Frozen Planet (TV Mini-Series 2011)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Frozen Planet (TV Mini-Series 2011)

Post by Michel » 25 Mar 2018, 06:45

Image

Imdb
Wiki

Stars: David Attenborough, Alec Baldwin, Chadden Hunter
Frozen Planet is a 2011 British nature documentary series, co-produced by the BBC and The Open University It was filmed by the BBC Natural History Unit. The production team, which includes executive producer Alastair Fothergill and series producer Vanessa Berlowitz, were previously responsible for the award-winning series The Blue Planet (2001) and Planet Earth (2006), and Frozen Planet is billed as a sequel of sorts.[citation needed] David Attenborough returns as narrator.It is distributed under licence by the BBC in other countries, Discovery Channel for North America, ZDF for Germany, Antena 3 for Spain and Skai TV for Greece.

The seven-part series focuses on life and the environment in both the Arctic and Antarctic. The production team were keen to film a comprehensive record of the natural history of the polar regions because climate change is affecting landforms such as glaciers, ice shelves, and the extent of sea ice. The film was met with critical acclaim and holds a Metacritic score of 90/100. Despite such, it has been criticized for limited coverage of the effects of global warming and attribution of recent climate change.

Whilst the series was broadcast in full in the UK, the BBC chose to make the series' seventh episode, which focuses on climate change, optional for syndication in order to aid sales of the show in countries where the issue is politically sensitive. The US Discovery Channel originally announced that they would air only the first six episodes of the show, but they later added the seventh episode to their schedule.

In 2012, the US broadcast won four Emmy Awards, including Outstanding Nonfiction Series


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Frozen Planet (TV Mini-Series 2011)

Post by Michel » 25 Mar 2018, 07:09

Počeo s ovim. Ne mogu ja bez Sir Davida.

To the Ends of the Earth - normalno odmah započinje sa polarnim medvjedom koji u toj zaleđenoj pustinji traži ženku na -70 i kada ju nađe još se treba borit sa drugim mužjakom. Strašne su te borbe polarnih medvjeda, često krvave. Poslije toga glečeri :jawbreaker: znači nevjerojatno. Glečer koji se pomiće zbog vode, a glečeri su ogromni i taj glečer Jakobshavn pomiče se 40 metara po danu i pomiče sve. Doslovno planinu pomakne nisam mogao vjerovati. I onda poslije toga ljepota. Zona drveća :prayer: sve zaleđeno, izgleda prelijepo. Pa smo vidjeli vukove kako love neko krdo životinja. Kako su pametni, ali jedna od najboljih stvari koje sam vidio uopće su Orke i kako love foku. Znači, savršenstvo. Foka je na tom jednom malo ledu, a orke zajednički stvaraju valove koji taj led njišu sve dok morski lav ne padne u vodu, ali onda Foka pod vodom im opet pobjegne i popne se opet na jedan drugi ledenjak. Ali sve više umoran Orka ga samo uzme za rep i odvuče u morsku dubinu. Poslije toga hoš vrhunski prikaz iz helikoptera ta pustoš antartika i nevjerojatno je to ogromno pa se zapitaš jesu lu ravnozemljaši u pravu jer to stvarno budi neka pitanja, a nije detaljno istraženo jer nikada nisu došli do kraja. 3200 kilometara :jawbreaker: al jedno sam siguran. Tamo su tajne baze, tamo i jesu vanzemaljci kako se često izvještavaju. Nije Hitler bio lud kada je htio tamo ići.

Spring - u ovoj epizodi odmah pingvini. Super su mi oni, jednostavno su mi presmijepni sa svojim hodom. Onda polarni medvjed kako lovi foku :prayer: koja to snaga kada taj led od par metara probije tako da skoči na njega i napravi rupu. I onda su došle životinje za koje sam prvi put čuo i vidio. Narvali :supz: imam nekako dojam da sam trebao znati za njih jer su stvarno posebni. Imaju ogroman mač nasred glave nevjerojatno izgledaju. Onda morski slonovi i njihove borbe stvarno užas za gledati. Pa opet Orke došle ali sad da love pingvine. Te Orke su najjače. Mislim, tko njih lovi? Nitko. Ne postoji životinja u moru koja nije lovljena osim Orke. Čak i morski psi velike bijele psine budu ubijeni od Orki.

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Frozen Planet (TV Mini-Series 2011)

Post by Michel » 13 Apr 2018, 21:49

Pogledao sve prije tjedan dana ali nekako nisam imao volje komentirati. Uglavnom sve do kraja odlično. Pogotovo oko doba i kako se mijenjaju. Ne bih volio biti 6 mjeseci bez sunca, ali opet volim mrak pa :D meni su pingvini najbolji. Ne samo kroz ovaj dokumentarc već i prošle. Baš sam ih zavolio. Onako kad iskaču iz vode pri toj ogromnoj brzini pa mali zdepasti i kako hodaju smiješni su mi, ali jako dragi. Sad malo odmora od Sira Davida. Idem na neke druge dokumentarce.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply