobnosti ženskog lika kojeg predstavlja. i usudim se reć da mi je grant zameo dosadašnje nenodirljivo mišljenje koje sam imala o bogartu. nema onaj njegov stav i aroganciju, ali zrači nekom vrckavošću i prepredenošću koja mi je još privlačnija za vidjeti i već predviđam da će se uskoro žešće upijati njegovi filmovi.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Notorious (1946)

Post by metallicat » 13 Aug 2012, 14:55

e sad skužih da ima već topic na str 2!
Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL HANEKE/ALFRED HITCHCOCK

Post by Michel » 22 Jan 2014, 00:33

Notorious (1946) - izvrsni Hitchcockov špijunski triler s izvrsnim Grantom i Bergmanicom. Bergmanica glumi špijunku koja radi za amere i onda se treba ubaciti među bivše naciste i razotkriti neke stvari. Napetost raste svakom scenom, predivna Hitchcockova režija, odlična ljubavna priča između Granta i Bergmanice. Prvih pola sata je malo monotono, ali čim se ubaci među njih, postaje odlično.

8========-.o/8==========o (8.6/10)

Grant je baš prava filmska zvijezda. Već sam pogledao dovoljno njegovih filmova da mogu reći kako mi je jedan od dražih glumaca. Uvijek je prezabavan i simpatičan. Ne na onaj Stewartov način koji je uvijek umiljat već je Grant baš drzak, ali ti je simpatično to gledati.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply