Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 24 Mar 2017, 04:41

Image

Imdb
Wiki

Creators: Rick Berman, Michael Piller
Stars: Avery Brooks, Rene Auberjonois, Cirroc Lofton

The stable wormhole discovered by the Deep Space Nine crew is known to the Bajoran people as the Celestial Temple of their Prophets. Sisko, as discoverer of the wormhole and its inhabitants, is therefore the Emissary of Bajoran prophesy. The wormhole's other end is in the Gamma Quadrant, halfway around the galaxy from Bajor. That section of space is dominated by the malevolent Dominion. The Dominion is led by the Changelings, the race of shapeshifters to which Odo belongs. As of the beginning of the sixth season, Cardassia has joined the Dominion, and together they are waging war on the Federation and their Klingon allies. The war is quickly becoming the most costly war ever for the Federation, and the Deep Space Nine crew must fight to protect their way of life.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 24 Mar 2017, 04:42

Uskoro krećem sa prvom sezonom. Nadam se da će mi se svidjeti. Izabrao sam mislim najteži Star Trek za gledanje i najmanje sam uponzat s ovim jer sam od ostalih barem nešto gledao. Jedino me brine što nema istraživanja, ali nadam se da ima dosta drugih rasa i zanimljiv story arcova.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by john_constantine » 24 Mar 2017, 12:01

Prve dvije sezone počnu mlako, većinom situacije s Bajorom i Kardansijancima. Ali kasnije postaje ozbiljnije. Svaki lik u seriji ima mračnu prošlost. A i ima dosta novih rasa i događaja. Meni odlična serija, sad ju drugi put gledam. A i Quark je odličan. Makar istini za volju, uz glavne događaje oko crvotočine i kasnijih neprijatelja, ova serija se više bavi likovima na stanici. A pojavljuju se i likovi iz Nove generacije. Epizoda s O Brienom u zatvoru je jedna od najdramatičnijih.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 25 Mar 2017, 14:05

Da, svugdje sam pročitao da su najslabije prve dvije sezone. Napisao sam best season of DS9 i peta i šesta glase kao najbolje, a prve dvije samop kao uvod. Ja sam započeo seriju i pogledao sam prve dvije epizode i uživao sam. Nije mi bilo dosadno većzanimljivo i mistično (druga epizoda).

Emissary - upoznavanje sa kapetanom Siskom i ostalim putnicima na toj stanici. Tu je Kira, spada u Bajor rasu. Izgleda da svaki Star Trek mora imati nekog seksi ženskog lika, ovdje je to Kira. Žena me odmah kupila, jebozovna je. Tu je i Quark, izgleda da će on biti glavna karikatura, ali čini mi se dobar. Odo, e on mi je misterija. Vidio sam što može. Dax je još jedan zanimljiv ženski lik. Uglavnom, Sisko izgubi ženu zbog Picarda koji je tad bio Borg (gledao sam te TNG epizode) i u epizodi se i sastaje sa Picardom i očito je koliko mu zamjera. Tu su i još kardasijanci koji će očito imai veliku rolu u seriji.

7.4

Emissary part 2 - e ova epizoda me dobila. Ustvari ova epizoda je spojena sa prvom pa sam gledao kao sat i pol u komadu. Mistična i napeta. Napeta zbog kardasijanaca i mistična jer je Sisco susreo neko biće koje je preiligentno. Nem linearno poimanje vremena pa mi je bilo super kako mu Sisko pokušava objasniti neke određene riječi što znači kao vrijeme, prošlost, izgubiti. Stvarno odličan razgovor. Samo mi je žao što nisam saznao koje je to biće, ali dobili smo crvotočinu koja će igrati veliku ulogu u seriji. Upoznali smo i Garaka, čini mi se ovako na prvi pogled jako lukav i Gul Dukat. Kira je tu odigrala jako dobro na blef.

8/10

E da, drago mi je da je tu i Colm Meaney kao 0'Brien.

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 25 Mar 2017, 20:27

Otišle treća i četvrta :)

Past Prologue - čisto ok epizoda sa Kirom koja susreće iz svoje Bajoran rase jednog tipa koji bježi od kardasijanaca, a Sisko morao dlučiti hoće li ga njima predati ili ne. Kira mu vjeruje i taj Bajoranac to iskoristi. Saznali smo da su kardasijanci okupirali Bajorance i da se zbog toga oni mrze.

7/10

A Man Alone - detektivska priča na stanici DS9, a Odo glavni u cijeloj toj priči. Solidna epizoda koja ne nudi ništa novo.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 26 Mar 2017, 20:55

Otišle peta, šesta i sedma :)

Babel - solidna epizoda o nekakvom virusu zbog kojih praktički svi članovi stanice počnu pričati bedastoće. Nisam osjetio nikakvu opasnost po likove tako da poluzanimljiva epizoda.

6/10

Captive Pursuit - e ovo je bilo stvarno dobro. Kroz crvotočinu dolazi jedan manji brod sa jednim članom. Nke arasa vanzemaljca koji sebe naziva Tosk i koji bježi od nekoga. O'Brien ga dočekuje i prijateljuje se s njim. Kasnije dolaze ovi što ga love i govore da cijeli žoivot treniraju Toska za ovaj trenutak jer je njemu suđeno da bude lovina. Uživao sam u ovoj epizodi prepunoj moralnih vrijednosti, druge kulture i O'Brien je stvarno dobar lik.

7.9/10

Q-Less - Q radi dar mar na stanici. Njega znam još od TNG kad sam ga vidio u par epizoda. Epizoda nije bila potrebna iako ga je Sisko sad upoznao.

6.5/10

Moram priznat da prilično uživam u seriji, čak i u ovim nešto slabijim epizodama.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by maddjuro » 27 Mar 2017, 02:33

samo polako; eventualno ce doći i do ovoga

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by olio » 27 Mar 2017, 08:49

Kad se sjetim neprospavanih noći...samo da dočekam epizodu i cijelu flotu da dođe.

Jao, show.

Iako nije tipični star trek, DS9 odličan.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 28 Mar 2017, 00:44

Zakon slika. Znači nešto veliko se sprema :D

Otišla osma :)

Dax - dobra epizoda o Dax koja bude u problemima kad ju optuže da je ubila nekog, ali onaj stari Dax. Zanimljiva epizoda jer smo saznali nešto o Trillima i njihovoj kulturi i koliko je Sisku stalo do njega to jest nje :D

7/10

I Odo mi je prezanimljiv lik. On je glavni za rješavanje većine problema oko intrudera. A i ima super moć. Prvo se pretvori u onu tekućinu tako da mu ništa nitko ne može, a i još je shapeshifter. Slika, štakor haha. Još mi je zanimljivo kako ne zna svoju pozadinu otkuda dolazi.

Jedno pitanje. Je li ikad objašnjeno zašto je većina vanzemaljskih rasa humanoida? Ne samo to već su mnogi slični ljudima kao Trilli, Bajoranci i vjerujem još mnogi drugi. Pa i vulkanci, romulanci. Pretpostavljam da izgledaju isto kao ljudi kad su goli :lol: ima naravno i bića koja su toliko svjesna da su samo u obliku svjetlosti kao što smo vidjeli u drugoj epizpdi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by john_constantine » 28 Mar 2017, 16:47

Nije objašnjeno. A i nije da sam se opterećivao time. Više radi budžeta. Tek u voyageru je bilo raznovrsnih rasa. A uvijek imaš farscape.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by maddjuro » 28 Mar 2017, 18:52

Michel wrote:Zakon slika. Znači nešto veliko se sprema :D

Otišla osma :)

Dax - dobra epizoda o Dax koja bude u problemima kad ju optuže da je ubila nekog, ali onaj stari Dax. Zanimljiva epizoda jer smo saznali nešto o Trillima i njihovoj kulturi i koliko je Sisku stalo do njega to jest nje :D

7/10

I Odo mi je prezanimljiv lik. On je glavni za rješavanje većine problema oko intrudera. A i ima super moć. Prvo se pretvori u onu tekućinu tako da mu ništa nitko ne može, a i još je shapeshifter. Slika, štakor haha. Još mi je zanimljivo kako ne zna svoju pozadinu otkuda dolazi.

Jedno pitanje. Je li ikad objašnjeno zašto je većina vanzemaljskih rasa humanoida? Ne samo to već su mnogi slični ljudima kao Trilli, Bajoranci i vjerujem još mnogi drugi. Pa i vulkanci, romulanci. Pretpostavljam da izgledaju isto kao ljudi kad su goli :lol: ima naravno i bića koja su toliko svjesna da su samo u obliku svjetlosti kao što smo vidjeli u drugoj epizpdi.
kako ne; objašnejno je u jednoj epizodi TNG.a. No evo ti pojašnjenje ovdje

https://www.youtube.com/watch?v=edri8JQZVMA
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 29 Mar 2017, 04:38

john_constantine wrote:Nije objašnjeno. A i nije da sam se opterećivao time. Više radi budžeta. Tek u voyageru je bilo raznovrsnih rasa. A uvijek imaš farscape.
Da, ni mene to ne živcira smao mi je interesantno. A i vjerujem da bi dosta drugih vanzemaljskih rasa ustvari i izgledalo slično nama kao što bi i bilo onih koji su kao u drugoj epizodi DS9 samo nekakav svjetlost, tisućama godina ispred nas.
maddjuro wrote: kako ne; objašnejno je u jednoj epizodi TNG.a. No evo ti pojašnjenje ovdje

https://www.youtube.com/watch?v=edri8JQZVMA
Ovo je odlično. Zahvaljujem.

Otišle epizode 9, 10, 11 i 12 :)

The Passenger - neki kriminalac dolazi na DS9 i preuzime tijelo doktora. i ne baš pretjerano zanimljiva epizoda.

5.8/10

Move Along Home - e ova mi je bila zanimljiva i jako zabavna. Kapetan Sisko i ostatak ekipe po prvi puta dočekuju novu rasu da se upozna sa federacijom, ali odmah vidimo da su drugačije kulture. Naime, žele se samo igrati :D i to zamole Quarka da im pokaže igre. Kada shvate da ih Quark želi prevariti, oni donesu svoju specijalnu igru u kojoj su čovječuljci ustvari pravi ljudi to jest Sisko, Kira, Dax i Doktor. Jako zabavno. Mogu si samo zamisliti kakvu tehnologiju imaju.

7.5/10

The Nagus - došao je Nagus koji je Ferengi, ali njihov vođa i došao je kod Quarka da mu kaže kako on preuzima njegovu poziciju. Još smo malo saznali o kulturi Ferengia. Njima je bitna samo profit i ubit će za njega ako treba.

6.3/10

Vortex - Odova epizoda u kojoj pokušava istražiti svoje podrijetlo jer mu jedan tuđinac napuni glavu sa pričama o shapeshifterima, ali to su samo priče u njihovoj kulturi. Odo je jedan od par likova koji su do sad najbolje okarakterizirani. Baš me zanima njegova pozadina, siguran sam da će nam u idućim sezonama otkriti otkuda je i tko je on ustvari.

7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 02 Apr 2017, 14:48

Pogledao prvu sezonu. Jučer cijeli dan 8 epizoda u komadu. Uživao :D

Battle Lines - Kai Opaka dolazi kod Siska i zamoli ga da joj pokaže crvotočinu pa joj Sisko, Kira i doktor pokažu, ali sruše se na jedan planet gdje se dva primitivna plemena bore. Solidna i ne baš zanimljiva epizoda.
6/10

The Storyteller - O'Brien dolazi na jedan planet sa doktorom gdje ubrzo postane glavni storyteller, a to znači da je izabran kako bi pobijedio to neko čudovište koje se manifestira pomoću vjerovanja u njega. Zanimljiva koncepcija.

6.5/10

Progress - Kira dolazi kod jednog Bajoranca koji ne želi otići s tog jednog mjesta, a po zakonu mora pa se sprijateljuje s njim. Onak, ništ posebno.

5.7/10

If Wishes Were Horses - zanimljiva epizoda gdje se svima prikazivati njihovi izmišljeni likovi pa se tako doktoru prikaže Dax, Sisku jedan igrač bejzbola, a O'Brienu Rumpelstilskin. A usvari je to bila neka preinteligentna rasa.

6.5/10

The Forsaken - Odo postane žrtva jedne telepatkinje kad se počne zanimati za njega. Dobra scena kad se počne topiti, a sve ostalo tako tako.

6/10

Dramatis Personae - e ovo je bila dobra epizoda dosta paranoična jer se svi okrenu protiv drugoga pa se tako stvara klan Kira i klan Sisko. Jedini Odo skuži da se to događa zbog neke nevidljive sile.

7/10

Duet - najbolja epizoda sezone. Fantastično! Dolazi Kardasijanac na stanicu, a Kira ga odmah uhiti jer misli da je ratni zločinac. On prvo negira da bi nedugo zatim priznao da je ratni zločinac, da je uživao u ubijanjima bajoranaca. Rekao je da je Gul Darhe'el, ali na kraju nije on bio već jedan drugi lik koji izgleda kao Gul Darhe'el jer je operirao da izgleda kao on, a Darke'el je mrtav već 6 godina. Tako da su više puta uvjerili gledatelje u nešto što nije bio, to mi je bilo dobro, a i emotivna strana kada Kira shvati da nisu svi Kardasijanci loši.

8.8/10

In the Hands of the Prophets - finale sezone je bilo jako dobro. Malo bajoranskih fanatika sa ponekom eksplozijom i Sisko spašava na kraju. Kao i u svakoj ovakvoj epizodi o prorocima, dosta moralnih dilema i razgovora.

8/10

TOP 5 EPIZODA PRVE SEZONE

1. Duet (19)
2. In the Hands of the Prophets (20)
3. Emissary part 2 (2)
4. Captive Pursuit (6)
5. Emissary part 1 (1)


Uživao u sezoni iako to ocjene ne potvrđuju jer samo par epizoda sam dao ocjenu iznad 8 i iznad 7, ali i one slabije epizode su mi na neki način bile zanimljive. Ono što je prva sezona odlično napravila je karakterizacija likova. Svaki lik je dobio više epizoda da ga bolje upoznamo, a i tu je još politika i kardasijanci i bajoranci. Kardisajanci su kao nacisti, a bajoranci su židovi. Vidim poveznica. Drugu idem nabavit pa nastavljam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 03 Apr 2017, 12:09

Otišle prva i druga epizode druge sezone :kokicarenje:

The Homecoming - ovo je prvi three parter u povijesti Star Treka. Radnja počinje tako što saznajemo sa Krug, tajna jedinica Bajoranaca koji ne žele nikog na stanici osim bajoranaca, oni su ekstremnisti. S druge strane Kira i O'Brien spašavaju jednog legendarnog bajoranskog borca od kardasijanaca. Tu sve počinje jer polako saznajemo da taj borac je ustvari samo kao nekakva legenda, uopće nije istina da se borio prsa u prsa protiv tog ubojice. Upoznajemo i novog bajoranca, Jara kojeg glumi Frank Langela.

7.7/10

The Circle - u drugom nastavku saznajemo da je Frnak Langela vođa tog Kruga i odlično mu leži uloga zlikovca, a tu se opet pojavljuje Winn (odličan Louis Fletcher) koja kuje plan sa Jarom. U međuvremenu Sisko pokušava vratiti Kiru kao bojnicu na stanicu, a i Odo saznaje da kardasijanci daju oružje toj ekstremnističkoj grupi bajoranaca, ali oni to ne znaju jer ide preko jedne druge rase. Dosta intriga, politike i jedva čekam pogledat kako će završit jer je Sisku naređeno da moraju napustiti stanicu.

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

Post by Michel » 16 Apr 2017, 22:35

Otišle treća, četvrta, peta i šesta :kokicarenje:

The Siege - jako dobar završetak three partera. Kira spašena, ali sad su se svi ljudi morali evakuirati tako da Sisko i posada su morali smisliti plan kako da pobijede bajorance na brodu.

7.9/10

Invasive Procedures - deolazi trill na brod sa dva klingonca i pokušava uzeti parazita od Dax da on preživi. Solidna i napeta epizoda.

6.4/10

Cardassians - ništa posebno epizoda o Quarku i njegovom starom partneru kad su krali pa se sad on osvećuje.

5/10

Melora - isto jedna slaba epizoda o neko znanstvenici koja je u kolicima i započne ljubavnu vezu sa doktorom.

5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply