Blue Planet II (TV Mini-Series 2017–2018)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Blue Planet II (TV Mini-Series 2017–2018)

Post by Michel » 05 Mar 2018, 03:01

Image

Imdb
Wiki

Stars: David Attenborough
Nearly a generation after the acclaimed Blue Planet documentary was released, David Attenborough returns to narrate this groundbreaking sequel/reboot. Blue Planet ll focuses more heavily on mankind's influence on the world's oceans through both global pollution and climate change. This series features a variety of revolutionary segments never before seen in a video documentary, including: cuttlefish that hypnotize crabs to stun them, giant trevally that leap out of the water to catch low flying birds, and newly discovered dancing yeti crabs.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Blue Planet II (TV Mini-Series 2017–2018)

Post by Michel » 05 Mar 2018, 03:12

Prekrasan trailer. Evo i ovo.

Završio sa Planet Earth II i odmah počeo sa prvom epizodom sa nastavkom slavnog Plavog Planeta, ali drugi dio.

One Ocean - prva epizoda nas vodi posvuda pomalo. Prvo pratimo delfine ajme kako su pametni. Glasanje delfina je najljepše u životinjskom svijetu. A tek kako plivaju i skaču kroz valove, ogromne valove nevjerojatno. Kažu znanstvenici da razlog zašto skaču je vrlo vjeorjatno jer im je zabavno :supz: i onda pazite ovo. Dolaze orke, ali ne one bijelo crne najpoznatije već neke druge i počnu ih pratiti tu grupu delfina i delfini bježe. Sve se čini da će ih napasti kad ono delfini se okreću kao grupa prema tim orkama i počinu komunicirati :prayer: fantazija. Kasnije smo i vidjelo one prave orke kako napadaju milijardu malih ribica i napadaju tako da sa svojim repovima ošamute te ribe i pokuše te ošamučene i onda im se pridruži nitko drugi nego grbavi kit kakva ogromna usta ima kad ih otvori.

U epizodi mi je najtužnije bilo vidjeti moržove. Obožavam moržove jer su mi tako guba. Uvijek kad ih vidim, uvijek im je tijesno na ledenjaku i svaki doslovno svaki morž ima ožiljke od borbi. A tek kako su ogromni. Polarni mejdvjed dolazi koji je ogroman, a odrasli morž je duplo veći od njega i naravno polarni onda napada djecu. U epizodi su još bile neke čudne ribe pazite ovo gadljivo izgledaju mužjak, a ženka koliko toliko i ženka se pari sa tim mužjakom i otiđe pod neki kamen u oceanu i tamo bude mjesecima da bi kad izađe ta ženka postala mužjak :lol: zamislite da mi ljudi to možemo. Što sve neću saznat.

Uglavnom, epizoda kako je sve to snimljeno uz ovu modernu tehnologiju, valovi, slika ma sve. Savršenstvo.

10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Blue Planet II (TV Mini-Series 2017–2018)

Post by Michel » 16 Mar 2018, 09:03

The Deep - ovaj put nas vode u dubine :prayer: kako je ovo zastrašujuće bilo. 6 tisuća metara uglavnom dubina. Najbolje je bilo kad je pao lež kita ulješare težak 30 tona i odmah morski psi navalili pa ostali stvrinari. A tek život na 11 tisuća metara u marijanskoj brazdi. Čak i tamo ima života. One ribe koje zarone pa se otruju jer ne mogu previše ostati dugo ili tek plinovi koji eksplidraju. I onda ima ljudi koji govore da ne postoji život drugdje u svemiru. Pa ako ima života na 11 tisuća metara, mogu si zamislit kako onda na onim mjesecima od jupitera mislim što su našli vodu čega ima. Sigurno ima života.

10/10

Coral Reefs - ovo je bila najljepša epizoda. Koraljni grebeni kako su samo lijepi. Hobotnica i ona riba kada surađuju da bi ulovili male ribice :supz: ne mogu vjerovat kak osam bio u krivu misleći da ribe nisu pametne, ali ove tri epizode su mi pokazale da su ustvari jako pametne. Vode se čistom logikom. Ona sipa je isto bila fscinantna kako lovi rakove. Znači, samo stoji ispred raka i mijenja boje tako da zbuni raka i ulovi ga. Morski crv je ist bio brutalan. Po noći savršen predator, ali po danu ga skuže. I na kraju nevjerojatno je koliko je koraljni grebena uništen osa raznim smećima, a opet kad je ta neka sezona mjesec plima oseka ovo ono i onda se opet ti mrtvi koraljni grebeni probude i cvjetaju od života :prayer:

10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Blue Planet II (TV Mini-Series 2017–2018)

Post by Michel » 20 Mar 2018, 05:26

Big Blue - još jedna odlična epizoda o otvorenom moru gdje su svi lovina i lovci. Raže, grbavi kitovi, milijuni riba, morski psi.

Green Seas - prekrasna epizoda o travi, algama i životu u njima. Morski lavovi su super, ali najsmješnije mi je jedna orange riba koja čisti svoj teritorij, a čisti od morskih ježeva i presmiješno je jer ne može tolko počistit koliko njih može biti. Očisti pa je vrijeme za odmor i dotad morskih ježeva se nakupi mali milijun. Kažu najveći morski strvinari, a boli njih briga kad ih malo tko jede. Morska bogomoljka mio je isto bila zanimljiva.

Coasts - obale. Morski lavovi kak love tune :prayer: nevjerojatno je nešto. Kaže Sir David da je tako nešto po prvi puta snimljeno i da nisu znali na koji oni način love i sad su pokazali. Jebena taktika. Poslije Orka taktika najfascinantnija. One ptice su zanimljive koje lete stotine kilometara samo da bi nahranili svoje mladunce, ali kada se vraćaju sa ribom u ustima, čekaju neke druge ptice koje im kradu tu hranu. A jadne. A tek pingvini koji dolaze na obalu i moraju proć do tog jednog mjest, ali na putu im su tisuće morskih slonova :lol: a ti morski slonovi su slični moržovima, samo bez kljova, ali još nešto veći. Koliko je to sala i onda kad krene njihova borba :jawbreaker: zastrašujuće nešto.

Our Blue Planet - i zadnja epizoda je o nama i kako zagađujemo ocean. Baš edukativna epizoda. 8 milijuna tona smeća godišnje u oceanima. Sve smo mi krivi. Meni je ova epizoda promijenila mišljenje. Mislim, nikad nisam ja bacao plastiku u more, ali nakon što sam ovo pogledao i neke stvari toliko degutnante vidio sad mi je cilj širiti dalje. Jeste znali da mali planktoni jedu plastiku i onda veća riba pojede te planktone pa još veća te ribe. Svaka riba ima nešto plastike u sebu. Ptice koje lete da binahranili svoje mladunce često pojedu plastiku i umiru od toga. Ma ima toga baš što ti totalno promijeni sve. Znaš da se to događa, ali tek kad vidiš do detalja užas.

Još jedno remek djelo Sir Davida, jedan od uzora. Ovo mora biti u školama. A sad na Frozen Planet :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply