The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by boyko » 15 Aug 2013, 01:17

horroraca ovakve tematike nikad dosta, još pogotovo dok je atmosfera odlična ko u ovom s pregršt pikabu scena, di ćeš bolje!
skoro 2 sata čiste uživancije.
9/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by popayy » 16 Aug 2013, 17:24

Dobar. I to skroz dobar. Atmosfera, gluma, začuđujuće i ritam ( u većini ghost/egzorcist horora treba vremena da se radnja zakuha ), jer creepy stvari se relativno brzo počnu događati.
Pohvale od mene. I obavezno pogledajti ofkors.

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by yakkazu » 29 Aug 2013, 13:09

Sinoć pogledah, poprilično dobar film i zanimljiv. Kao što neko spomenu, jedan dio filma je očekivano zamoran ali se na to i ne treba obazirati s obzirom da je ostatak veoma zanimljiv. Moja preporuka je da se film gleda sam i u gluho doba noći.

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by Lumatev » 29 Aug 2013, 15:04

Solidan film, ali opet nisam siguran što dobija tolike hvalospeve s obzirom da ne donosi ništa novo, standardna priča za ovaj tip horor filma.
Ono što je zaista sjajno jeste glumačka postava koja daje maksimum i atmosfera je na nivou.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by Michel » 01 Sep 2013, 04:54

The Conjuring (2013) - upravo pogledao, napokon. Ne znam otkuda krenuti. Ovo je ghost/demon horor + još nešto zanimljivo. Jesu li hvalospjevi opravdani? Jeu, i evo mojih razloga zašto jesu. Mislim da danas ljudi malo cijene režiju kod horor filmova, a Wan je napravio jedan od najbolje režiranih horor filmova koje sam vidio. Govorim o pokretima kamere koji su fantastični. Vidi se da je pokušao spojiti Kubricka, Hitcha i sve ostale velikane i stvarno je uspio. Meni osobno to u horor filmu jako puno znači. Drugi razlog je glumačka postava. Dugo nisam vidio u horor filmu likove od kojih niti jedan nije besmislen i svako dobije svoj dio koji odlično odradi. Najviše me oduševio Patrick Wilson kao istraživač Ed Warren. Farmiga je i ovdje prekrasna. Treći razlog je atmosfera i odlično dočaravanje 70-ih. Čisti old school. Ostali razlozi su odlično napisani scenarij i ono što dugo nisam doživio, a to je konstantan strah. Ovo je jedan od najstrašnijih horora koji sam pogledao. Pošto sam fan ghost/demon tematike i totalno volim o tome istraživati pa mene možda više prestraši nego ostale. Nema veze, ovo je moj dojam i sad sam jako sretan :D spremio sam se u krevet i čitav film bio pod poplonom te se sav oznojio. Svaka scena koja pokušava biti strašna je strašna. Clap clap scena će postati jedna od najpoznatijih u horor filmovima. Savršenstvo. Ili
SpoilerShow
kad Farmiga propadne kroz onaj skriveni prolaz i triput joj se pojavi duh. Sva tri puta takvo cimanje koje dugo nisam doživio.
E sad svi ti hvalospjevi mogu nekom povisiti očekivanja i evo, ja ga sad hvalim kao najbolji horor još od 2008. i predivnog Let the Right One In. I ja sam imao visoka očekivanja pa mi je film totalno nadmašio to. No, shvaćam ako su neki ostali razočarani zbog svih pozitivnih kritika, ali jebiga, ja volim ovu tematiku i smatram da ju je najteže napraviti od svih horor podžanrova jer treba te prestrašiti i radnja se treba lijepo postepeno graditi. Wan je opet uspio. Mogu se složiti da je ovo već viđeno i da je spojio sve te stvari, ali jednostavno je viša razina. I to dosta. Za mene instant klasik koji će se tijekom godina koje dolaze takvim i pamtiti u horor žanru, u to sam siguran.

