Making a Murderer (2015) NETFLIX

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 08:00

SpoilerShow
ja sudim po dokumentarcu a po dokmentarcu nije kriv , mada to jest čudan lik , ali oboje su glupi za bilo kakav zločin i nećak i on , e sad , necaka sjebaše jer je mogao stevenu bit ključan alibi da ipak nije kriv, e sad jedno pitanje , koje mene muči: zasto bi lik isao ubit ako je tek izasao iz zatvora a nije bio kriv prvi put? hint: podigao je tuzvu protiv murije , i to za velik iznos , ovi se uzjebali i odlučili mu namjestiti..... ništa čudno amerima..... e sad nije ni on nevinašce ali previše je tu čudnih situacija , tipa istrazitelji navode nećaka mu da prizna stavljajuci mu rečenice u usta , a ovaj ne zna ništa misli da ce doma ić, onda na madracu nije bilo nikakve krvi itd itd.... auto je ostavljen tamo da se odma nađe , ključevi također a prvi put ih nije bilo , + M NIJE LI TI ČUDNO da je policija dugo pretrazivala samu kuću?
:supz: :supz:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Making a Murderer (2015)

Post by copycat » 24 Jan 2016, 13:23

Mogli nismo nazvati ovo spoiler post jer ima dosta spoilera o seriji

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Making a Murderer (2015)

Post by copycat » 24 Jan 2016, 13:31

Par stvari koji zagorcavaju ovaj slucaj
Tijelo je spaljeno, ocito zbog prekrivanje DNA a ne skrivanje tijela...
Kosti su nadeni na dvije lokacije ... Dokaz o prebacivanju .
Test za edta nije vjerodostojan
Tuba sa krvlju nije prema propisima zatvorena nakon prvog otvaranja.
Jedino Sto je meni neobicno u svemu tome i nemogu naci vise informacije je - da su kosti I nesto metalno stopljeno zajedno (pretpostavljam se od gube tj. Felge ili nesto) tako su se stopili zajedno
U vatri u nadeni fotoaparat I torba ubijene cure (to nije u seriji naglaseno)
Netko joj je poruke izbrisao sa mobitela
Tjedan Dana prije smrti je dobivala "stalker" pozive, netko je zvao I sutio.
On je trazio bas nju da dode slikati kod njega
zivjela je sa deckom I cimerom
Nakon ovog dokumentarca je dobio pravo na odvjetnica.
Odvjetnica Nova, najjaca za postoptuzeno pravo (ili kako god se zove) veli da ima nove dolaze.
Imaju dokaz da je zarucnica iz dokumentarca (bivsu) tukao, bio je nasilan

Lik nije cudan, vec ima low IQ I to se vidi po ponasanje. Ocito mu starci su Bili takvi, nisu ni oni pametni, svi u obitelj su mu vrlo cudni ljudi sa niskim IQ.
Rodbina mu je osim par njih u kurcu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Making a Murderer (2015)

Post by HorrorHR » 24 Jan 2016, 20:55

copycat wrote:Mogli nismo nazvati ovo spoiler post jer ima dosta spoilera o seriji
pišeš kao Tim :D

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 25 Jan 2016, 03:48

copycat wrote:Par stvari koji zagorcavaju ovaj slucaj
Tijelo je spaljeno, ocito zbog prekrivanje DNA a ne skrivanje tijela...
Kosti su nadeni na dvije lokacije ... Dokaz o prebacivanju .
Test za edta nije vjerodostojan
Tuba sa krvlju nije prema propisima zatvorena nakon prvog otvaranja.
Jedino Sto je meni neobicno u svemu tome i nemogu naci vise informacije je - da su kosti I nesto metalno stopljeno zajedno (pretpostavljam se od gube tj. Felge ili nesto) tako su se stopili zajedno
U vatri u nadeni fotoaparat I torba ubijene cure (to nije u seriji naglaseno)
Netko joj je poruke izbrisao sa mobitela
Tjedan Dana prije smrti je dobivala "stalker" pozive, netko je zvao I sutio.
On je trazio bas nju da dode slikati kod njega
zivjela je sa deckom I cimerom
Nakon ovog dokumentarca je dobio pravo na odvjetnica.
Odvjetnica Nova, najjaca za postoptuzeno pravo (ili kako god se zove) veli da ima nove dolaze.
Imaju dokaz da je zarucnica iz dokumentarca (bivsu) tukao, bio je nasilan

Lik nije cudan, vec ima low IQ I to se vidi po ponasanje. Ocito mu starci su Bili takvi, nisu ni oni pametni, svi u obitelj su mu vrlo cudni ljudi sa niskim IQ.
Rodbina mu je osim par njih u kurcu.
pa rekoh da ima mali iq i on i necak mu i svi u familiji zato kazem nije mogao on taj zločin napravit , po dokumentarcu podmjesteno mu je , sad dokumentarac je naklonjen stevenu pa ni ne možemo bas znat sve točno tj možemo ako kopamo dublje po netu ili ovo sto je m ostavio za čitat...
:supz: :supz:

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Making a Murderer (2015)

Post by olio » 26 Jan 2016, 08:15

Ako vas zanima više o slučaju https://www.reddit.com/r/makingamurderer

Tu ima većina dokaza i ljudi pribavljaju ostale. Proučavaju ih i sakupljaju te potvrđuju/odbijaju teorije

Inače, odgledao sam ovo. Dosta mučno.
Odličan uradak.

10/10

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Making a Murderer (2015)

Post by copycat » 26 Jan 2016, 15:29

Kažu da će možda biti 2 sezona

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 26 Jan 2016, 18:31

volio bi da netflix napravi dokumentarac o nekom ludom serijakom ubojici baš damheru recimo bas kako treba.....
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 26 Jan 2016, 20:33

Danas gledam petu i šestu. Nisam imao vremena ovih zadnjih dana, a baš mi falilo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Making a Murderer (2015)

Post by hitman_4 » 26 Jan 2016, 20:50

morat ću baciti oko na ovo :wink:
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 26 Jan 2016, 21:00

Ajde, taman ćeš me stić jer ja gledam dvije na dan od svake serije koje pratim. Danas dvije, sutra i preksutra. Četvrtak završavam tako da i taman ti stigneš pa da raspravljamo malo :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 26 Jan 2016, 21:57

ajde ja cekam da pogledate pa da raspravimo
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 28 Jan 2016, 01:05

Otišle peta i šesta :kokicarenje:

The Last Person to See Teresa Alive - sad smo napokon došli do suđenja. Smiješno je kako je porota birana. Ona dva njegova odvjetnika su najbolja mi u ovom dokumentarcu pa kad kaže onaj sa naočalama među porotama svi iz tog okruga, svi su mjesecima slušali preko tv-a, čitali u novinama da je Steven već kriv. Jedan od porote je i farmer :lol: :lol: i zbilja mi je sad nešto čudno. Zašto bi dovraga onaj njegova nećak bio protiv njega tako. Ne mislim na onog glupog Brendona već ovaj što je svjedočio i rekao kako ga je vidio kroz prozor. Baš se nekako nakomio. A tek ona plavuša što je nešto od Therese i kako je našla auto.

Testing the Evidence - ovdje se nastavlja suđenje. Došla ona što DNA istražuje, prevelikih sumnji. A tek pretraga njegove garaže i metaka to jest čahura. Sad su odvjetnici rekli da je još ostao ključ, krv u autu i ona epruveta u kojoj je Stevenova krv. I kosti su pomicali. Mislim, tako su barem rekli, nije to dokazano.

Sve ovo kad vidiš korumpiranost, kako se to radi opet ne znači da Steven nije kriv već dokumentarac više pokazuje propuste u njegovom suđenju jer još uvijek znam da dokumentarac nije pokazao dokaze protiv Stevena one linkove što sam stavio. Zbilja ima mnogo zašto da boli glava.

Tko sve surađuje u cijeloj korupciji jer nisu samo policajci već čini mi se i obični ljudi i svi oni koji su povezani sa vlašću samo da bi ga stavili u zatvor.

1. Ako je Steven ubio, onda su to policajci znali i namjerno mu podmetnuli da bi ubrzali proces, ali su se sjebali jer nisu očekivali da će se ovoliko saznati oko svih tih propusta iako su vjerojatno na kraju uspjeli ako će ići u zatvor.

2. Steven nije ubio, ali su mu namjestili. Tko je onda ubio? Kosti iako su vjerojatno premještene, svejedno su bili u blizini Avery posjeda. Theresin bivši? Nećak od Stevena? Policajci?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 28 Jan 2016, 05:05

mislim da je teresu ubio il njen bivsi ili netko blizak njoj , murija je to znala al ipak se potrudila da smjesti stevenu radi te tuzbe a i vec im je prije bio trn u oku - al volio bi vidjet još malo i drugu stranu priče
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 29 Jan 2016, 15:43

Pogledao do kraja :kokicarenje:

Framing Defense - u ovoj epizodi jr fošao onaj detektiv Lenk. Stvarno je zanimljivo da je uvijek negdje oko dokaza. Uvijek on nađe kao metak koji nije pronađn i onda danima kasnije ustvari mislim da je bilo čak 4 mjeseca kasnije ide kao opet bezveze istraživat i nađe metak :lol:

The Great Burden - završni govori. Kako su i sami odvjetnici rekli početni govori su puno važniji od završnih. Ovdje je sve ostalo na poroti i iznenadio sam se sa porotom. Pretpostavljao sam da će ga proglasiti krivim, ali ono sa čime sam se iznenadio je to da od njih 12, 7 bilo da NIJE KRIV, 3 da je i neodlučna. To je bilo na početku. I ajde da su ova dva neodlučna bila uz ova 3, to je 5 da je kriv, ali opet je ovih više da nije kriv, a trebaju se svi složiti pa mi nije jasno kako to da ovih 7 su nekako uvjereni i glasali. Rekao je onaj jedan da su bili umorni. Pa jebote, pričamo o čovjeku koji će ići u zatvor. Zašto nisu inzistirali, možda bi ovih 3 ili 5 došli na njihovu stranu. I kriv je po jednoj optužnici.

Lack of Humility - u devetoj epizodi pratimo Brendona i njegovo suđenje. stvarno žalosno za gledati. Samo mi jedna stvar nije jasna. Njegova nećakinja, 14 godina ima i prva je optužila Brendona da bi kasnije plakala pred sudom i rekla da je sve to izmislila. Pa pobogu, zašto bi onda to izmislila za svog nećaka? Samo dva razloga. Zbilja je vidjela ili su je policajci namjestili, izmanipulirali ne znam.

Fighting for Their Lives - Brendon je isto kriv. Pa kako se samo sjebao. Naravno, to što nama je očito kako su ga detektivi izmanipulirali ne znači da nije kriv. Možda je zbilja nešto napravio ne znam.

Evo jedan izvrstan tekst. Svatko bi trebao pročitati http://www.vox.com/2016/1/28/10849058/n ... view-binge

Izdvajam ovaj dio
The major difference between the two projects is this: The Jinx was presented on a week-to-week basis; Making a Murderer was presented in one big gulp. The former allowed for plenty of time between episodes to tease out the themes Jarecki and company were pursuing. The latter hung its material on the framework that was most immediately compelling: the question of Avery's guilt or innocence.
The numerous other themes that Demos and Ricciardi have talked about — the criticism of media coverage of Avery's case and trial, the examination of prosecution tactics to influence juries, the deep dive into small-town prejudices, the consideration of class in the American judicial system — are all present in the documentary. But they're much easier to miss (or ignore) when you watch all 10 episodes in a weekend (or less).
If Making a Murderer had been released on a weekly basis, with the discussion proceeding more slowly than it did under the Netflix model, it would have been easier to tease out all these things in the conversations that sprung up around the show. When consumed all at once over the holiday break, it necessarily became all about Avery and whether he committed the crime.
Uglavnom, izvrstan dokumentarac. Je li kriv ili ne? Ne znam. Nitko ne zna. Samo možemo nagađati po ovome što smo vidjeli, ali i po onome što uopće nije stavljeno u dokumentarac, neki dokazi protiv Stevena. Policija je očito korumpirana, to nam je svima očito i da su neke stvari namještene, ali opet pričamo u ubojstvu i kosti jesu nađene blizu njegovoj posjeda. Vatre je isto bilo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply