Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 16 Nov 2017, 23:00

Image

Imdb
Wiki

Creators: Brent V. Friedman, Bryce Zabel
Stars: Eric Close, J.T. Walsh, Lackos

20th century history as we know it is a lie. Aliens have been among us since the 1940s, but a government cover-up has prevented the public from knowing this. As the series progresses, we follow John Loengard and Kim Sayers as they attempt to thwart numerous plans of the alien Hive, most of which are tied to historical events and figures. In addition, the pair must stay one step ahead of a covert government agency, Majestic-12, tasked with fighting the aliens while maintaining the conspiracy of silence.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 16 Nov 2017, 23:02

Počeo sam prije par godina ovu seriju i ne znam zašto sam prekinuo. Možda zato što sam bio upozoren od neke više sile da ne gledam jer se serija previše približila istini i zato je prekinuta.
This is an alien-related TV series from 1996. It was supposedly shut down because it got to close to the truth.
Započet ću danas ispočetka. Bit će u sklopu maratona viewtopic.php?f=9&t=8588
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by John_Ryder » 17 Nov 2017, 18:52

nigdje nać za skinut
Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by lemonzoo » 17 Nov 2017, 18:57

John_Ryder wrote:
17 Nov 2017, 18:52
nigdje nać za skinut
Ima na rutrackeru. :wink:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 17 Nov 2017, 20:24

Imaš na piratebayu. Samo napiši Dark Skies i odeš pod tv serije.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by John_Ryder » 18 Nov 2017, 00:18

Michel wrote:
17 Nov 2017, 20:24
Imaš na piratebayu. Samo napiši Dark Skies i odeš pod tv serije.
našao, tenks ! :supz:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 18 Nov 2017, 01:10

Otišle prve dvije točnije spojene epizode :kokicarenje:

The Awakening part one/part two - jebote ovo podsjeća na ranije sezone dosjea x i tu glavnu radnju. O čemu se radi? Radi se o paru točnije o jednom mladom mušakrcu koji nekim slučajem bude unaprijeđen i to u majestic 12 https://en.wikipedia.org/wiki/Majestic_12 i tamo bude upoznat sa vanzemaljskom tehnologijom. Prije nego što je unaprijeđen išao je sam istraživati i došao je do Betty i Barney Hill https://hr.wikipedia.org/wiki/Otmica_Be ... rneya_Hill znači to je najslavnija i do dan danas najuvjerljivija otmica nekih ljudi. Koriste stvarne ljude, organizacije i događaje. Tamo ih je ispitao i nakon toga bude napadnut jer se previpe približio istini i sad radi za majestic 12 dok cijelo vrijeme njegova cura nemap ojma što radi, ali i to će se promijeniti.

Ubrzo saznajemo da postoji vanzemaljska rasa koja izgleda kao greysi, ali ovdje se zovu The Hive ali isto tako se saznaje da su oni pokoreni od druge vanzemaljske rase poznate kao Ganglionsi. Ganglionsi su mali paraziti koji uđu u tebe i kontroliraju te. Nešto kao u body snatchers filmovima. Uglavnom, ti vanzemaljci žele konolizirati zemlju. Bilo je i krugova u žitu, spomenuta je i plava knjiga https://hr.wikipedia.org/wiki/Projekt_Plava_knjiga

Zanimljivo mi je da je glavni lik John kasnije sa dokazima išao kod Roberta Kennedya, brata od JFK-a i ovdje direktno nam zasuju u lice da je JFK, a i kasnije njegov brat Robert također ubijeni su radi tih dokaza od vanzemaljaca. John više ne želi biti u Majestic 12 i bježi sa svojom curom daleko od njih. Sad su lovina.

Epizode je režirao Tobe Hooper :supz: jako sam zadovoljan sa prve dvije. Svaki put kad spomenu nešto vezano uz vanzemaljske zavjere, kažem u sebi e pa to znam nakon svih ovih godina istraživanja. Stvarno serija udara jako sa istinom. Ima cheesy trenutaka, i lošije glume na trenutke, ali sadržaj je zakon i gleda se dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 22 Nov 2017, 19:49

Otišle treća i četvrta :kokicarenje:

Moving Targets - jebena epizoda. JFK je ubijen u prošloj, a u ovoj gledamo u prošlost i točnije 1947. godina kad se predsjednik Trman i njegovi ljudi išli sastati sa vanzemaljcima. Greysi/The Hive mu telepatski kažu da se predaju, ali Frank (tada je bio uz predsjednika Trumana), a Frank je ovdje vođa Majestica i on je nešto što je Smoking Man u Dosjeima X, čak i puši :D i Frank kaže predsjedniku da se ne bi trebali predati jer osim te njihove superttehnologije nismo ništa vidjeli. Time sugerira da vanzemaljci nemaju naoružanje čime j u pravu i nešto što je vrlo dobra tema za raspraviti jer tako tehnološka bića su osviještena i možda im zbilja ne treba naoružanja jer imaju neke druge stvari kao oni paraziti koje stavljaju u ljudsko tijelo. I na kraju sruše letjelicu. I tako je ustvari nastao pad u Roswellu.

U sadašnjosti par mjeseci poslije ubojstva JFK-a vidimo da je Steele (jedan iz Majestica) zaražen i sad on bježi i lovi Johna i njegovu zaručnicu. I spominju Jacka Rubija koji je ubio Oswalda i da mu je naređeno https://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Ruby

8.5/10

Mercury Rising - još jedna jebena epizoda o projektu Mercury i astronautima. Najbolji dio epizode je sa Kimberly (Johnova zaručnica) koja je pod hipnozom i vidimo da je oteta od The Hive vanzemaljaca i što su joj sve radili. Odlična glumac i jebeno jezivo scena kad ju onako vanzemaljci gledaju i pokušavaju staviti prazita unutra. Od ostatka epizode vidimo pokušaj sprečavanja projekta Mercury jer John neke stvari zna. Na kraju mi je zanimljivo kako sugeriraju da NASA sakriva fotografije jer su taj program na kraju ugasili i nisu htjeli dati fotografije, a u ovoj seriji sugeriraju da nisu htjeli dati fotografije jer su naišli na vanzemaljske brodove što i je jedna od većih teoorija nas UFOloga i teoretičara da su na mjesecu vanzemaljske baze i brodovi.

8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by John_Ryder » 23 Nov 2017, 16:31

što im fali da imaju veće ocijene? dvoumim se još krenuti gledat makar sam skinuo
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 23 Nov 2017, 17:28

Pa ja sam inače dosta kritičan, ali uživam u seriji jer volim tu tematiku. 8.5/10 je za mene odlična ocjena i zaslužile su tu ocjenu. Bit će sigurno epizoda koje ću manje voljeti, ali sam siguran da ću uživati jer je takva serija. Znaš one serije sigurno ih ti imaš kojima si dao ne znam, 7/10 ali si uživao. Tako je ova serija. Sviđa mi se najviše što koristi stvarne događaje, stvarne grupe kao što je Majestic, stvarne zavjere i teorije o kojima se još dan danas razgovara. Produkcijski nije na levelu najboljih serija 90-ih, ali tematski je jebena.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by John_Ryder » 23 Nov 2017, 17:47

Michel wrote:
23 Nov 2017, 17:28
Pa ja sam inače dosta kritičan, ali uživam u seriji jer volim tu tematiku. 8.5/10 je za mene odlična ocjena i zaslužile su tu ocjenu. Bit će sigurno epizoda koje ću manje voljeti, ali sam siguran da ću uživati jer je takva serija. Znaš one serije sigurno ih ti imaš kojima si dao ne znam, 7/10 ali si uživao. Tako je ova serija. Sviđa mi se najviše što koristi stvarne događaje, stvarne grupe kao što je Majestic, stvarne zavjere i teorije o kojima se još dan danas razgovara. Produkcijski nije na levelu najboljih serija 90-ih, ali tematski je jebena.
kužim te, ma dat ću joj priliku :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 02 Dec 2017, 04:30

Dark Days Night - neloša epizoda koja je smještena u period kad započinje Beatlomania i dosta ima veze sa Beatlesima. Čak John razgovara sa Lennonom. John sa Johnom :D ali ono što je važnije je da se epizoda bavi sa subliminalnim porukama i doslovno pokazuju kako se kontrolira labilne ljude to jest u ovom slučaju oni koji su oteti pa tako kad vide te skrivene znakove, te osobe se nesvjesno ubiju. John i Kim moraju spasiti stvar tijekom slavnog koncerta Beatlesa u americi.

7.4/10

Dreamland - omajgad :jawbreaker: istina je sve. Nakon ove epizode sad sam siguran da je serija otkazana zato što je prikazivala istinu. Dreamland je kodno ime za Area 51 to svako zna ko prati takve stvari, ali bitna je stvar da se epizoda bavi sa vanzemaljskim podzemnim bazama u Arei 51, a o tome je pričao jedan od najbitnijih teoretičara Phil Schneider koji je ubijen radi toga. To nije ni skriveno, baš je ubijen. Pričao je o Dulche bazama i kako je radio tamo i imao okršaje sa vanzemaljcima. Više o tome na onoj temi u potpunom offtopicu.

8.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 20 Dec 2017, 05:23

Inhuman Nature - opa, otmice krava čita klasična alien otmica puna legendarnih izjava i svjedočanstava, ali ono što se događa u veterinarskoj ustanovi je zastrašujuće. Ko bi rekao da će se to dogoditi živo biće u kravi. Na kraju naravno zataškavanje.

7.6/10

Ancient Future - još jedna dobra epizoda o brodu koji je zakopan ispod zemlje i ako ga maknu sve će se raznijeti baš kako je zapisano u tim starim svetim spisama. Lijepa posveta svim tim starim civilizacijama i njihovim spisima o letećim tanjurima.

7.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Michel » 13 Jan 2018, 05:30

Hostile Convergence - malo blesava i predvildjiva epizoda gdje Kim odlazi od Johna da bi otišla na sestrino vjenčanje a na kraju se ispostavi
SpoilerShow
da je sestrin zaručnik špijun i radi za Majestic. Bezveze.
6/10

We Shall Overcome - ovo je bila dobra epizoda. Mississipi, svećenik koji radi za Hive i par rasista. Dobro očarava situaciju u to doba a sve zašećereno sa vanzemaljcima.

7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Dark Skies (TV Series 1996–1997)

Post by Truba » 13 Jan 2018, 22:41

serije brzo zastarijevaju
prestao sam gledati i ganjati starije serije
samo one iz sadašnjosti
www.lasetta.net :axe:

Post Reply