Happy Valley (2014)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Happy Valley (2014)

Post by Michel » 17 Jan 2015, 16:19

http://www.imdb.com/title/tt3428912/

Catherine is a no-nonsense police sergeant who heads up a team of officers in a rural Yorkshire valley. When a staged kidnapping spirals out of control turning into a brutal series of crimes, Catherine finds herself involved in something significantly bigger than her rank, but unknowingly close to home.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=G_YjBW5YWvI

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Vall ... _series%29
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Happy Valley (2014)

Post by Michel » 17 Jan 2015, 16:28

Pogledao prve dvije epizode. Inače sam jedan od onih kojima je britanski humor bolji od američkog i više mi paše što ne znači da ameri nemaju izvrsne humoristične serije. Imaju ih dosta. Što želim reći? Kako kod tih rasprava američki vs britanski humor, tako ima i onda druga rasprava, američke vs britanske krimi serije.

Sad, svi govore da su britanci tu jači. Dok se za humor mogu složili, ali za krimi ne mogu nikako. Kao da svi zaboravljaju da su i Sopranosi, i Žica, i The Shield krimi serije. Uvijek se spomenu CSI i slične gluposti za amere, a ove tri gore serije zaboravljaju koje deru sve krimi britanske serije.

Da, za razliku od britanskoh humora koji obožavam, birtanske krimi serije baš i ne obožavam. Ne znam, meni to sve njihovo na isti kalup. Jesu realnije od CSI-a i sličnih američkih, ali po kvaliteti debelo zaostaju za Sopranosima ili The Shieldom. I ono što mi je uvijek smetalo što im serije imaju samo malo epizoda po sezoni. Kao, to se govori da je plus kod njih. A ja kažem da sve što ih više gledam, sve mi se čini da oni ne znaju napraviti seriju od 13 ili 22 epizode po sezoni. Onaj jebeni Sherlock tri epizode po sezoni onda ga čekaš jebene dvije godine, a treća sezona bila katastrofa.

Malo duži post, ali vrijedilo je jer tu dolazim do ove serije, Happy Valley. Već obnovljena za drugu sezonu iako sam samo pogledao dvije epizode od šest koliko ih ima, oduševljen sam.

Ovo nije na njihov tipičan kalup, ovo je originalno, domišljato. Prve dvije epizode su izvrsne. Vrlo realno, i ono što me oduševilo je pažnja na detalje. Nema tu ničeg lako kao u sličnim serijama već sve se dolazi težim putem. Najvažniji razlog zašto su mi ove dvije epizode izvrsne je Sarah Lancashire koja glumi glavni lik. Drugačija od sličnih likova kakvih možemo vidjeti u takvim serijama. Žena je sa manama, tako prirodna i odmah mi je prirasla srcu.

Radnja u malom gradiću, ona je glavna policajka i osim sad nekoliko sporednih slučajeva, pratimo i glavni, tu otmicu jedne djevojke. Vrlo je domišljato i pametno napisano, jedva čema dalje da vidim što će biti jer. Mnogo njih je upleteno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Happy Valley (2014)

Post by Michel » 22 Jan 2015, 03:17

Otišle treća i četvrta :kokicarenje:

Gledajte ovo, postaje sve bolje i bolje, a od početka je odlično. Ovako nešto stvarno rijetko viđam koliko su seriju napravili realnom. Znači, uzeli su priču koju ste stoput vidjeli, ali ovo je priča koja na ubrzanju, poboljšana verzija svih tih priča.

Otmica se produbila, ova četvrta me raznijela
SpoilerShow
isprebijao ju je, nadam se da je živa. Sad će ih sve polako pohapsit.
Sarah Lancashire i njezin lik :prayer: najdraži novi lik.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Happy Valley (2014)

Post by Asfodel » 22 Jan 2015, 17:02

Ovo izgleda kao poslastica :tonqe: jer sam fan svega sto si naveo da ne valja kod britanskih krimi drama
SpoilerShow
(prirodne su do razine osjecaja da gledam to kroz prozor. Da ih stancaju po x u sezoni morali bi izmisljati toplu vodu kao Ameri i prenemagati se da nesto neizmjerno 'kul' ponude. Bez obzira na to sto se pojedinacno ne mogu natjecati s nekim slicnim US and A proizvodom, imaju svoj stil i svoju briju koja se, generalno gledajuci, ne da naci svugdje. A taj opceniti stil i sarm je, sigurna sam, ono zbog cega se vole. Bar za sebe sve kazem :) )
Tako da jedva cekam da dodje na red i hvala na preporuci :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Happy Valley (2014)

Post by Michel » 24 Jan 2015, 03:08

Dok ti počneš, ja pogledao do kraja :)

Mogu samo reći wow, ali neću jer ne želim. Za razliku od prve četiri epizode koje su nabijene sa odličnim suspenseom, posljednje dvije su o međuljudskim odnosima, pogotovo između Catherine i njezine obitelji gdje se saznaju svakakve šokantne stvari koje mogu biti rečene u afektu, ali opet ono što je rekla samo produbljuje njezin lik. Već sam napisao kako je Catherine (Sarah Lancashire) prirodan lik, ove dvije samo to produbljuju i pokazuju sa čime se sve bori. Volim ovako napisane likove.

Što se tiče otmice
SpoilerShow
drago mi je da nije sve do kraja riješeno. Ulovili su onih dvoje, jedan je u zatvoru, jedan je ubijen. A od oni drugih dvoje, jedan je ubijen i to ga je ubio Tommy, a Tommy se sad slobodno šeče i otmica svojeg klinca.
Dakle, ovdje možemo reći da imamo dvije glavne radnje. Otmica, i obiteljski odnosi između Catherine i svih ostalih. Serija je stvarno prebogata u ovih šest epizoda koje izgledaju kao mali filmovi, ali da ne hvalim samo nju, svi sporedni glumci su odradili odličan posao. Najbolji od njih je glavni negativac Tommy kojeg je odlično odglumio James Norton. I to nije negativac kakav viđamo u ostalim filmovima/serijama. Da je to neki muškarac u 40-ima. On je u kasnim 20-ima, čisti psihopat i proračunati manipulator.

I još jednom treba istaknuti svu tu realnost koju stvarno nisam dugo vidio u ovakvim serijama bilo britanske ili američke. To su ti detalji na koje su redatelji pazili.

Mislio sam da je mini serija, ali vidim da je obnovljena za drugu sezonu koja dolazi ove godine, ali ne znam kad točno. Za mene je ovo sezona bez greške, sa svime sam prezadovoljan. Nekima je True Detective najbolja nova serija, nekima Fargo, meni ova :rock:

Al kako ironičan naziv serija. Sretna dolina. Ovo je sve samo ne sretno mjesto.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Happy Valley (2014)

Post by Asfodel » 25 Jan 2015, 16:16

Nisam mogla izdrzati da ne progutam sve :tonqe:

Odlicno! Vodeci aduti su glavna zenska i standardna realisticnost. Preporuka tko nije gledao :!:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 30 May 2015, 19:34

pilot :prayer:

već vidim da će ovo biti teška deprica od serije

vrhunska 2. epka
SpoilerShow
onaj računovođa je govno na razini Lestera iz Farga :povrac:
scena kad bivši muž kaže da mu on nije djed i da ga ne može vidjet svojim očima. baš teška situacija za sve :(
Last edited by hitman_4 on 03 Jun 2015, 00:12, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 31 May 2015, 18:36

odlična serija! posebno bih izdvojio prve 4 epizode
SpoilerShow
sama otmica je dosta aljkavo odrađena i jednostavno je bila osuđena na propast
9/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 24 Feb 2016, 12:18

počela je 2. sezona :)
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Happy Valley (2014)

Post by Asfodel » 24 Feb 2016, 16:33

Jupi!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 01 Mar 2016, 11:32

početak 2. sezone :shock: :prayer:
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 01 Mar 2016, 23:02

Ilinka i Winnie :lol: umirem kad ova druga progovori :lol:
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Happy Valley (2014)

Post by hitman_4 » 18 Mar 2016, 01:31

nije razočarala 2. sezona :prayer:

8.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Happy Valley (2014)

Post by Michel » 18 Mar 2016, 15:10

Taman završilo pa se gleda uskoro.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Happy Valley (2014)

Post by Asfodel » 21 Mar 2016, 22:59

Koja serija i naslovni lik :prayer:

..i baš mi je drago da se radnja tako fino nadovezala na prvu sezonu, djeluje skroz prirodno
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply