Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 22 Jun 2023, 17:38

The Broken Circle - solidan početak sezone gdje Pike odlazi na kratko dok Spock preuzima kormilo i gdje pokušava spasiti svoju kolegicu od Klingonaca, a admiral ne dopušta da otiđu sa Enterpiseom. Nije mi se svidjelo kako doktor i njegova pomoćnica istuku 30ak Klingonaca. Je da su uzeli onaj booster, ali cmmon pretjerivanje. No, kraj je odličan jer najavljuju rat sa Gornovima :kokicarenje: 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 14 Jul 2023, 08:59

Ad Astra Per Aspera - mnogi nahvalili ovu epizodu, ali meni bila samo dobra. Nije mi se svidjela ona nadobudna odvjetnica i opet su lagano počeli woke propagandu samo jako subtle ali sve to vidim. Jebeš to više. 7/10 i dajte više kapetana Pikea u igru.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 06 Aug 2023, 22:46

Tomorrow and Tomorrow and Tomorrow - treća epizoda o putovanju kroz vrijeme. Izgleda da svaki ST mora imati barem jednu takvu epizodu. Bilo je ovo jako zabavno jer La'an je poslana u drugačiji timeline gdje je Kirk kapetan broda i snjim se vraća u prošlos u sredinu 20. stoljeća na Zemlju da spriječe neki napad koji je inače uništio jedan od timelineova. Moram priznati da mi je La'an postala omiljena ženska u ovom ST-u i baš je jebozovna, i taj zid koji stavlja ispred ljudi seksi je. Kirk je zabavan i imaju odličnu kemiju zajedno. Epizoda je imala dosta mana, ali je bila prokleto zabavna i Khan :prayer: 8/10

Among the Lotus Eaters - Pike i posada odluče otići na planet koji je zaostao u brončanom dobu a i moraju otići tamo jer su prije 5 godina izgubili troje ljudi. No, kad dođu na planet, zbog neke radijacije počnu gubiti pamćenje. Zanimljiv koncept i velika ideja, ali ništa više nego dobro. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by John_Ryder » 06 Aug 2023, 23:56

ta treća je najbolja epizoda zasad....ova zadnja je bilo najgora, jebeni mjuzikl
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 08 Aug 2023, 02:53

Charades - Spock i Chapel prođu kroz neku maglicu koja Spocka pretvori u čovjeka i sad ima ispade bijesa, previše osjećaja i slično. Dobro sam se nasmijao na neke scene jer je izvan njegovog karaktera ili kad dođu roditelji od one Vulkanke s kojom je Spock i ova majka popljuje jelo od Pikea :lol: A Pike samo kuha i pije. Vrlo dobra i zabavna epizoda, malo filler ali ajde iako se razvilo nešto između Spocka i Chapel 7.7/10

Lost in Translation - Uhura počinje čuti nekakve zvukove i prikazuju joj se halucinacije pa dobije privremeni otpust. Kirk dolazi i upoznaje se sa Uhurom što mi je zanimljivo jer znamo njihovu povijest iz TOS-a. Solidna epizoda u kojoj se na kraju otkrilo da ono što izvlače iz maglice da su to neka interdimenzionalna bića. Ma tipični Trek bučkuruš :zubifale: 6.7/10

EDIT: lijepo epizoda završava sa Kirkom, Uhurom i Spockom originalna trojka nostalgija :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by john_constantine » 08 Aug 2023, 12:41

Jebem ti spojlere.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 09 Aug 2023, 02:32

Those Old Scientists - najkreativnija epizoda dosad u ove dvije sezone, ali nije najbolja epizoda. Najbolje je ocijenjena za ovu sezonu i iako je vrlo zabavna, nije me previše dotakla koliko je trebala jer puca na neku nostalgiju ali ono dvoje animiranih likova su me više iritirali nego bili simpa. 7.5/10

Ova sezona iako dobra, nije na razini prve sezone. Čini mi se da su se odlučili u ovoj sezoni više posvetiti karakterizaciji likova tako da ono što se sprema, da nas više pogodi. Vjerujem da će treća biti neki rat i neki problemi za našu posadu, ali ok tek sam pogledao 7 epizoda, još tri ostalo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Strange New Worlds (TV Series 2022– )

Post by Michel » 24 Aug 2023, 22:21

Under the Cloak of War - zanimljiva i jako dobra epizoda u kojoj na Enterprise dolazi jedan Klingonac koji je bio na strani ljudi u ratu između nas i njih. No, doktor M'Benga i doktorica Chapel znaju da to nije istina pa raste napetost na brodu čim dođe taj Klingonac. Gledao sam to i iz perspektive Pikea koji mora dobro izbalansirati sve te odnose da bi funckionirali. Nisam očekivao smrt Klingonca, malo je to bilo zbrzano ali dobro. M'Benga je baraba, baš je borac :supz: 8/10

Subspace Rhapsody - muzička epizoda gdje posada Enterprisea naiđe na neku inteligenciju u svemiru zbog koje sada odjednom svi pjevaju. Katastrofalna epizoda, jedini plus je hrabra ideja i onaj highlight sa Klingoncima kada plešu :lol: ali ostalo užas. I Chapel je jedna od najiritantnijih pojava ikad u Star Treku. Kakva kurva od žene da tako sjebe Spocka. Htjela na kraju samo iskusiti i okusiti kurac od Vulkanca da bi ga odjebala. Fuj kakva spodoba od žene. Ne sjećam se da mi je tako bila iritantna u originalnoj seriji, ali ovdje ajme meni. Prevelik fokus stavljaju na nju. 4/10

Hegemony - odlično finale i najbolja epizoda ove sezone. Gorni napadnu jedan brod i unište ga pa Pike i ekipa pokušavaju spasiti preživjele. Gorni su ovdje prikazani najbolje dosad od svih Trekova u kojima su bili. Prvo mladunčad pa onda onaj ogroman Gorn koji je imao odijelo i borio se sa Spockom. Stvarno ih je teško ubiti i baš jesu čudovišta. No, nisam još vidio neku inteligenciju od njih iako nas Federacija uvjerava da su izuzetno inteligentni. I onda onakav kraj koji budu nostalgiju jer su tako nekad završavale serije, pogotovo u 90-ima :supz: danas toga više nema, ali eto ovaj ST probudio ono nešto pradavno. Jedva čekam sad početak treće sezone. 9/10

Za sezonu 7.2/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply