Resident Alien (TV Series 2021– )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 03 Feb 2021, 14:59

Image

Imdb
Wiki

Creator: Chris Sheridan
Stars: Alan Tudyk, Sara Tomko, Corey Reynolds

It follows a crash-landed alien named Harry who takes on the identity of a small-town Colorado doctor and slowly begins to wrestle with the moral dilemma of his secret mission on Earth.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 03 Feb 2021, 15:01

Pilot - najnovija serije u koju nisam polagao neke nade jer je ipak od Syfy-a ali ugodno sam se iznenadio. Radi se o alienu koji padne u mali gradić te postane njihov doktor ali mora naučiti se ponašati ljudski što mu baš i nejde. Presimpa prva epizoda, jako podsjeća na život na sjeveru atmosferom, čudnim ljudima ali samo je ovdje alien kao doktor :zubifale: jedva čekam dalje, danas izlazi druga epizoda, a za prvu dajem 7.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 12 Feb 2021, 22:21

Homesick - jaka druga epizoda, ovo postaje zanimljivo Ima problema s onim klincem koji ga jedini vidi. Crnac koji si zabrijava da je neki šerif u gradu, kako samodopadan lik. Dobra ona frendica od ove glavne ženske. 8/10

Secrets - Alien koji jaše konja :prayer: na kraju morao sakriti tijelo. Mislio sam da će biti obična serija o alienu koji se pretvara da je čovjek i radi kao doktor u gradu, ali više je od toga. Lagano se sve odpetljava. Baš mi je drago što sam naišao na ovu seriju 8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 25 Feb 2021, 16:09

Birds of a Feather - u četvrtoj epizodi gradonačelnik i njegova žena pozovu Harrija na večeru a njihov sin koj zna da je on alien nije zadovoljan sa time pa mora nešto smisliti. Još jedna jako dobra epizoda sa nekoliko sjajnih scena humora, a kad treba biti čista emotivna drama, to i bude. I neočekivani kraj koji je samo zakomplicirao cijelu situaciju
SpoilerShow
pojavila se njegove žena to jest od tog čovjeka kojem je uzeo tijelo
8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by John_Ryder » 25 Feb 2021, 17:25

pogledat ću danas i 4-tu i odlučit jel ovo vrijedno nastavit gledat
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 27 Feb 2021, 19:54

Love Language - u petoj epizodi su se brzo otkrile neke stvari. Ova njegova žena mi baš i nije lijepa, čudnog izgleda više je ona alien nego on. Scena sa klincem i klinkom najbolja, napokon se sprijateljili. Opet bilo par urnebesnih scena, jako mi je draga ona konobarica najmanje je fejk od svih. 8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 03 Feb 2022, 20:38

The Green Glow - Harry polako puca u ljudskoj formi, napušio se sa Astom i D'Arcy pa počeo pričat sa hobotnicom ali ne zato što je bio napušen jer kako se vidjelo u ovoj epizodi hobotnice dolaze iz svemira i mogu pričati telepatski sa Harijem :D i kakav kraj, propadanje na glečeru. A s druge strane samodopadni šerif Mike se posvađa sa svojom pomoćnicom Liv koja je ustvari pametnija i riješava slučajeve 8/10

End of the World as We Know It - najbolja epizoda u sezoni zasad. Njih troje zarobljeni ispod leda, Harry pokazuje svoje pravo aliensko lice Asti koja je u šoku ali prihvaća sve to jer je ozlijeđen. Odličan razgovor između njih dvoje. Harry objašnjava zašto je ovdje i sad se čini razlog da uništi Zemlju legitimnim. I dobar soundtrack ovu epizodu zapisao si već pjesme :supz: 8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by john_constantine » 03 Feb 2022, 21:24

Iritatna serija, ali ima dobrih fora.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by John_Ryder » 04 Feb 2022, 01:25

Je, meni isto iritantna.
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by john_constantine » 04 Feb 2022, 09:40

John_Ryder wrote:
04 Feb 2022, 01:25
Je, meni isto iritantna.
Jedino dobro je intro kad prikazuju upute.

Druga sezona će se gledati kad bude na Foxu.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 05 Feb 2022, 21:24

Welcome Aliens - e ovo je najbolja epizoda sezone zasad. Baš je sve funkcioniralo odlično. Terry Q'Quinn u gostujućoj ulozi kao i onaj iz Ancient Aliens sa kosom :zubifale: Harry i Asta na alien konvenciji. Gradonačelnik trpi dosta od svoje žene, tu malo propagandu daju a i ne znam tko su oni njihovi gosti. Šerif se vratio svojoj pomoćnici. I na kraju šok, D'Arcy otkrila pravog doktora u hladnjači. 8.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by maddjuro » 06 Feb 2022, 23:33

krenuh ovo gledati (jer mi se neda gledati expanse). Zasad ok, iako imam jednu "žešču" Coneheads (1993) vibru
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Resident Alien (TV Series 2021– )

Post by Michel » 06 Feb 2022, 23:59

Vidiš, nikad ne bi povezao sa Coneheads ali da, koliko me sjećanje služi lik Harrija ima slične grimase, izraze lica kao Coneheaadovci u filmu.

Heroes of Patience - ma brutalno finale prve sezone. Drago mi je zbog gradonačelnika, meni on baš paše uz svoju ženu i napokon joj se iskupio točno sam znao da će biti napaljeni nakon onakve tuče :lol: jedino što mi se nije svidjelo je D'Aarcy. Ona je moj tip žene ali neki postupci nje u ovoj epizodi kao ono s autom da ga tako pusti mislim koji kurac kužim da je to napravljeno kao nešto zabavno ali zamislite da naiđe auto na pješaka i pokupi ga. Mislim da nije mjesto takvim scenama u ovoj seriji kriva slika se šalje. I za kraj Harry, zbilja fenomenalna transformacija u čovjeka što se tiče osjećaja tijekom sezone. Njegov plač kad je Asta otišla od njega, baš sam to osjetio. Ti osjećaji su mu nepoznati ali tako će rast. E sad, ona organizacija oni love vanzemaljce to je baš nekako velika priča za ovu seriju radi se dobra mitologija ali vidjet ćemo payoff kakav će biti. 8.5/10

Za prvu sezonu dajem 8/10

I opet dobre pjesme u ovoj epizodi. Our Town, pjesma koja je bila za finale Života na Sjeveru.

Druga je počela izlaziti, izašle prve dvije epizode.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply