Father Ted (1995–1998)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 27 Jul 2015, 20:42

Image

Imdb
Wiki

Stars: Dermot Morgan, Ardal O'Hanlon, Frank Kelly


Have mercy on poor Father Ted Crilly. He has so much to contend with when it comes to dealing with the folks of Craggy Island, Ireland. There's Father Dougal McGuire, who is as dimwitted as they come; and then there is Father Jack Hackett who lives for the simple pleasures of life (sleeping, drinking, and swearing). Ted tries to bring stability to his congregation as well as the surreal townspeople of Craggy Island.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 27 Jul 2015, 20:49

Počeo gledati. Ima tri sezone. Otišle prve tri epizode. I odlično mi je. Mislio sam da mi neće biti jer sam seriju skinuo već prije više od godinu dana i kad sam si tad stavljao titlove, na preskokce sam pogledao par scena i nije mi nešto bilo. Samo dokaz da se mora gledati od prve do zadnje minute.

U prvoj epizodi upoznajemo oca Teda, njegovog prijatelja Dougala koji je blago retardiran. Starijeg oca u mirovini Jacka koji samo sjedi na fotelji i pije te sobaricu. Prepuno crnog humora i to me stvarno iznenadilo. Ipak, to su englezi. Scena kad otac Jack kao sanja o svojim slavnim danima i tako u školi pred klinkama kaže da se mogu slobodno skinuti u badiće jer je toplije vrijeme i natrag na scenu gdje o nto sanja, samo se vide sline uz ustiju kako kaplju :lol: :lol:

Ili otac Dougal, presmiješan je. Ono kad gleda kroz prozor i kaže kako je vani lijepo vrijeme, a odmah iduća scena nevrijeme, oluja. Kasnije u epizodi gleda sa dalekozorom kroz prozor i vidi mravinjak hahahahahhahahaah. Ili kad idu na lokalnu zabavu, ono zastarjeli lunapark, sve raspadnuto, čisti crni humor. Druga epizoda isto odlična. Došao im je jedan otac u posjet kojeg oni ne vole jer samo šuti. I tako sjede i šute pa ga se pokušavaju riješiti :lol:

Treća epizoda dolazi nekakav mekskanac otac, a lik je ustvari kao neki zavodnik hahahhahahahah. Ono kad priča na španjolskom, a u pozadini čujemo prijevod je sve :supz:

Nastavljam sutra i završavam prvu sezonu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Wheel Smith » 27 Jul 2015, 21:29

gledao sam ovo davno par epizoda , ok mi je bilo
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 03 Aug 2015, 19:05

Završio prvu sezonu. Hahahahha, otac Jack kad je kao bio mrtav :lol: :lol:

Ili otac Ted kad je htio nešto s onom ženom pa žurenje da stigne na spoj, misu ubrazo, časne sestre se naljutile.

8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 10 Apr 2016, 14:44

Nastavio s ovim i počeo drugu sezonu. Otišle prve četiri epizode :kokicarenje:

Hell - otac Ted, Dougal i ludi otac Jack otišli na praznike u neku sjebanu kamp prikolicu hahahaha. Pa kasnije došao neki drugi otac sa ekipom i samo pjevaju cijelo vrijeme.

Think Fast, Father Ted - curi im krov pa otac Ted pokušava napraviti igru gdje će netko od lokalnih ljudi dobiti taj dobitak, ali ustvari otac Ted narihta samome sebi da dobije. I scene s autom :lol: :lol:

Tentacles of Doom - oca Teda, Dougala i ludog oca Jacka su posjetili troje svećenika to jest biskupa koji traže da nekog novog regrutiraju. Naravno, sve pođe po zlu kad jedan razgovara sa Dougalom koji ga preobrati u hipija :lol: i sa ocem Jackom koji nešto drugo napravi jednom biskupu. Na kraju sve pođe dobro kako kaže otac Ted sa jednim mrtvim biskupom, jednim biskupom koji se preobratio u hipija i jednim biskupom koji ima kamen u guzici :lol:

Old Grey Whistle Theft - hahahahaha, Dougal se počne družiti sa nekim lokalnim mladim svećenikom koji je kao nekakav bad boy, a ime mu je Damien i nosi naušnice, govori sleng :prayer: :lol: pa otac Ted mora srediti stvari.

Kako im uvijek doaze svećenici koji su uvijek neki ludi svaki na svoj način.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 14 Apr 2016, 17:08

Otišle peta, šesta, sedma i osma :kokicarenje:

A Song for Europe - otac Ted i Dougal se planiraju prijaviti na eurosong, ali prvo trebaju pobijediti na tom domaćem natjecanju u irskoj hahahahha. Pa se natječu sa jednim drugim svećenikom po imenu Dick koji je preslika oca Teda i od oca Dicka drugi prijatelj koji je preslika Dougala. Dobra epizoda sa nekoliko odličnih fora.

The Plague - skroz luda epizoda o biskupu koji ih odluči posjetiti, a ne voli zečeve i baš u tom trenutku Dougal nabavi zeca, ali s vremeno u kući imaju na desetke zečeva.

