WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 02 Feb 2021, 19:59

Image

Imdb
Wiki

Creator: Jac Schaeffer
Stars: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Teyonah Parris

Blends the style of classic sitcoms with the MCU in which Wanda Maximoff and Vision -two super-powered beings living their ideal suburban lives-begin to suspect that everything is not as it seems.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 02 Feb 2021, 20:09

Iako su epizode uglavnom samo dobre, uživam u svakoj od njih. Vidim ljudima ovo dosadno ali meni baš dobro. Dakle, o čemu se radi? Svaka epizoda je posvećena sitcomima iz prošlosti. Prva sitcomu iz 50-ih, druga iz 60-ih, treća iz 70-ih i tako dalje.

Filmed Before a Live Studio Audience - ovdje su Wanda i Vision u 50-ima i doslovno je sve kako je tad bilo ali događaju se povremeni glitchovi gdje uglavnom Wanda shvaća da nešto nije u redu. Netko s njima manipulira. Pokušavaju oni biti humoristični ali uglavnom nije smiješno ali ni ne treba biti jer to nije poanta ove serije 7/10

Don't Touch That Dial - ovo su sad 60-e gdje Wanda i Vision nastupaju kao mađioničari za svoju malu zajednicu i opet Wanda shvaća da se nešto čudno događa. Ima jako puno easter eggova 7/10

Now in Color - sad su u boji, dobit će dijete i to blizance. Sada i Vision primjećuje nešto čudno ali opet je Wanda ta koja vidi neke stvari, pogotovo s onom crnkinjom koja ju je pitala za Ultrona 7.5/10

We Interrupt this Program - najbolja epizoda zasad. Sad smo u sadašnjosti i pratimo S.W.O.R.D (organizacija slična kao SHIELD-u, ali SWORD je za svemirske prijetnje) i sad oni primijete da su Wanda i Vision zaarobljeni u nekom svijetu sitcoma 8.5/10

Epizode su po pol sata i meni su jako zanimljive. Tko i što radi sve to Wandi i Visionu. Mnogo je teorija, ali sve više vjerujem da i Wanda ima prste u ovome jer čitam
SpoilerShow
da je ona stvorila ovaj svijet gdje je sve bajkovito između nje i Vision, a Vision je ionako mrtav ako se ne varam iz filmova. A još jedna teorija je da je ovo Mephisto, a on će biti novi big bad kroz fazu 4
ako je to točno, jedva ga čekam vidjeti jer on će svima njima zadati probleme. Pobijedio je Dormamua u stripovima i al može protiv Thanosa. Zajeban je on.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by john_constantine » 02 Feb 2021, 21:34

SpoilerShow
Mefisto? Zapravo je popušio protiv Thanosa. On je u rukavici beskraja surađivao s njim da bi se okrenuo protiv njega. Čudi me da bi njega uvodili u marvel fazu 4 bez Adama Warlocka... Ima puno boljih negativaca kao Kang counqer, Galactius ili Anhillation.

Više ima smisla ova teorija da je Wanda stvorila taj svijet. U stripu je moćnija od Xaviera. Jedna je od najopasnijih likova poslije Phoenix (Jean Grey).

Više se očekuje od Eternals. Oni bi trebali prikazati novog negativca za fazu 4.
Novi mutanti su krahirali u kinima tako da ispadaju.
Tu je još doctor strange gdje bi Wanda trebala biti negativka...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 02 Feb 2021, 21:42

SpoilerShow
Da na njega mislim. Mislim da Thanos bez rukavice nema što tražiti protiv njega. Sa rukavicom naravno da može ali baš čitam i na comic vine battle i tijesno je https://comicvine.gamespot.com/forums/b ... 0encounter.
Jedva čekam novi Doctor Strange, Sam Raimi režira :supz: a što misliš
SpoilerShow
o Nightmareu? On bi trebao biti negativac u tom filmu, možda i on može biti u ovoj seriji a za Mephista teorija je ta da je Wanda sklopila deal sa njim ali budemo vidjeli. https://www.reddit.com/r/MarvelTheories ... ilers_for/ a taj post sa reddit je prije 4 mjeseci, a svi hintovi su se ostvarili. Ili Nightmare ili Mephisto iako se slažem da su trebali ići sa Kangom ili Galactusom pogotovo jer će opet dati oriliku fantastičnoj četvorci
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by john_constantine » 02 Feb 2021, 22:01

SpoilerShow
Za nightmare prvi put čujem... Ovo malo što guglam ne izgleda kao extra negativac. Mogao bi biti u nastavku Strangea što ima smisla.

Ionako je još daleko faza 4.

Mene više zanima kako će s serijom. Kad je bila najavljena, nisam vidio materijala za više sezona...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 03 Feb 2021, 10:52

Nisam ni znao da bi mogla biti druga sezona pošto piše da je mini serije. Ako će i biti, volio bi da onda svaki žanr istraže kao što sad rade sa sitcomima, mislim da bi pasao i horor žanr tu mogu čudesa.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by john_constantine » 03 Feb 2021, 13:23

Michel wrote:
03 Feb 2021, 10:52
Nisam ni znao da bi mogla biti druga sezona pošto piše da je mini serije. Ako će i biti, volio bi da onda svaki žanr istraže kao što sad rade sa sitcomima, mislim da bi pasao i horor žanr tu mogu čudesa.
Da, najavljena je kao mini serija, ali lako produže radi gledanosti. A lako se i otkaže jer ima puno najavljenih marvelovih serija i filmova da me glava zaboli...

A DC u kurcu... Jedino što imaju je remake justice league. Sve ostalo odgođeno za 2022 godinu...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 03 Feb 2021, 13:31

Ja taj DC ni ne pratim. Jednostavno ne mogu, ne leži mi taj njihov svijet (mislim na filmove/serije) sve je nekako ukočeno, scenaristički loše ni ne planiram pogledati osim ako bude baš hvaljeno kao Wonder Woman prvi dio ali ovako da ću sad sjest i pogledat sve od njih nema šanse.

Marvel s druge strane veseli me Loki i ostale serije. Falcon baš i ne ali dat ću priliku. I onaj What If...
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 12 Feb 2021, 22:36

On a Very Special Episode... - odlična peta epizoda. Wanda izašla iz grada, znači cijelo vrijeme je svijesna svega, a Vision se lagano budi. I kakav šamar na kraju kad se pojavio
SpoilerShow
Quicksilver, ali onaj bolji iz X-Mena to jest od Fox-a
E sad ako nije Mephisto jer je Wanda rekla da ne može sve kontrolirati i ja joj vjerujem. Ima "pomoć". 8.8/10

Šesta izašla
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 22 Feb 2021, 04:05

All-New Halloween Spooktacular! - još jedna kvalitetna epizoda, Vision napokon počeo kužiti da nešto ne štima. Čak i dobili original odijela kao u stripovima i da, napravljeno kao Malcolm u sredini :D 8/10

Breaking the Fourth Wall - jebena epizoda napravljena kao Modern Family i znao sam
SpoilerShow
da je Anges na kraju. E sad hoće li Memphisto biti isto pošto on je povezan s njom.
i Elizabeth Olsen je stvarno fantastična kao Wanda. Vidjeli smo i zašto je Pietro takav kakav je. Jedva čekam iduću 8.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 26 Feb 2021, 21:17

Cons, deveta jebe majku :supz:

Pazi što je rekao glumac koji glumi Visiona
Truth is, of all of the characters we were trying to keep secret, a lot of them got out through leaks. There is one character that has not been revealed. And it is very exciting. It is an actor I’ve longed to work with all of my life. We have some amazing scenes together and I think the chemistry between us is extraordinary and fireworks on set.
SpoilerShow
Pojavit će se D. Strange u finalu i neki još glumac i da ćemo biti pozitivno šokirani. Čuo sam svakavih teorija ko bi mogao čak i Al Pacino kao Memphisto ali to netko trola. Možda netko iz X-Mena, Patrick Stewart ili netko treći
Previously On - brutalna epizoda o Wandinoj prošlosti. Elizabeth se ovdje pokazala kao zbilja dobra glumica.
SpoilerShow
White Vision :supz: pa kad ju je Agatha na kraju nazvala Scarlet Witch :prayer:
9/10

Jedva čekam finale!
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 27 Mar 2021, 02:34

The Series Finale - zaboravio komentirat finale i onak, pomalo razočaran. Sama borba, na kraju svi hintovi nema onog koga sam očekivao. Samo navlakuša čak i rastanak Visiona i Wande me nije pogodio. Pih, epizoda možda i zaslužuje višu ocjenu ali neću dat ova epizoda je žrtva ostalih navlakuša. 5.5/10

Za sezonu 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by john_constantine » 27 Mar 2021, 10:34

Sam si kriv što si išao pratiti teorije. Neki su išli toliko daleko da su očekivali Magneta (u stripu im je otac, ali ne u filmu). Vidim da wu radi toga mnogi razočarani serijom.

A meni je baš bila odlična. Ona crna će postati captain marvel. Scarlett witch je dobila svoje ime i moći. I sad čekam strangea.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: WandaVision (TV Mini-Series 2021)

Post by Michel » 27 Mar 2021, 16:51

I ja čekam Strangea tome se stvarno radujem ponajviše jer radi Raimia i oni njegovi kadrovi, čudne scene.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply