Arcane (TV Series 2021- )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 24 Dec 2023, 10:49

Animation, Action, Adventure
Image

Imdb
Wiki

Stars
Hailee SteinfeldKevin AlejandroJason Spisak

Osjetljiva ravnoteža između bogatog grada Piltovera i zapuštenog podzemlja Zauna. Napetosti između ovih gradova-država uzavrele su stvaranjem "hextecha", načina na koji svaka osoba može kontrolirati magičnu energiju u Piltoveru, a u Zaunu, novi lijek nazvan "shimmer" pretvara ljude u čudovišta. Rivalstvo između gradova razdvaja obitelji i prijatelje dok Arcane oživljava odnose koji oblikuju neke od slavnih prvaka League of Legends uključujući Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce, Viktora i Ekka.

Prva sezona Arcanea objavljena je uz opće odobravanje, s pohvalama upućenim njegovoj animaciji, priči, izgradnji svijeta, akcijskim sekvencama, likovima, emocionalnoj težini, zvuku i glasovnoj glumi. Neki su primijetili privlačnost serije i za obične gledatelje koji nikad nisu igrali League of Legends i za dugogodišnje obožavatelje igre. Također je postavila rekord kao Netflixova serija s najvećom ocjenom u to vrijeme u roku od tjedan dana od premijere, zauzela je prvo mjesto na Netflixovoj ljestvici Top 10 u 52 zemlje i drugo mjesto na ljestvici u Sjedinjenim Državama. Nekoliko kritičara i publikacija smatralo ju je jednom od najboljih adaptacija videoigara ikada napravljenih. Serija je 2022. postala prva serija za streaming koja je osvojila nagradu Primetime Emmy za izvanredan animirani program i osvojila nagradu Annie za najbolju produkciju animiranog televizijskog emitiranja za široku publiku.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 24 Dec 2023, 10:54

Nabavio si ovo jer vidim svi oduševljeni. Crtani prema igri league of legends za koju sam mnogo puta čuo, ali nikad nisam igrao jer pravi muškarci ne igraju igrice.

Welcome to the Playground - početak sa četvoro djece koje ukradu nešto što je izgledalo kao moćno oružje, ali počnu ih loviti nekakvi čuvari da bi se onda spustili u neki grad i tamo upoznajemo te ljude s kojima oni žive. Među njima Vander, čovjek koji se brine o njima i ima deal sa čuvarima da ne bude sranja. Od to četvoro, najveći fokus je na Vi i Powder, dvije djevojke. Moram pohvaliti najviše animaciju, pa ovo je jedna od najboljih animacija koju sam ikada vidio. Scenarij je isto kvalitetan, baš lijepa doza emocija i priče. 8.5/10

Some Mysteries Are Better Left Unsolved - e ovo je sad nešto. Dok mi prva baš nije bila jasna jer sam vidio kakva je to igrica tučnjave, neka magija i tako. E u ovoj epizodi je početak sa nekim magom pa se opet prebacuje na Vi i Powder. Vi pogotovo želi u rat sa čuvarima, ali Vander ne želi iako je poznat po ratnoj reputaciji no čovjek se smirio. Ide polagano, ali baš na odličan način sve se lagano odmotava. I zanima me onaj lik što je htio izgraditi magiju pa je izbačen s akademije. 9/10

Ali animacija, nešto prekrasno koliko dobro ovo izgleda.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 24 Dec 2023, 11:25

Ako ti ovo neće biti barem 9/10 na kraju, odlazim sa ovog foruma!!!
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 26 Dec 2023, 03:52

The Base Violence Necessary for Change - ako ovo nije jedna od najboljih epizoda ikad bilo čega, onda ne znam što je. Ova epizoda iako treća, izgleda kao finale sezone. Strašno kako je ovo bilo emocionalno, fantastično i sa puno novih otvorenih arcova. Ovako se grade karakteri i likovi. Ne znam jel Powder inače negativka u igrici ali eto tu očito postaje. Žao mi je Vandera, volio bi pogledati crtani samo o njemu kad je bio mlad jer je očito bio baraba. Silco je koliko sam shvatio njegov brat i ovo što smo ga malo vidjeli, odličan je negativac. Žao mi je i onih dvoje malih što su umrli sve zbog Powder. Vi je oteta, sad me zanima što će sve biti. I da, još onaj storyarc s onim likom što je izbačen s akademije ne znam kako se zove, ali otkrio je kao magiju. I onda je jedna od onih sa vijeća rekla možda je vrijeme za magiju. Neke stvari se ne otkrivaju, ali tko je igrao igricu, jel postoje ere? Era magije, era ne znam čega još? 10/10
John_Ryder wrote:
24 Dec 2023, 11:25
Ako ti ovo neće biti barem 9/10 na kraju, odlazim sa ovog foruma!!!
Nakon ove zadnje epizode trebalo bi minimalno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 26 Dec 2023, 10:11

Happy Progress Day! - ok, sad već napredujemo što se tiče radnje. U ovoj epizodi ima dosta borbi i kul oružja. Powder je sad Jinx i odrasla je i prejebozovna mi je kako se ponaša. Vi smo vidjeli na kraju epizode, a Jayce ima moćno oružje u svojim rukama s onim gemom. 8.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 27 Dec 2023, 03:59

Everybody Wants to Be My Enemy - uh, navijam za Jaycea i onu crnkinju, super su par i baš se lijepo ljube. Ali normalno da su morali ići woke i to sa Vi i Kaitlin koje će sigurno postati lezbe i biti zajedno pa će onda upropastit ovu seriju. Zbog toga će dobiti ocjenu manje ova epizoda, a bila je dobra. Jinx ubija koliko je dobra :supz: 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 28 Dec 2023, 05:18

When These Walls Come Tumbling Down - kako brutalna epizoda. Napokon susret Vi i Jinx. Stvarno ovaj crtani zna napraviti emotivne scene. Odlično prikazane borbe i sviđa mi se što ima i dvije priče s onim vijećem ali se nadam da će to malo ubrzati da vidimo što su isplanirali. A Jinx gotovo sigurno ima bipolarni poremećaj čas sretna, čas tužna pa kad popizdi pa je Vi podraga po ruci i vrati se Powder. Prekrasna mi je Jinx, pazio bih je, čuvao i mazio toliko je dobra. 9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 29 Dec 2023, 00:07

The Boy Savior - wow, glavni vatronoša je Ekko. Predobra borba na kraju, jedna od najboljih što sam vidio. Je kratko trajala, ali način na koji su nam prezentirali je savršen. 8.8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 29 Dec 2023, 10:38

ovo ću morat ponovo pogledat
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 31 Dec 2023, 10:59

Oil and Water - došla je majka od Mel koja izgleda kao nekakav bodybuilder. Katlin i Vi imali predavanje na vijeću koje ništa ne poduzima osim Jaycea koji je krenuo u mini rat sa Vi protiv Silcovih vojnika. Dobra borba na kraju a Jinx je izliječena od strane onog doktora. 8.7/10

The Monster You Created - ova i treća epizoda su epizode zbog kojih sam pustio suzu. Kakvo dizanje napetosti napravljeno stvarno na vrhunski način. Tolik ose podpriča otvorilo kao Ekko i onaj bivši pudlica iz vijeća što je znanstvenik ali ne znam kakva je on vrsta. Bit će zanimljivo pratiti to u narednoj sezoni. Kao i Viktorov storyarc a on gotovo sigurno postaje negativac. No, Silco i Jayce te Silcova ponuda njemu i onda na kraju borba između Vi i Sevike brutalno napravljena i to bi bio highlights u svakoj drugoj epizodi ali ne i ovoj gdje je glavni highlights Jinx i kako je zavezala Vi, Katlin i Silca a emocije rastu i onda bum. Prvo Silco i na kraju sjeda za stolicu na kojoj piše Jinx, emotivna scena na n-tu da bi na kraju ispalila ono iz svojeg slavnog oružja uz izvrsnu srcedrapajuću pjesmu. A tek kako završi sezona :zubifale: mogu si misliti ovima što čekaju godinama da vide kako dalje. Ja ću samo čekati do 11. mjeseca 2024. godine. Prihvatljivo. 10/10




Ocjena za sezonu: 8.85555555556/10 toliko sam izračunao zbrojeći sve ocjene i dijeleći sa 9 (toliko epizoda). No, to je tehnički ako ćemo biti precizni, ali gotovo nikad tako ne računam jer onda nema sezona niti jedne serije koje su za 10/10 tako da uvijek idem po osjećaju i konačna ocjena je 9.1/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 31 Dec 2023, 11:05

Tako je! Skidam ponovo za rewatch!
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by Michel » 06 Jan 2024, 04:15

Isuse drhtim napokon :heart:

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 06 Jan 2024, 11:08

uff tek studeni, to tada ponovo pogledam prvu
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by hitman_4 » 06 Jan 2024, 22:54

Incel je kombinacija riječi "involuntary celibate" (neželjeni celibat) iza kojih stoji pokret muškaraca koji smatraju da nisu sposobni ostvariti romantični ili seksualni kontakt sa ženama. Takvi muškarci se okupljaju na internetskim forumima gdje se osjećaju sigurno kako bi izrazili svoje ženomrzačke stavove te mržnju i agresiju koja se u njima nakuplja zbog vlastitih okolnosti za koje krive društvo. Smatraju da je društvo krivo što ne mogu za sebe pronaći partnerice.

ryderica naša
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Arcane (TV Series 2021- )

Post by John_Ryder » 07 Jan 2024, 00:01

hitman_4 wrote:
06 Jan 2024, 22:54
Incel je kombinacija riječi "involuntary celibate" (neželjeni celibat) iza kojih stoji pokret muškaraca koji smatraju da nisu sposobni ostvariti romantični ili seksualni kontakt sa ženama. Takvi muškarci se okupljaju na internetskim forumima gdje se osjećaju sigurno kako bi izrazili svoje ženomrzačke stavove te mržnju i agresiju koja se u njima nakuplja zbog vlastitih okolnosti za koje krive društvo. Smatraju da je društvo krivo što ne mogu za sebe pronaći partnerice.

ryderica naša
Ti si gej koji nosi mamine hulahopke :lol: :mrgreen:
Image

Image

Post Reply