Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Post by Michel » 04 Feb 2018, 06:50

Image

Imdb
Wiki

Star: David Attenborough
David Attenborough returns in this breathtaking documentary showcasing life on Planet Earth.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Post by Michel » 04 Feb 2018, 07:12

Kao veliki fan Sir Davida započeo sam ovu dokumentarnu seriju. Trailer je prekrasan, možda jedan od najboljih trailera koje sam vidio.
The Independent's Christopher Hooton said of the series: "It is undoubtedly the greatest TV nature documentary to date and there's a strong case for it being one of the best TV series full stop."
Islands - prva epizoda su otoci i odmah sam ostao fasciniran. Prvo pratimo ljenivca i umro sam. To je tako spora životinja i penje se po drveću i mora se ići pariti. Toliko je spor da ide po tim granama do druge strane otoka jer je čuo zvukove ženke i dođe i tamo nema ženke :lol: i što će sad, sad ide plivat, prekrasan prizor. Fascinantno stvorenje. Poslije njega komodo zmajevi :supz: to su stvarno pravi zamjevi. Slina im sadrži preko 100 bakterija, otrovna je. Al tek kako se međusobno bore je strahota za gledanje. I onda poslije toga je došao najbolji trenutak, nešto najbolje što sam vidio od životinjskog dokumentarca i sumnjam da će ovo nešto ikad nadmašiti.

:prayer:



I za kraj pingvini. Divim im se. Kako prvo muški idu u lov da nahrane mladunce i svoju žensku pa kad skaču u vodu niz onu strmicu. Pa se vraćaju i sad moraju naći svoje mladunce i partnera i onda kad muški obavi posao, ide ženska u lov. Savršena prva epizoda.

10/10



Mountains - kozorozi :supz: nevjeorjatno je da žive na takvim planinama, na takvim strmicama. Zato ih nitko ne može uloviti osim ako se spuste po vodu, onda vrebaju lisice ali i ta lisica koja ih je htjela uloviti ovi se spasili. A tek snježni leopardi :) kakvo divno biće. Kaže David da su jako rijetko snimani i oni su ih uspjeli snimiti kako se pare, kako dva mužjaka žele pariti jednu ženku koja ima mladu kćerku. Kasnije orlovi, jedna od najljepših borbi što sam vidio kada u slow motionu dva orla se bore. Naravno uz sve to prekrasni prizori divljine.

10/10


Jungles - đžungle :supz: pauk majmun koji se penje po najvišim granama. Zove se pauk jer koristi rep kao treću ruku. Na tlu kajmani, dabrovi i jaguar. Ajme meni kako je jaguar prelijepa životinja. Napadne kajmana i ubije ga i smrska mu lubanju jer jaguar ima najjaču čeljust među mačkama. Pa ona prozirna žaba koja mora braniti jajašca od osa koje napadaju. Kako je to snimljeno je stvarno vrh. Nikad tako nešto prije nisam vidio. Pa leteći gušter koji može živjeti čitavi život na jednom drvetu ali taj se zajebao jer je to drvo od drugog većeg guštera pa ovaj pobjegne tako da skoči i počne lebdit po zraku 30 metara :lol:

10/10

Ma nemam riječi koliko obožavam ovakve dokumentarce. Sir David je opet uspio :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Post by Michel » 04 Mar 2018, 06:03

Deserts - u ovoj epizodi pratimo pustinje. Odmah pratimo jednu lavicu i čopor kako se priprema napasti žirafu i odmah je ispala jedna od najimpresivnijih snimaka. Pokušavaju uloviti žirafu, ali žirafa se ne da. Poslije toga vidimo kako je voda oblikovala neke stvarno prelijepe stijene a tek sezona skakavaca :jawbreaker: ne bi se volio tamo naći. I najljepša snimka je zasigurno borba konja. Zanimljivo je to kod njih. Jedan pastuh upravlja sa ženkama koje ga prate ali dolazi drugi pastuh i izazove tog alfu i kako se bore. Koji su to udarci zastrašujuće ali prelijepo snimljeno u slow motionu. Na kraju noćni život u pustinji je isto fascinantan a tek onaj crni kukac koji se penje skroz na vrh pustinje samo da bi prikupio vlagu.

10/10

Grasslands - život u travi isto prekrasan vjerojatno najmirniji dosad. Mali ptičice kako plešu i skaču samo da bi impresionirale ženku. Lisica lovi u snijegu. I opet najveći mamojebači, bivoli. Hahaha, jadni lavovi. Bivoli su jebeni iako napadaju najmlađeg, ovi stariji kad krenu ne bi se volio tamo nać.

10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Post by HorrorHR » 04 Mar 2018, 20:25

baš mi u planu gledanja kada pogledam svih 9 epizoda "britain's busiest airport heathrow"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Planet Earth II (TV Mini-Series 2016)

Post by Michel » 05 Mar 2018, 02:56

Ma odmor za oči :)

Za mene kod dokumentaraca postoje dokumentarci i dokumentarci Sira Davida. Evo, završio s ovim i odmah krenuo s njegovim novim ostvarenjem, Blue Planet II

Cities - zadnja epizoda smještena u gradove diljem svijeta kroz indiju, italiju, francusku pratimo životinje. Posebno me se dojmili oni majmuni što skakuću od balkona do balkona pa se udruže kako bi po bijelom danu krali voće, povrće. I hijene koje normalno šeću po gradu i ima ljudi koji im daju jesi sa rukom i one uzimaju. Kao, kaže Sir David nastalo je međusobno poštovanje haha. A u svakom klanu ima oko 60-ak hijena. Kornjače su isto bile zanimljive kako se izlegu ali dosta njih umjesto da odu k moru, oni otiđu prema gradu jer vide svjetla i tako mnoge poginu.

10/10

10/10 za cijeli dokumentarac jer ne mogu dati manje. Ovo je savršenstvo. Drago mi je da Sir David ima još dosta dokumentaraca koje nisam gledao pogotovo starije iako sam gledao život sa sisavcima i život pod zemljom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply