Texas chainsaw massacre serijal

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Texas chainsaw massacre serijal

Post by john_constantine » 13 Feb 2007, 18:42

E, sjećam se kako sam nakon recenzije u Total filmu bio fasciniran tim filmom, i danas sam još uvijek oduševljen tim klasikom. Ali stvarno puknem od smijeha kada Marilyn burns vrišti i lamata rukama kada Leatherface ubije invalida. I onda njihova potjera, ona mršava u trapez hlačama bježi po dvorištu, a debeli leatherface s motorkom ju ganja. Nikada mi to ne dosadi.

I sada onda ovaj drugi dio gdje je Leatherface još luđi i nabrijaniji, povratak "polumrtvog" djeda i Denis hopper s motornim pilama, što bi više? Otkačeniji i krvaviji od originala. Naročito je opako ono kada se leatherface prvi put pojavi i otpili kosu i počne ganjati curu. :lol: :lol:

A treći dio mi je bio prvi koji sam gledao u tom serijalu, kao klinac čuo sam dosta o njemu i mislio sam da će biti strašan, krvav i sve to. I ispalo je mlako, nema nikakvih nasilja i to, a leatherface je solidan, a kanibalska obitelj se vrlo teško zaboravlja, naročito ako je tu i vigo mortensen, veliki ljubitelj ljudski jetra u luku. :lol: i još scena kada otkinu uho. i nova motorna pila. :lol: :lol:

A četvrti dio nisam gledao, ali čujem da je loš. Reene zelweger, majko moja. :lol: :lol:

Remake mi je ispao jako loš - naznojeni holivudski ljepotani i to nepoznate kategorije, bezvezna obitelj koja čak nije niti kanibal, i ona glupost da nosi masku jer ima kožnu bolest :roll:, i vidljive bradavice na njezinoj mokroj majici u podrumu. i bezvezni happy end. Ali bar pamtim onu scenu kada leatherface ganja motorkom onog zgodnijeg :lol: po dvorištu punu bijelog rublja. Baš cool.

Za nastavak remakea nisam nimalo zainteresiran...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 13 Feb 2007, 18:55

odličan serijal, je dino mi 4 dio nema smisla

a i 3 mi je malo jadan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 Feb 2007, 20:33

Prvi originalni je izvrstan, remake prvog solidan ali daleko slabiji u usporedbi s originalom
Dvojka mi je jedva probavljiva...
Ostalo nisam gledao
8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 16 Feb 2007, 20:26

E dajte me ispravite ako griješim. Onaj tip Chop top u drugom dijelu texasa, koji ima nekakvu metalnu ploču na glavi i struže žicom po njoj, je li to onaj autostoper iz prvog dijela? Mislim, brat od Leatherfacea?

User avatar
pure_evil
Posts: 226
Joined: 20 Nov 2007, 21:58
Location: Cakovec

Post by pure_evil » 26 Nov 2007, 20:49

Koje godine je izasao orginal??gledao sam samo remejk i 4.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Nov 2007, 20:52

pure_evil wrote:Koje godine je izasao orginal??gledao sam samo remejk i 4.
1974.g.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 26 Nov 2007, 20:56

Prvi je odličan.
Dvojka je meni zabavna trash
Trojku imam no nikako da pogledam
Četvorka je vjerojatno sranje jer je Letherface transfestit i svi su je popljuvali
Remeak sigurno nije dobar usuprot orginalu,no zasebno je vjerojatno solidan
The Begining je vjerojatno sranje budući da istraživaju Letherfacovo podrjetlo(novo tipičko američko sranje kopja mi se ne dopada). :twisted:

A ona iritantna budala Chop top je navodno brat od onoga autostopera u orginalu(to je neka glasina)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Nov 2007, 21:15

hm, pa i mislio sam, bilo bi mi čudno da je preživio kamion. :wink: A četvrti dio izbjegavaj, majko moja, ne samo što očajno kopira štoseve iz originala, već ima najgoru filmsku glumu ikad viđenu na ekranu. :roll: A leatherface transtvetit? nisam baš primijetio, ali ima jednu od najgorih maski ikad, a i glumu. Najstupidnija scena je kada zgrabi žensku i stavi ju u zamrzivač kao u originalu, ali glupača stalno izlazi van, dok ovaj ne izgubi živce i stavi nešto gore na vrata. :roll:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 26 Nov 2007, 21:21

john_constantine wrote:E dajte me ispravite ako griješim. Onaj tip Chop top u drugom dijelu texasa, koji ima nekakvu metalnu ploču na glavi i struže žicom po njoj, je li to onaj autostoper iz prvog dijela? Mislim, brat od Leatherfacea?
autostoper iz 1. djela je onaj suhi leš kojeg Chop Top nosi naokolo u dvojci koja je usput takvo sranje od filma... jedva sam ga pogledao.
što mislim o serijalu:

1. jeben (prvi horror koji me šokirao dok sam ga kao mali gledao)
2. gore sam napisao
3. ok, makar bi je trebao ponovo pogledati jer se ne sjećam pol filma
4. nisam gledao
remake - dosta dobar
the Begining - dobar, niš posebno..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Nov 2007, 21:29

to je onaj leš? :shock: Ma nisam niti skužio...

A meni je nastavak remakea puno bolji zbog par crnohumornih scena kao kada ujaku prerežu noge, a i bolji je motiv kanibalizma + brutalnije scene nasilja.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 26 Nov 2007, 21:35

john_constantine wrote:to je onaj leš? :shock: Ma nisam niti skužio...

A meni je nastavak remakea puno bolji zbog par crnohumornih scena kao kada ujaku prerežu noge, a i bolji je motiv kanibalizma + brutalnije scene nasilja.
da, a i kako bi skužio kad je poprilično trul. :wink: ali po položaju tjela izgleda kao da ga je kamion pogodio.. :lol:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 26 Nov 2007, 21:54

Svatko tko nije gledao "TCM Begining" preporučam da gleda jer je bolji od remakea. Inače sam pogledao sve nastavke ovog serijala osim orginalnog kojeg nisam nikada u potpunosti uspio vidjeti i zbog toga jako žalim. Čovjek očekuje da će se pojaviti na DVD-u kada su trgovine zatrpane remakeom i njegovim prequelom ali ništa od toga. Dvojka je objektivno teško sranje ali plus ide kaj se je redatelj odvažio napraviti sasvim drukčiji film od orginalnog. Trojka je nastavak kojeg sam prvog pogledao i tada mi se je svidio. Četvorku sam zaboravil osim kaj se sjećam da je Leatherface transvestit (čak ga na naslovnici možete vidjeti u halterima). Remake je solidan a Begining za nijansu bolji. Sve u svemu, jedan od boljih horror serijala ikada

User avatar
pure_evil
Posts: 226
Joined: 20 Nov 2007, 21:58
Location: Cakovec

Post by pure_evil » 26 Nov 2007, 21:56

ako imas adsl skini film preko torrenta ima negdje 700 mb...bas ga skidam

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 26 Nov 2007, 22:02

pure_evil wrote:ako imas adsl skini film preko torrenta ima negdje 700 mb...bas ga skidam
Imam ali jednostavno ne skidam filmove. Takav mi je čisto princip. Ako mi film jako fali onda ga naručim a glazbu si ostavljam za skidanje

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Nov 2007, 22:11

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:to je onaj leš? :shock: Ma nisam niti skužio...

A meni je nastavak remakea puno bolji zbog par crnohumornih scena kao kada ujaku prerežu noge, a i bolji je motiv kanibalizma + brutalnije scene nasilja.
da, a i kako bi skužio kad je poprilično trul. :wink: ali po položaju tjela izgleda kao da ga je kamion pogodio.. :lol:
ma tako je ionako taj leš morao imati nekog smisla. A ionako i ne mora biti pošto niti sam film nema smisla. :lol:
Michel puši karu.

Post Reply