Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 08 Apr 2022, 23:20

Action, Drama, Mystery
Image

Imdb
Wiki

Stars: Lee Jung-jaePark Hae-sooWi Ha-Joon
A story of people who fail at life for various reasons, but suddenly receive a mysterious invitation to participate in a survival game to win more than 38 million US dollars. The game takes place at an isolated island and the participants are locked up until there is a final winner. The story will incorporate popular children's games from the 1970s and 1980s of Korea, such as squid game, literal translation of its Korean name, which is a type of tag where offense and defense use a squid-shaped board drawn in the dirt.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 08 Apr 2022, 23:31

Imam popis korejskih serija nikad ih nisam gledao pa je ova pala prva vjerujem da ste svi vi već pogledali :kokicarenje:

Mugunghwa kkoch-i pideon nal - serija počinje sa Gi-hunom, tipom koji živi sa majkom, razveo se od svoje bivše žene, i ima malu klinku koja živi sa svojom majkom i njezinim novim mužem. Gi-hun je ovisnik o klađenju i krade novce od svoje majke i polako vidimo da upada u probleme, novce gubi sve dok ne naiđe na jednog lika koji mu nudi novce ako pobijedi u jednoj igri. Gi-hun prihvati i na kraju nakon dosta poraza i osvoji, ovaj mu daje vizitku da ako želi igrati, neka ga nazove. I tako počinje Swuid Game. Prva epizoda je odlična, kad igra počne s onom jezivom lutkom iako sam pretpostavljao o čemu je riječ, odlično je. Baš ih je puno odmah umrlo. Jedva čekam vidjeti kakve su iduće igre.

8.8/10

Ji-ok - s druge strane ova druga epizoda teži smor. Shvaćam zašto je tako napravljena, sad dosta tih likova pratimo kako žive vani i zbog čega su se odlučili na tu igru. Vratili su se i opet vide da nema izlaza osim te igre. Po meni je realno da se takve igre događaju u stvarnom životu elita ima para i budite sigurni da postoje otoci na kojem su neki od otetih ljudi i preživljavaju pred elitom. No, nije mi realno da su oni pušteni, vraćeni svojim životima i opet da otiđu na tako nešto. Uglavnom, dosadna epizoda.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 08 Apr 2022, 23:58

Niti jedna epizoda nije bila dosadna.TI uopće ne kužiš ništa!!!!!!!
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 09 Apr 2022, 00:06

Loš si ćovik. Ćao.

Kužim sve, druga epizoda teža dosada i totalno nerealna da ih vrate i onda još da se oni opet svi vrate. Jednostavno mi nije bilo zanimljivo gledati njihove živote, osim glavnog glumca. No vjerujem da sad kad se vrate, da će opet biti dobro.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by john_constantine » 09 Apr 2022, 12:59

John_Ryder wrote:
08 Apr 2022, 23:58
Niti jedna epizoda nije bila dosadna.TI uopće ne kužiš ništa!!!!!!!
+1. Odlična je serija. Puno bolje od one druge serije s onim anđelima.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 09 Apr 2022, 15:37

The Man with the Umbrella - zanimljiva epizoda sa zanimljivom igrom. Jebote, radi koje igre ljudi budu ubijeni :prayer: lagano se oformila ekipa, zanimljiv je i onaj s naočalama doktor on je zasad po meni najpodmazaniji. Ona ženska me živcira što se pali na onog glavnog zlikovca. I na kraju ovaj lizao kolačić :prayer:

8/10

Stick to the Team - odlična epizoda već sam pomislio da je ono treća igra kad su ugasili svijetlo i ovi počeli ubijati baš brutalne scene i nešto što bi se u realnosti i dogodilo svi pucaju po šavovima, a pogotovo kad tamo imaš stvarne ubojice. Sviđa mi se što se događa i nekoliko podpriča usput kao onaj doktor koji dobiva unaprijed koje igre će se igrat, a pritom im pomaže oko organa ili policajac koji je undercover :supz: i na kraju vuča užeta pa kad onaj starac kaže da tu nije bitna snaga i krene objašnjavati što trebaju raditi, a tek kraj :jawbreaker:

8.8/10

Opet ponavljam, vjerujem da se ovakve stvari u stvarnosti događaju uopće nije teško povjerovat mislim imamo Epsteina i njegov otok pa se to razotkrilo. Elita ima toliko para, pa njima treba adrenalin, zabava, Zemlja je ogromna i ima toliko otoka siguran sam da se tako nešto događa ako ne i još gore bolesnije stvari. Ljudi svake godine nestaju, jedan dio sigurno bude otet za tako nešto. Idem na petu i šestu epizodu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 09 Apr 2022, 22:24

A Fair World - dobra epizoda gdje najvieću minutažu dobiva skriveni agent koji polako otkriva da se ova igra igra već desetljećima i da je njegov brat pobijedio tu igru što znači pretpostavljam brat uzeo pare i boli ga tuki negdje uživa. I skroz mi je simpa ona glavna ženska, ženska je top ona što nema povjerenja u nikoga. Prekrasne usne, prekrasan jawline, top top. A vođa sa maskom ili vođa na tom otoku baš dobar zlikovac. 8/10

Gganbu - iako predvidljiva doslovno sam sve znao kako će se odviti (da će onaj prevariti pakistanca, da će glavni lik prevariti starca i da će ona cura namjerno baciti tako pikulu) no usprkos tome epizoda je emotivni rollecoaster znači plakao sam, pustio sam suzu jebite se :zubifale: vrh epizoda, pa ona sunčana pozadina, cijeli taj kontrakst boja i postavlja se dobra moralna pitanja koliko smo spremni daleko ići. 10/10

Ma idem još jednu pogledat, možda dvije pa sutra finale.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by John_Ryder » 10 Apr 2022, 00:09

Sad kad smo te ja i Cons stisli, dijele se odmah osmice i desetke :zubifale: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 10 Apr 2022, 22:47

Pa prvoj epizodi sam dao visokih 8.8 prije nego što ste me stisli :P a druga epizoda izgleda da sam bio u pravu, najslabija epizoda i totalno drugačija od ostalih. Ostalo mi finale to pogledam pa komentiram.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Squid Game (TV Series 2021– ) NETFLIX

Post by Michel » 11 Apr 2022, 00:35

VIPS - kreator serije i ja isto razmišljamo jer sam baš ovako zamišljao tu elitu dođu pod maskama i gledaju kako se ovi natječu dok oni uživaju kao kraljevi. Ovaj put igra je bila prelazak mosta jebote praktički se možeš sam ubiti ako izabereš brojeve od 1 do 10, ajd od 1 do 6 sigurno, od 7 do 10 se može proć ali isto moraš imati sreće dok od 11 do 16 bi trebali svi proć. Na kraju prošli 14, 15 i 16 brojevi. S druge strane policajac saznao da mu je ono brat nekako opet predvidljivo. 8/10

Front Man - najkraća epizoda gdje oni večeraju, a ona mala ranjena. Stol u trokutu, masonski pod (šahovnice) vrlo zanimljivo i priprema za zadnju igru. 7/10

One Lucky Day - vidim u finale su mnogi razočarani pogotovo kad se otkrilo tko stoji iza svega i to stoji. To je loše pisanje, ali sveukupno epizoda dobra. Kraj dobar, očito ostavljeno za iduću sezonu. Odmah na početku sama istoimena igra. 7/10

Ocjena za prvu sezonu: 8/10

Jako dobra sezona sa zanimljivim likovima, pitanjima nemorala/morala, dosta emocija i dobre glume. Minusi su da sezona pati od predvidljivosti i previše slučajnosti. Druga sezona tek krajem 2024. godine :facepalm:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply