Making a Murderer (2015) NETFLIX

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Making a Murderer (2015) NETFLIX

Post by Michel » 14 Jan 2016, 22:08

Image

Imdb
Wiki

Stars: Steven Avery, Laura Nirider, Danielle Ricciardi
Filmed over a 10-year period, Making a Murderer is an unprecedented real-life thriller about Steven Avery, a DNA exoneree who, while in the midst of exposing corruption in local law enforcement, finds himself the prime suspect in a grisly new crime. Set in America's heartland, the series takes viewers inside a high-stakes criminal case where reputation is everything and things are never as they appear.


Last edited by Michel on 13 Oct 2017, 22:56, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 14 Jan 2016, 22:16

Ovo danas počinjem pa ću vidjeti. Neki hvale, ali čitam i drugu stranu gdje pljuju jer su izbacili neke ključne dokaze i to baš koji ga znaju vidjet ćemo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 16 Jan 2016, 22:43

Gledam making a murderer
Na 2 epizodi Sam, svaka je 60 min
:shock: :shock: :shock:
Ja nemogu vjerovati da je ovo istina :x :(

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Wheel Smith » 17 Jan 2016, 05:34

copycat wrote:Gledam making a murderer
Na 2 epizodi Sam, svaka je 60 min
:shock: :shock: :shock:
Ja nemogu vjerovati da je ovo istina :x :(

pojeo mi živce dokumentarac
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Michel » 17 Jan 2016, 14:01

Ima dosta rasprave na imdb-u oko toga jel
SpoilerShow
jel kriv ili ne. Neki misle da je, neki ne i svi dobro argumentiraju.
ja kasnije danas gledam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 18 Jan 2016, 19:24

Wheel Smith wrote:
copycat wrote:Gledam making a murderer
Na 2 epizodi Sam, svaka je 60 min
:shock: :shock: :shock:
Ja nemogu vjerovati da je ovo istina :x :(

pojeo mi živce dokumentarac
Ja sam ogledala 10 sati u 2 dana.. :shock: :shock: :shock:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 18 Jan 2016, 19:25

Michel wrote:Ima dosta rasprave na imdb-u oko toga jel
SpoilerShow
jel kriv ili ne. Neki misle da je, neki ne i svi dobro argumentiraju.
ja kasnije danas gledam.
Ja znam da neznam ... ali
SpoilerShow
sve mi upućuje da je nevin, ipak čovjek ima IQ oko 70 - 80? Ako je tako, to mnogo govori o njegovim stvarnim mogućnostima kao ubojica, što znači da je nemoguće da je toliko malo stvarnog realnog dokaza, lokva krvi, talog od pištolja ispod noktiju, više konkretnog dokaza, manjka njegovoj DNA unutar auta osim od krvi..itd. što znači da mu je namješteno. DNA je VRLO VRLO lako prenjeti na bilo što...
Drugi dio dokumentarca je poanta da i čak da si samo optužen za takvo što, ima isti efekt ko da si to učinio

Imaš na reddit cijelu raspravu
Imaš još na YT rasprave o nekim "dokazima" iz serije koje govore kako DNA dokaza nije uvijek dobar dokaz te kako onaj
SpoilerShow
EDTA test nije ništa zapravo dokazao...itd.

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 19 Jan 2016, 22:50

Otišle su prve dvije epizode. Ovo je koliko god teško za gledanje prve dvije epizode zbog korumpiranosti, toliko mi je zanimljivo.

Eighteen Years Lost - prva epizoda nas upoznaje sa Stevenom Averyom koji živi u tom malom gradu, ali njegova obitelj baš i nije uključena u zajednicu. On je potpuna suprotnost od njih. Iako uvijek nasmiješen, ipak je upadao u probleme, a noćna mora mu dođe kad bude optužen za seksualni napad jedne poznate građanke zbog koje bude optužen na 32 godine zatvora ali izađe nakon 18 godina jer je DNA pokazao kako nije kriv. Jedan drugi čovjek je u tom okrugu ustvari bio seksualni prijestupnik i policija je znala za sve to. U prvoj epizodi smo upoznali njega, njegovu obitelj, ostale sugrađane, ali i policiju i sudstvo koje je očito korumpirano. Ipak, Steven Avery ima mrlju kod mene jer su rekli kako je jednom ubio mačku bacio je preko vatre i izgorila je (gotovo za sve serijske ubojice se govori da su u ranoj dobi zlostavljali životinje) i u onoj noći je na svoju rođakinju izašao sa praznim pištoljem. Tko izlazi tako jebote. Normalna osoba sigurno ne. Naravno, to sve ne dokazuje da je ubojica isto kao što korumpiranost policije/sudstva ne dokazuje da nije kriv jer sam siguran da ima slučajeva gdje su dokazanim ubojicama policajci podmetali.

Turning the Tables - nakon prve epizode koja nas je upoznala sa njim i svime time što se dogodilo, Steven je sad na slobodi 2003. godina mislim ili je bila 2005. godina. E sad, ovo nisam očekivao takav twist. 2007. godine događa se ubojstvo u tom okrugu. Ubijena je Theresa Halbach, vrlo voljena mlada ženska u toj zajednici. Isti šerif koji je prvi put podmetnuo Stevenu opet istražuje i dolaze na njegovo imanje, autootpad i tamo nalaze zapaljene ostatke ljudskog tijela to jest kosti i nalaze Theresin ključ u njegovoj sobi i još nalaze njegov DNA na tom ključu. U ispitivanju Steven je rekao kako nije kriv, da su mu podmetnuli. Definitivno ima argument, ali taj argument nije dokaz jer policija ima dokaze protiv njega i to čvrste bez obzira jesu mu namjestili. Opet, pokušavam biti racionalan.

Činjenica je da mu je policija prvi put namjestila, ali to ne znači da su mu sad namjestili kako on tvrdi. Opet, to što oni imaju dokaz za njega (ključ i DNA na tom ključu te naravno kosti) ne znači da su to za mene dokazi jer znam da su mu prvi put namjestili. Vrlo je teško ovdje nešto sastaviti. Tek su prošle dvije epizode tako da me čeka još puno toga. Argumenata ima s obje strane. Ono što sam vidio je da je dokumentarac kao malo previše fokusiran na branjenje Stevena i da samo blate sudstvo i policiju. Ipak bi više preferirao da gledaju puno više drugu stranu, al dobro tek je početak. Jako sam zadovoljan.

Evo nekih linkova koje ću staviti pa kad završim dokumentarac čitam to sve iako sam pročitao naslove, ali ne smetaju me ti spoiler iako nisu neki veliki.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... lbach.html
http://crimefeed.com/2016/01/did-steven ... a-halbach/
https://www.reddit.com/r/UnresolvedMyst ... ored_in_a/
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 00:08

kako misliš imaju čvrste dokaze jer su mu namjstili ipak? - pa namjestili su mu to je tako jasno..... I To proračunato i podlo vidjet ces poslje razvoj dogadaja , uh opet cu zivce izgubit :D
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 20 Jan 2016, 00:31

Namjestili su mu za seksualni napad zbog kojeg je odležao 18 godina. Znači, to je DOKAZANO da mu je namješteno. Dok za ubojstvo NIJE DOKAZANO da je namješteno. Možda se kasnije sazna da je, ne znam, ali ne zaboravi da sam samo pogledao dvije epizode tako da NISU DOKAZALI da je namješteno ovo za ubojstvo. Svakako postoji sumnje u to, ali sumnja nije dokaz. Ja ti kod ovakvih stvari uvijek pokušavam gledati dvije strane :) zato sam napisao da obje strane imaju argumenata u svoju korist. Jasno je da je sudstvo/policija korumpirana, ali to ne znači da su mu namjestili za ubojstvo. Možda na kraju i je ubojica samo što nam ovaj koji je radio dokumentarac on je odlučio braniti Stevena i gledati samo jednu stranu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 00:33

nije dokazano drugi put da je namjesteno ali opet ces logički skužit da je ovo namjesteno isto , samo ovaj put kao ne mogu dokazati da je ali ...... ima razloga za sve to
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 20 Jan 2016, 00:36

Vjerujem da ću sumnjati jer već sad sumnjam samo isto tako treba biti uvijek svjestan da ovdje pričamo u ubojstvu. Takav je život, ako su mu ovi namjestili taj ključ, DNA, kosti, to je jako teško dokazati osim ako netko od tih koji su uključeni u tu zavjeru a to znači (šerif, jedan dio policije, jedan dio sudstva, vjerojatno još neki) ne izađu i priznaju. Ovako jebiga, radi toga ide u zatvor. Imaju dokaze (vjerojatno namještene) za javnost, a znaš kakva je javna osuda za ubojstvo. Ma idem pogledat treću i četvrtu epizodu. Navukao se :zubifale:
Last edited by Michel on 20 Jan 2016, 00:36, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 00:36

+ da ono jednostrano je dosta al opet dokumentarac bi trajao 20 sati da je sve pokriveno
:supz: :supz:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 00:37

kazem ti ne sjecam se kad mi je nekidokumentarac pojeo zivce kao ovaj
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Making a Murderer (2015)

Post by Michel » 20 Jan 2016, 04:00

SpoilerShow
Pa napisao sam da se slažem da mu je namješteno, Ključ, DNA. Jedino te kosti. Mislim, to bi značilo da su policajci ubili Theresu i namjestili kosti. Jer ako nisu ubili Theresu, otkuda kosti na njegovom imanju? Onda ako je netko drugi ubio, onda su policajci morali to znati i namjestili kosti. Ima teorija da je njezin bivši dečko uključen kao i brat.
Svejedno, to što su mu dosta stvari namjestili ne znači da nije kriv. Možda je ubio. Ipak njegov nećak govori da je vidio Stevena samo je lagao za sebe ako je jer su ga policajci nagovorili, ali tip je glup tko zna što je istina. Možda je bio uključen i policajci ga brzo nagovorili da kaže, a možda i nije i opet su ga nagovorili. No, zašto bi govorio da je vidio Stevena da to radi. To mi je previše nategnut dio.

I još jednom, pročitaj ovaj članak o dokazima koji nisu stavljeni u dokumentarac, dokazi protiv Stevena. Ako već ti i ja sumnjamo u policiju i vidimo namještenja, zašto onda ne sumnjaš u ovog što je radio dokumentarac i zašto je izostavio ovakve dokaze. Ja sumnjam isto kao u policiju. Zato je po meni još uvijek pola pola ubojica/ne ubojica.

http://www.pajiba.com/netflix_movies_an ... resent.php
Last edited by Michel on 20 Jan 2016, 14:29, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply