Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Zagrijavanje za osamdesete
Post Reply
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by remike2 » 13 Jun 2010, 12:13

O filmu:
Let's Scare Jessica to Death is a 1971 low budget American horror film, directed by John D. Hancock, and starring Zohra Lampert in the title role. The film focuses on a recently institutionalized woman who has various nightmarish experiences after moving to an old farmhouse on a Connecticut island. In 2006, the Chicago Film Critics Association named Let's Scare Jessica to Death the 87th scariest film ever made.

Glumačka postava:
Zohra Lampert
Barton Heyman
Kevin O'Connor
Gretchen Corbett
Alan Manson

Plot:
Jessica has just been released from a mental hospital. Wanting to "start over", she moves into an old New England farmhouse with her husband and a friend. Before they even arrive Jess starts having strange encounters, and after they find a young transient in their new home, things start getting rather nasty. Seems this redheaded hippie chick is in fact a vampire, a onetime resident of the house who drowned on her wedding day, and all the old guys in town are her harpies (they all have scarred necks and arms). Or is Jess really having another breakdown? Who knows...

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=dmrMRTcZSXY

Poster:
Image
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by HorrorHR » 18 Jun 2010, 22:47

Napisah u 2006toj:
Jessica je mlada žena koja u društvu svoga supruga i prijatelja dolazi u mali gradić započeti novi život. Makar neznamo nikakvu pozadinsku priču, očito je da je simpatična Jessica imala psihičkih problema. Ulazeći u kuću koju su kupili, nailaze na beskućnicu koju prihvaćaju kao da im je frendica, te je pozivaju da još par dana živi sa njima. Malo po malo, počinju se dešavati čudne stvari, a Jessica gubi kontrolu nad realnošću. Dali je ponovno “normalna” ili neke stare rane još nisu zacijelile?

Makar film sa ovakvim imenom djeluje kao neko Tromino djelo, ovo je vrlo zanimljiv i kvalitetno odrađen psihološki horror. Zohra Lampert koja glumi Jessicu u sebi ima ono nešto posebno. Odlično je odglumila osobu koju zabrinjavaju konstantna razmišljanja i propitkivanja o svom mentalnom stanju. U filmu se vrlo često ističu njeni monolozi, a glas joj je toliko upečatljiv, da se jednostavno moraš uživiti u njenu situaciju. Nakon dosta vremena širenja po bootleg tržištu, film za dva mjeseca napokon izlazi na DVDu.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by Mr. Bakmilo » 07 Jul 2010, 00:09

ovo planiram gledat.
sad sam baš slučajno naletio na film na netu i reko da vidim da li ga ima i ima ga
skida se pa čemo vidit

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by elrania » 07 Jul 2010, 01:39

budem ga i ja uskoro.
dost me dugo zanimao ovaj film, skinulo se napokon pred nekoliko mjeseci i čeka svoj dan za gledanje.

User avatar
Damned_Thing
Posts: 145
Joined: 17 Oct 2009, 12:44

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by Damned_Thing » 21 Jul 2010, 11:38

Odlican film..

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by filmofil » 05 Nov 2010, 21:01

cijeli film prati neka tjeskoba i tmurna atmosfera, ugođaj je jako jeziv čemu pridonosi ogromna kućerina, magla i totalno psihotični mještani...priča je mogla biti i bolja ili barem bolje i detaljnije objašnjena, samo ti natuknu što se dogodilo...ja bi još i neki mračniji kraj

sve u svemu, isplati se pogledati, pogotovo ako volite 70-e jer film ima 70's written all over it :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by DrugsBunny » 05 Nov 2010, 23:06

filmofil wrote:pogotovo ako volite 70-e jer film ima 70's written all over it :)
Moje najdraže razdoblje 8)

Sad bi mogao i skinut čak.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by filmofil » 05 Nov 2010, 23:10

DrugsBunny wrote:Moje najdraže razdoblje 8)

Sad bi mogao i skinut čak.
također najdraže razdoblje...skidaj, skidaj!! velim ti, likovi su nekakvi hipijevci, jedan brkonja, drugi uzgaja zulufe, furaju onaj pogrebni auto na kojem je naljepnica love i znak peace, odjeća ona old school, slika, ugođaj, izgled kuće, retro namještaj, paradajz sos za ručak, itd :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by DrugsBunny » 05 Nov 2010, 23:14

Ne volim hipije, sad neću skinut, pokvario si.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by filmofil » 05 Nov 2010, 23:17

ma ovo ti je ona faza after, ne puše travu nit nose transparente s natpisom 'I want world peace' :mrgreen: vrlo pristojni ljudi za koje ne bi ni reko da su ta sorta da nisam vidio naljepnice na autu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by elrania » 23 Aug 2012, 03:48

ok, još je 2 godine čekao...al konačno se pogledao i ja sam super zadovoljna.
uopće nisam očekivala ovakvo što, dodatno me iznenadio mračnom, izgubljenom atmosferom i glazbom (uf, kako je dobra kroz cijeli film!) i onime što su glumci ponudili.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by Wendigo » 23 Aug 2012, 11:53

Ja bi ovo gledao, a nemrem ga nigdje naci.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by elrania » 23 Aug 2012, 12:06

ima i na isohuntu i p.bayu

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Let's Scare Jessica To Death (1971.)

Post by HorrorHR » 24 Nov 2013, 20:00

Let’s Scare Jessica to Death (1971) (text iz 2006)
http://www.horrorhr.com/lets-scare-jess ... eath-1971/

Jessica je mlada žena koja u društvu svoga supruga i prijatelja dolazi u mali gradić započeti novi život. Makar neznamo nikakvu pozadinsku priču, očito je da je simpatična Jessica imala psihičkih problema. Ulazeći u kuću koju su kupili, nailaze na beskućnicu koju prihvaćaju kao da im je frendica, te je pozivaju da još par dana živi sa njima. Malo po malo, počinju se dešavati čudne stvari, a Jessica gubi kontrolu nad realnošću. Dali je ponovno “normalna” ili neke stare rane još nisu zacijelile?

Makar film sa ovakvim imenom djeluje kao neko Tromino djelo, ovo je vrlo zanimljiv i kvalitetno odrađen psihološki horror. Zohra Lampert koja glumi Jessicu u sebi ima ono nešto posebno. Odlično je odglumila osobu koju zabrinjavaju konstantna razmišljanja i propitkivanja o svom mentalnom stanju. U filmu se vrlo često ističu njeni monolozi, a glas joj je toliko upečatljiv, da se jednostavno moraš uživiti u njenu situaciju. Nakon dosta vremena širenja po bootleg tržištu, film za dva mjeseca napokon izlazi na DVDu.

Post Reply