8=========o/8==========o (9/10)


http://en.wikipedia.org/wiki/Ed_and_Lorraine_Warren - http://www.nextmovie.com/blog/the-conjuring-true-story/

Baš sam malo pogledao o njima i dosta poznatih slučajeva su istraživali.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Lukav4
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2013, 11:22

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by Lukav4 » 05 Sep 2013, 00:48

Od sutra u kinima!!!! :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by HorrorHR » 05 Sep 2013, 17:52

Morat će se u kino onda ;)

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by Truba » 07 Sep 2013, 22:49

ja kontam sutra u kino
ne pamtim kad sam gledao neki horor u kinu
možda od others hostela ili tako nešto
www.lasetta.net :axe:

User avatar
svemirna
Posts: 26
Joined: 01 Jun 2013, 13:18

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by svemirna » 12 Sep 2013, 13:45

cast i režija besprijekorni, super atmosfera... s te strane 10/10
nažalost, priča je dosta klišejizirana, čak i ispodprosječna za film ovog tipa..al aj, based on true events pa.. :mrgreen:
najviše mi žao što je malo antiklimaktičan pretkraj, al dobro. pogledam ga svakako opet kad izađe dobar rip.
i brijem da više ne idem horore u kino gledat, najveći horor bila je publika :povrac: jebeni tinejdžeri

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by John_Ryder » 12 Sep 2013, 20:23

jesi ti jučer bila u 7 u branimirovoj? pošto su i meni tinejđeri uništavali atmosferu filma konstantnim smijanjem,deranjem i šetanjem,nikad više nejdem u srijedu gledat film,jeble ih 12 kn jeftinije karte
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by Michel » 13 Sep 2013, 00:07

Ne znam, meni ovi horori koji imaju potencijala da budu strašni, a to The Conjuring zaista je, nisu za kino. Da sam solo, naravno da bi išao :D al ovako uvijek ima dosta ljudi, pogotovo tih teenegera koji se stalno deru. Ovi horori su mi sa solo gledanje. Lijepo mir, mrak i uživancija :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
svemirna
Posts: 26
Joined: 01 Jun 2013, 13:18

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by svemirna » 22 Sep 2013, 01:09

John_Ryder wrote:jesi ti jučer bila u 7 u branimirovoj? pošto su i meni tinejđeri uništavali atmosferu filma konstantnim smijanjem,deranjem i šetanjem,nikad više nejdem u srijedu gledat film,jeble ih 12 kn jeftinije karte
da, bila je glupa prokleta srijeda, mamicu im :pikachu:
al sam skužila dan ranije da je to zadnji dan da igra pa nisam imala izbora. nikad više majkemi, bolje bi bilo da sam rip čekala

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by blindgod » 22 Sep 2013, 01:36

Michel wrote:Ne znam, meni ovi horori koji imaju potencijala da budu strašni, a to The Conjuring zaista je, nisu za kino. Da sam solo, naravno da bi išao :D al ovako uvijek ima dosta ljudi, pogotovo tih teenegera koji se stalno deru. Ovi horori su mi sa solo gledanje. Lijepo mir, mrak i uživancija :supz:
totalno se slažem! :wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by HorrorHR » 24 Sep 2013, 17:40

kao čovjek koji je pogledao vjerojatni svaki horror u našim kinima u zanjih X godina, mislim da službeno odustajem baš radi publike.
toga vani nema, kultura je drugačija, a ako tko i zabrazdi brzo ga se ušutka.
kod nas, dno dna...

User avatar
DakotaSkye
Posts: 109
Joined: 30 Dec 2011, 02:15
Location: Haddonfield

Re: The Conjuring aka The Warren Files (2013)

Post by DakotaSkye » 01 Oct 2013, 21:34

Lumatev wrote:Solidan film, ali opet nisam siguran što dobija tolike hvalospeve s obzirom da ne donosi ništa novo, standardna priča za ovaj tip horor filma.
Ono što je zaista sjajno jeste glumačka postava koja daje maksimum i atmosfera je na nivou.
potpisujen

film je dobar, glumci su odlični, al neopravdano visoka ocjena na imdb-u s obziron da film "igra na sigurno" i ne donosi ništa novo. al da, sve pohvale glumcima; pogotovo veri farmigi.
"We survive by remembering but sometimes we survive by forgetting."

Post Reply