Filmski offtopic

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 20:00

a je li tko gledao The Marine s Johnom Cenom? To je bilo prije mjesec dana na televiziji, baš je obećavalo u pogledu akcije, ali sam propustio... znam samo da je riječ o popularnom wrestling hrvaču, pa se pitam kako zapravo glumi. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Filmski offtopic

Post by Scarface » 15 Jul 2011, 20:01

john_constantine wrote:a je li tko gledao The Marine s Johnom Cenom? To je bilo prije mjesec dana na televiziji, baš je obećavalo u pogledu akcije, ali sam propustio... znam samo da je riječ o popularnom wrestling hrvaču, pa se pitam kako zapravo glumi. :mrgreen:
Napisah ti taman u prethodnom postu da su mi oba dijela zabavna. :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Filmski offtopic

Post by Wendigo » 15 Jul 2011, 20:12

vidim da je info spomenuo kingov salem´s lot.
tko ima živaca sjediti 3 sata pred istim filmom, a voli vampire (koji su ovdje actually jezivi i strašni) ovo mora pogledati. cons, daj si truda i nabavi to i pogledaj. vjerujem da će ti sjesti. također velika preporuka svima koji nisu gledali. i da, mislim na original, ne na remake sa rob loweom i rutger hauerom.
the stand još nisam pogledao, na mahove čitam knjigu, doduše, već 2. godinu, lol.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 20:26

Scarface wrote:
john_constantine wrote:a je li tko gledao The Marine s Johnom Cenom? To je bilo prije mjesec dana na televiziji, baš je obećavalo u pogledu akcije, ali sam propustio... znam samo da je riječ o popularnom wrestling hrvaču, pa se pitam kako zapravo glumi. :mrgreen:
Napisah ti taman u prethodnom postu da su mi oba dijela zabavna. :supz:
a je, doista... Ispričavam se. :oops:

super, samo ću morati potražiti bolju verziju jer je ova imala užasno lošu sliku.

Ovaj vikend ću se samo odmarati uz filmove HP 3 i 4, i te filmove kao marine serijal i Warrior's Way. Možda ubacim i neki japanski film iz knjige 256 japanskih filmova koje morate pogledati. :supz: Hm, možda Stacy, ne vjerujem da ću biti raspoložen za naked blood.

Jedino bi trebao opet pogledati suicide club. Ne znam, mislim da nisam baš najbolje shvatio film prvim gledanjem...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 20:28

Wendigo wrote:vidim da je info spomenuo kingov salem´s lot.
tko ima živaca sjediti 3 sata pred istim filmom, a voli vampire (koji su ovdje actually jezivi i strašni) ovo mora pogledati. cons, daj si truda i nabavi to i pogledaj. vjerujem da će ti sjesti. također velika preporuka svima koji nisu gledali. i da, mislim na original, ne na remake sa rob loweom i rutger hauerom.
the stand još nisam pogledao, na mahove čitam knjigu, doduše, već 2. godinu, lol.
evo, budem onda i to pogledao, jer imam baš obadvije verzije, samo ću morati potražiti jer ih imam valjda već 15 godina... :oops: :P
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 20:31

ali moram potražiti starije brojeve Klika, od 1 do 15 ili 20, ne znam... Tu je bio jedanput članak o Kill Bill - u i spominjao se jedan zloglasni kung fu film nakrcan nasiljem, gdje se glavni lik bori protiv stotine odjednom, čija je scena bila uzor za kultnu scenu protiv yakuza u restoranu...

ma obožavam Kill Bill, čim se odreže prvi ud, ta muzika, kamera u stilu Leonovih filmova, prekrasne oči Ume Thurman, scenografija, kada ljudi bježe iz restorana, zaprepašteni pogledi prisutnih. Ma ekstaza... :prayer: :prayer:
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Filmski offtopic

Post by Scarface » 15 Jul 2011, 20:45

john_constantine wrote:
Scarface wrote:
john_constantine wrote:a je li tko gledao The Marine s Johnom Cenom? To je bilo prije mjesec dana na televiziji, baš je obećavalo u pogledu akcije, ali sam propustio... znam samo da je riječ o popularnom wrestling hrvaču, pa se pitam kako zapravo glumi. :mrgreen:
Napisah ti taman u prethodnom postu da su mi oba dijela zabavna. :supz:
a je, doista... Ispričavam se. :oops:

super, samo ću morati potražiti bolju verziju jer je ova imala užasno lošu sliku.

Ovaj vikend ću se samo odmarati uz filmove HP 3 i 4, i te filmove kao marine serijal i Warrior's Way. Možda ubacim i neki japanski film iz knjige 256 japanskih filmova koje morate pogledati. :supz: Hm, možda Stacy, ne vjerujem da ću biti raspoložen za naked blood.

Jedino bi trebao opet pogledati suicide club. Ne znam, mislim da nisam baš najbolje shvatio film prvim gledanjem...
Pogledaj Noriko's Dinner Table, to je spin off Suicide Cluba. Inače, film zapravo i nije toliko skužljiv, jer šalje poruku ubijanja ljudkse nevinosti ničim drugim nego samom ljudskošću, šta na prvi pogled zvuči paradoksalno. U modernom svitu egzistencija je postala relativnija nego ikad, a samu ideju Shion Sono je dobija jer mu s eprijatelj iznenadno ubija bez ikakvog objašnjenja, te je ovim filmom pokuša dat svoje shvaćanje takvog čina. Naravno, tu je i manga ka adaptacija filma, koja je pak napisana puno jednostavnije, pa čitajući nju, možeš popunit neke rupe stvorene gledanjem filma.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 21:06

super. :D Hvala na objašnjenju. Samo jedino nisam uspio pogledati do kraja Nightmare detective. Nije da je dosadan, nego su mi scene samoubojstava u filmu bile neugodne za gledanje s obzirom na moju prošlost. To ću ostaviti neki drugi put.

Ma baš sam si razmišljao kako već dugo nisam čitao neku mangu. Mislio sam opet pročitati Vortex, ali čitajući jedan članak o najboljim horor mangama, pogledam opet neke dijelove iz mange i ne mogu. Prvi put je bila baš stravična za čitanje, naročito u 21 sat navečer... Baš radi tog mračnog i realnog crteža kojim savršeno prikazuje sve one bolesne stvari u vezi spirale...

znam, ovo ću si pogledati kroz vikend. Kya aka cure. Djeluje mi vrlo zanimljiva radnja.
http://www.imdb.com/title/tt0123948/
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Filmski offtopic

Post by Scarface » 15 Jul 2011, 21:39

preporučija bi ti Wind blast ako ga nisi gleda. Kineski film, evo radnje:
SpoilerShow
Four proficient detectives are assigned to track down a murder suspect who has fled the city with his girlfriend.
The trail leads them to a desert where they soon find themselves in hot water as the suspect has hired two top drawer professional assassins with far deadlier skills than their own.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 15 Jul 2011, 22:10

stavljen na popis :supz:
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 15 Jul 2011, 23:31

Wendigo wrote:vidim da je info spomenuo kingov salem´s lot.
tko ima živaca sjediti 3 sata pred istim filmom, a voli vampire (koji su ovdje actually jezivi i strašni) ovo mora pogledati. cons, daj si truda i nabavi to i pogledaj. vjerujem da će ti sjesti. također velika preporuka svima koji nisu gledali. i da, mislim na original, ne na remake sa rob loweom i rutger hauerom.
the stand još nisam pogledao, na mahove čitam knjigu, doduše, već 2. godinu, lol.
:supz: zbilja odličan film/mini serija.

Što se tiče The Standa, knjiga mi je odlična makar je malčice razvučena :lol: a ekranizacija je jako dobra, pogotovo prvi dio koji traje sat i pol i ako gledam zasebno, taj prvi dio mi spada u najbolje filmove koje sam ikad pogledao. Inače traje 6 sati 8)

Pogledaj početak (nema spoilera) prejako uz muziku http://www.youtube.com/watch?v=WUAvTn3uz5w :supz:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Filmski offtopic

Post by GreenHornet » 16 Jul 2011, 01:06

zadnjih godinu-dvije ne mogu organski zombi horrore...a u pocetku su mi spadali medu 3 omiljene horror tematike... :roll:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 16 Jul 2011, 10:09

GreenHornet wrote:zadnjih godinu-dvije ne mogu organski zombi horrore...a u pocetku su mi spadali medu 3 omiljene horror tematike... :roll:
možda zato što su svi ti novi zombie filmovi postali sve lošiji?
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Filmski offtopic

Post by GreenHornet » 16 Jul 2011, 10:17

john_constantine wrote:
GreenHornet wrote:zadnjih godinu-dvije ne mogu organski zombi horrore...a u pocetku su mi spadali medu 3 omiljene horror tematike... :roll:
možda zato što su svi ti novi zombie filmovi postali sve lošiji?
vjerovatno...i bas svaki prakticki isti, nista novo ne nude...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 16 Jul 2011, 10:41

da, zato ja više niti ne gledam više te filmove s zombijima... Nema više one postapokalipstične atmosfere, jezovitog ugođaja, to da je sve izgubljeno oko tebe, i nasilja. Danas je tako sve klišejizirano. Ionako niti ne možeš smisliti ništa originalno, a ako uvedeš nešto novo kao pametne zombije, onda svi napadaju film. Romeo je ionako skrenuo s puta, a ostali filmovi, ništa posebno. Jedino ovaj world war Z s Brad Pittom obećava..
Michel puši karu.

Post Reply