The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 17 Jan 2021, 01:25

Image

Imdb
Wiki

Creators: Steve Blackman, Jeremy Slater
Stars: Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda

A family of former child heroes, now grown apart, must reunite to continue to protect the world.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 17 Jan 2021, 01:28

Strip nisam čitao, ali sviđaju mi se prve dvije epizode koje sam pogledao. Malo dijalozi štekaju na momente, nisu svi likovi toliko dobri kao Alison, a i Diego može biti zanimljiv ali glumac koji ga glumi je antipatičan. Uglavnom, žene su zatrudnjele a nisu bile trudne i rode djecu koju kupi neki milijarder i svako od te djece ima neke supermoći.

Klaus je jako dobar, ali najbolji mi je zasad broj pet (number five). Vanya kao nema supermoći ali mislim da će te otkriti. I prva i druga epizoda su završile sa sitnim ali uzbudljivim twistom. Ovo putovanje kroz vrijeme mi se sviđa i apokalipsa je tako blizu. Dovbro je da ne otkrivaju previše tako da ne znam još na čemu smo i tko su neki likovi i što će se točno dogoditi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 20 Jan 2021, 05:40

Extra Ordinary - treća epizoda prosjek sve do zadnjih 10ak minuta. Zasad sve takve epizode ali stvarno dobar kraj koji opet postavlja više pitanja nego daje neke odgovore. Luther ko majmun iznenadio se. Vanja od svih zapostavljerna jer nema supermoći kao oni. Odnos Diega i majke koja je mašina. Pet je bio malo u ovoj epizodi, a Klaus i dalje zanimljiv. Stvarno ne bi volio imati tu supermoć da mogu razgovarati sa mrtvima. Moraš biti jak u glavi a Klaus to nije zato se i drogira, pije i slab je psihički. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 22 Jan 2021, 08:57

Man on the Moon - prosječna epizoda sve do opet zadnjih 10 minuta. Saznali smo zašto je Luther takav kakav je. Diego je smor ako i Alison pa i Vanja te onaj njezin poznanik koji izgleda ima neke loše namjere. Highlights je Klaus u ovoj epizodi. Vidjeli smo što može kada se usredotoči za pričanje sa mrtvima. I opet mali twist s onim magičnim koferom na kraju. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 22 Jan 2021, 17:27

Number Five - najbolja epizoda dosad. Vidjeli smo da je Five ostario prirodno u budućnosti iako je klinac opet u sadašnjosti. Akcijske scene su malo smiješno odrađene i traljavo, Klaus bio odsutan godinu dana bio u ratu. Fora su im ta putovanja kroz vrijeme. I nova pitanja se postavljaju ko je ta ženska zvana Handler i tko je komisija... Vanja ipak ima moći, baš me zanima koje su točno i kakva je ta nevidljiva sila 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 02 Feb 2021, 19:56

The Day That Wasn't - skužio sam najveći problem ove serije. Previše je antipatičnih likova. Kako je odvratan onaj kao dečko od Vanje, a i ta Vanja, Ellen Page je inače iritantna, a ovdje majko mila. Najbolji dijelovi su sa Klausom i Fiveom. Dobra epizoda u globalu, pogotovo dio sa Fiveom i Handlerom vrlo zanimljivo objašnjenje za putovanje kroz vrijeme 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 03 Mar 2021, 16:29

Vratio se ovom.

The Day That Was - iskreno dosta mi je ove serije završit ću prvu sezonu, ali tako sve ide teško. Likovi uopće nisu dobri osim njih par. Iritantni su svi i scene općenito možda je ovo epizoda koja je bolja od nekih drugih ali sad će ispaštat što se tiče ocjene. Luther je poludio, tamo onaj ples je takvi cringe užas. 5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by john_constantine » 03 Mar 2021, 20:26

Strip je ipak puno bolji...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Umbrella Academy (TV Series 2019– ) NETFLIX

Post by Michel » 04 Mar 2021, 20:31

Vjerujem, vidio sam da fibra izdaje strip pa će se nabavit.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply