The Hour (2011-2012)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

The Hour (2011-2012)

Post by Annabel_Lee » 10 Jan 2016, 17:51

Image

Autor: Abi Morgan
Glavne uloge: Romola Garai, Ben Whishaw, Dominic West
Sadržaj: Serija prikazuje osobne živote, profesionalnu interakciju i ljubomorne ambicije nadobudnog, ali buntovnog radijskog novinara Freddieja Lyona, prelijepe i ambiciozne mlade producentice Bel Rowley u koju je Freddie zaljubljen te njegovog zgodnog protivnika Hectora Maddena, glavnog spikera tima televizijskih vijesti u usponu. Radnja je smještena u svijet televizijskog novinarstva 1956. godine. Drama istražuje nemilosrdnu politiku iza pristojne društvene fasade te na kraju otkriva tajne koje će srušiti britanskog premijera i redefinirati svijet za novu generaciju u godini za koju mnogi smatraju da označava konačan prijenos kontrole i utjecaja na nove velesile. (izvor: mojtv.hr)

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt1778108/
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hour_(BBC_TV_series)

Trailer (S01): https://www.youtube.com/watch?v=InILSU-ZV9M

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Michel » 10 Jan 2016, 18:21

Aha, to je ova nova serija koju si rekla da ćeš pogledat :)

Zapisao si pa će se naći mjesta i pogledat kroz koji mjesec. Sad trenutno neke druge serije.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Asfodel » 10 Jan 2016, 18:26

Javi Annabel kakvo ce biti, bas me privuklo za ubuduce
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Annabel_Lee » 10 Jan 2016, 22:34

Prva epizoda baš po mom ukusu: jako dobri glavni likovi, radnja se odvija sporo i djeluje da će sve biti temeljito odrađeno, tu je i misterij, ali seriji me zapravo privuklo novinarstvo (ako još netko voli istu temu, preporučila bih The Newsroom).
Freddie Lyon i Bel Rowley očito se već dugo poznaju i rade zajedno pa Bel inzistira da upravo Freddie bude dio tima koji će raditi novu informativnu emisiju The Hour, a gdje će Bel biti producentica. Freddie je zapravo svojeglav, oštar, uglavnom bez dlake na jeziku, uvijek u potrazi za dobrom pričom, ali ne želi raditi lokalne vijesti pa odbija Belinu ponudu. No kasnije se zakači sa šefom pa dobije otkaz (na kraju vidimo da to nije bilo slučajno) te se pridružuje ekipi The Houra. Tu je, naravno, i šarmantan Hector Madden, koji je preko veze dobio posao voditelja emisije.
Epizoda se zahukta kada se dogodi ubojstvo. Freddie je dobio zadatak da izvještava sa slavnih zaruka Ruth Elms (koju očito poznaje otprije) i Adama Le Raya. U isto vrijeme u podzemnoj je ubijen jedan profesor. Sljedeći dan Freddieju dolazi Ruth koja ga upozorava da nije riječ o pljački profesora (kako je policija proglasila), već o ubojstvu. On počinje istraživati i shvati da 'Oni' stvarno kontroliraju medije, da Ruth nije bezveze bila u strahu, a onda se dogodi još jedno ubojstvo.

Odlično mi je ovo na prvu, valjda će i ostale epizode biti tako dobre. :)

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Annabel_Lee » 12 Feb 2016, 21:40

Tek sam sada uspjela pogledati 1. sezonu i mogu reći da sam zadovoljna.
Minus je dosta isforsiran odnos između Bel i Hectora, ali inače sve ostalo štima. Finale odlično odrađeno, jedva čekam da vidim što će biti u 2. sezoni. :)

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Annabel_Lee » 19 Feb 2016, 21:00

Druga sezona dobro počela, zanimljive teme se obrađuju. Likovi odlični kada je u pitanju posao kojim se bave, a trenutno me ni u privatnom životu ne živciraju kao što je to bio slučaj u 1. sezoni.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hour (2011-2012)

Post by Annabel_Lee » 21 Mar 2016, 20:06

Zadovoljna sam i 2. sezonom. Tema kojom se bave još mi je bolja nego ona u 1. sezoni, važnije glave su u igri, glavni likovi u cijeloj su situaciji postali ozbiljniji i svjesniji svojih uloga. Minus mi je što su Lyona malo maknuli iz prvog plana (odličan mi je lik inače pa mi je nedostajao) i što su uveli jednu pomalo sapuničastu priču koja je imala svoj početak i kraj, ali zapravo ničemu nije poslužila.

Recimo 8/10 za cijelu seriju.

Post Reply