The Haunted Palace (1963)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

The Haunted Palace (1963)

Post by elrania » 26 Sep 2011, 02:07

Image


IMDB

TRAILER


Director: Roger Corman

Writers: H.P. Lovecraft (story), Charles Beaumont (screenplay), Francis Ford Coppola (additional dialogue (uncredited))


Cast:
Vincent Price ... Charles Dexter Ward / Joseph Curwen
Debra Paget ... Ann Ward
Lon Chaney Jr. ... Simon Orne (as Lon Chaney)
Frank Maxwell ... Dr. Marinus Willet / Priam Willet
Leo Gordon ... Edgar Weeden / Ezra Weeden
Elisha Cook Jr. ... Peter Smith / Micah Smith (as Elisha Cook)


Storyline:
Nel New England, un gentiluomo prende possesso del palazzo di un antenato, da poco ereditato. La gente del posto accoglie con diffidenza il nuovo arrivato, ancora memore delle sventure causate dal predecessore. Infatti, il castello emana influssi criminali e lo sventurato apprende, in seguito, che tutto è legato ad un antenato bruciato sul rogo per stregoneria. "The haunted palace" è il titolo di una poesia di Edgar Allan Poe, ma il film è tratto dal racconto "Lo strano caso di Charles Dexter Ward" di H. P. Lovercraft.

SpoilerShow
Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: The Haunted Palace (1963)

Post by elrania » 26 Sep 2011, 02:19

evo jednog po mnogo čemu zanimljivog ostvarenja! prvo primjetno je r. corman koji stoji za filmova the little shop of horrors, masque of the red death, the house of usher (definitivna preporuka za zadnja 2 :))..., zatim u oči upada lovecraft kao inspiracija za film, a onda glumačka postava gdje se ističu j.chaney jr. (the wolf man, frankenstein meets the wolf man, ...) i e. cook jr. (the maltese falcon, rosemary's baby).
i to bi, uz prekrasnu scenografiju i glazbenu podlogu bilo više manje to (što se mene tiče).
chaneya sam izdvojila, jer je red da ga se spomene, no izdvojila bih ga i zbog nevjerojatno plošne glume koja me jedino u wolf manu nije smarala, ali gdje god da ga vidim - trauma. no, nije mi njegova pojava jedina takva u filmu; nekako ko da se takvo plošno, neekspresivno glumnjenje protegnulo kroz cijelu radnju i kroz više likova, te uz nezanimljive (katkada smiješne) dijeloge učinilo iskustvo gledanja manje zadovoljavajućim. jako mi je žao zbog toga, jer da je malo sređeniji film po tom pitanju, imali bismo nešto po stilu i duhu slično filmovima pit and the pendulum i gore spomenutom house of usher.

Post Reply