Rock a Hula Ted - solidna epizoda o feminizmu, ali ništa posebno.

Cigarettes and Alcohol and Rollerblading - jedna od najjačih epizoda do sad o korizmi i čega će se odreći. Otac Ted se odrekne cigareta, otac Jack alkholola, a Dougal rola hahahaha pa kad ne prođe ni 5 minuta i imaju turki kao narkići hahahahhaha, a tek kad naruče paket korizme gdje dođe jedna časna sestra koja će paziti na njih da ne prekinu post.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 15 Apr 2016, 13:40

Otišle zadnje dvije druge sezone i božićni specijal :kokicarenje:

New Jack City - jako smiješna epizoda gdje ocu jacku počnu rasti dlake kao u vukodlaka :lol: i otac ted i dougal ga stjeraju u tu neku ustanovu i sretni su što su ga se napokon riješili, ali biskupi im poslali zamjenu i došao je još gori svećenik o kojem se moraju birinuti. Psuje, želi se tuči, iznimno je ciničan, uglavnom presmiješan je. Ocu Tedu svega bude dosta pa odluči sa Dougalom oteti oca Jacka da bi ga vratio doma jer je shvatio kako mu nedostaje.

Flight into Terror - hahahah luda epizoda gdje otac Ted i Dougal putuju s avionom sa ostalim svećenicima, ali Dougal slučajno stisne tipku u pilotskoj kabini za ispuštanje goriva i sad će odjednom svi poginut pa otac Ted smisli rješenje pošto ima samo dva padobrana da svi napišu u 200 riječi zašto sam ja zaslužio padobran :lol:

A Christmassy Ted - znači, ovo je urnebes od epizode. Smatra sa jednim od najboljih božićnih specijala što se tiče humorističnih serija. Kako objasniti ovu epizodu jer se dosta toga događa, a traje duže nego inače 55 minuta. Prvo dolazi neki novi otac Todd koji kaže da poznaje oca Teda iako Ted ne zna za njega, ne zna nitko. No, najbolji dio epizode je ovaj:

Ted i Dougal odlaze u neki šoping pošto je Božić i slučajno dođu u dućan gdje je žensko donje rublje. Postaje lagana panika jer što bi bilo ako nađu dva svećenika kako lutaju u tom dućanu. Kako traže izlaz otac Ted i Dougal naiđu na još dva svećenika koji kao samo lutaju i žele naći izlaz. Paranoja postaje veća, idu dalje kad naiđui na još četiri svećenika. Sad je osam svećenika zaglavljeno u ženskom dućau za donje rublje, a izlaza nema. Kaže jedan od njih da je ovo najveći takav dućan u Irskoj :lol: :lol: i sad postaje urnebes. Paranoja je dosigla vrhunac, govore da će ovo biti skandal na razini države, ali ne, otac Ted smisli plan i sve se naglo mijenja. Sve postaje jebeno nadrealno i svećenici postaju kao vojnici iz ratnih filmova koji su se našli na neprijateljskom teritoriju :lol:

Treba se pogledat da bi se vjerovalo. Jedna od najboljih scena iz humorističnih serija. Traje 6 i pol minuta scena, ali isplati se pogledat.


Dalje u epizodi, zbog toga što je otac Ted sve spasio, biskupi mu jave da će dobiti zlatnog svećenika za najboljeg svećenika u godini hahaha. I tu onda kreće nova ludnica koja uključuje onog novog svećenika Todda koji je došao, a ustvari nije svećenik već lopov. Još je dosta stvari bilo, teško je sve nabrojati.

Odlična druga sezona. Ovo je serija u kojoj se Ted i Dougal naiđu u normalnoj situaciji koja malo krene krivo i onda odjednom postaje sve ekstremno nadrealno i bizarno.

9/10

Sutra na treću sezonu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Father Ted (1995–1998)

Post by Michel » 19 Apr 2016, 16:32

Otišla i zadnja treća sezona :(

Odlična sezona, najbolje epizode su u ovoj sezoni su mi Speed 3 parodija na film brzina kad Dougal mora voziti izna 6.5 km na sat jer ako ide ispod, eksplodirat će vozilo sa mlijekom hahahahha. Pa Are You Right There Father Ted? o rasizmu. The Mainland kad se izgube u špilji pa traže izlaz i finale Going to America kao emotivan rastanak od serije, a još je emotivnije što je Dermot Morgan umro nakon što su snimili zadnju epizodu. Sračni udar.

Ima scena u zadnjoj epizodi kad Otac Ted pleše na muziku Shaft i to je kao bio okidač.
In an interview in 2009, comedian Tommy Tiernan, who acted with Morgan in the final episode of Father Ted, recalled filming the scene in which Ted dances to the Theme from Shaft. Morgan continually flubbed his lines and, as a result, was required to perform the dance repeatedly, despite pains in his heart. Tiernan believed this contributed to his fatal heart attack, which happened just 24 hours after they filmed the scene.
Odlična humoristična serija koju ću zauvijek pamtiti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply