Life on Earth (1979)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Life on Earth (1979)

Post by Michel » 18 Mar 2015, 00:24

http://www.imdb.com/title/tt0135095/

Life on Earth: A Natural History by David Attenborough is a television natural history series made by the BBC in association with Warner Bros. and Reiner Moritz Productions. It was transmitted in the UK from 16 January 1979.

During the course of the series presenter David Attenborough, following the format established by Kenneth Clark's Civilisation and Jacob Bronowski's The Ascent of Man (both series which he designed and produced as director of BBC2), travels the globe in order to trace the story of the evolution of life on the planet. Like the earlier series, it was divided into 13 programmes (each of around 55 minutes' duration). The executive producer was Christopher Parsons and the music was composed by Edward Williams.


TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=czgc56Vfz4w

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/Life_on_Ea ... _series%29
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Life on Earth (1979)

Post by Michel » 18 Mar 2015, 00:26

Ovo je treći doks koji idem gledat od Davida. Isto Life kolekcija, našao sam dobar torent, brzo se skinulo.


Life on Earth (1979)
The Living Planet (1984)
The Trials of Life (1990)
Life in the Freezer (1993)
The Private Life of Plants (1995)
The Life of Birds (1998)
The Life of Mammals (2002)
Life in the Undergrowth (2005)


Ovo boldano sam dosad pogledao. Dakle, zadnja dva. A sad idemo na prvi i to ne samo prvi iz Life kolekcije već njegova prva dokumentarna serija daleke 1979. godine.

Pročitajte Gorila encounter http://en.wikipedia.org/wiki/Life_on_Ea ... _encounter
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Life on Earth (1979)

Post by Michel » 25 Mar 2015, 02:43

Prva je otišla za zagrijavanje.

Ajme, kako je David mlad :zubifale: ovo će već vidim biti jako edukativan dokumentarac jer u prvoj epizodi se ne bavi samo sa životinjama već kako kaže naslov, život na zemlji. Eto, razgovarali smo o evoluciji, a dobar dio epizode je otpao na evoluciju (Hvala, David) pa je tu još bilo vremena za kornjače (nikad nisam vidio tako dobro snimljenu kornjaču), a to je vjerojatno i do starosti pa daje onaj realan osjećaj bez uljepšavanja kakve danas viđamo.

I meni najzanimljiviji dio je bio sa meduzama :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Life on Earth (1979)

Post by Michel » 28 Mar 2015, 01:17

Epizode dva i tri otišle :kokicarenje:

Building Bodies - fantastična epizoda o najranijim živinama u moru. Školjke, zvijezde, planktoni i sva sitna mala bića. One lavre su nevjerojatne izkojih mogu na tisuće i tisuće različitih malih bića izleći. Ili školjke koje plivaju :supz:

The First Forests - epizoda o najstarijim šumama, njihovim stanovnicima, pogotovo kukcima. Ovdje su mi pauci bili u rangu onih iz drugog serijala. Nekako su mi ovdje bili ljepši. I kako je ovo surovo, lijepo snimljeno. Kao da si tamo. Vjerojatno do starosti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Life on Earth (1979)

Post by Decadentor » 28 Mar 2015, 02:34

Jel u ovom dkumetarcu prikazana sva povezanost zivih bica sa okolisem ili tako nesto?? Odnosno medjuodnos biljaka i zivotinja...???
Image

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Life on Earth (1979)

Post by Michel » 28 Mar 2015, 02:54

Ne znam na što točno misliš?

Ukratko, dokumentarac ti nije samo i životinjama već i o biljkama te općenito o životu na zemlji od milijuna godina prije pa sve do te godine kad je ovo snimljeno. Bilo je u prve dvije epizode o evoluciji, a treća se sa morskih dubina preselila na kopno u šume. Ali da, može se reći da postoji povezanost između biljaka i životinja. Samo ne znam na što si točno mislio? Pogledaj prvu, baš ima nekakav šarm jer nije digitalizirano. Baš ono surovo i prelijepo snimljeno.

E da, u drugoj je David govorio i o fosilima :prayer: našao je jedan nevjerojatno svjež od onog trilobita. Ili kad je rekao za neku odvratnu stonogu (skroz crna) da je prije milijuna godina bila veličine krave :shock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Life on Earth (1979)

Post by Michel » 31 May 2015, 01:08

Jebote, zaboravio komentirati. Otišle epizode 4, 5, 6, 7 :kokicarenje:

The Swarming Hordes - zanimliva epizoda o biljkama i insektima.

The Conquest of the Waters - odlična epizoda o životu u vodi, ali ono što me najviše fasciniralo je ona jegulja koju je David našao na tlu. Imao je onaj uređaj koji mjeri strujni udar i tako je izmjerio na toj jegulji. Moćno biće :D

Invasion of the Land - najbolja epizoda do sad :prayer: žabeeeeeeee! Mislim ono, nikad nisam očekivao da žabe mogu toliko biti zanimljive. Znao sam za one otrovne u svakakvim bojama, ali kad se sve ovako secira stvarno zanimljivo. Ili kako se glasaju različiti zvukovi. Ili ona žaba u vodi koja poleže jaja na ležima i treba tri tjeda da se ta jaja probiju kroz kožu i onda kad su u koži, tri tjeda treba da počne mjehurići na koži izlaziti kao u tijesu. Gadljivo, ali super zanimljivo.

Victors of the Dry Land - o Ickeovim reptilima. Odlična epizoda o kornjačama i povijest dinosaura. Krokodili, oni nilski su jebeno veliki. Nikad ih nisam vidio tako velike. Čini mi se da kad sam gledao te moderne nilske krokodile kao da sam imao dojam da su manji. Ovi su bal ogromni i onako debeli.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply