The Invaders (1967–1968)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 12 Sep 2014, 03:29

http://www.imdb.com/title/tt0061265/

David Vincent, an architect returning home after a hard, hard, day parks his car in an old ghost town in order to rest for a while before continuing on home. Suddenly, in the middle of the night, something wakes him: a strange object, nonhuman, that is landing in front of his eyes. From this moment he will be trying to persuade a skeptical world that the invasion of our planet is going on, that the nightmare has begun...

ODLIČNI PROMOI :prayer: http://www.youtube.com/watch?v=BYpd6MdRwss - http://www.youtube.com/watch?v=zNtsgXRuU5M

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Invaders

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 12 Sep 2014, 03:33

Upravo mi se skinula prva sezona pa odlučio otvoriti temu :D prva sezona ima 17, a druga 26 nastavaka. Odmah spremio u folder za 10. i 11. mjesec pa sam ju tad planirao početi uz The Outer Limits koji sam već odgledao 10 ili 11 epizoda moram vidjet pa da nastavim.

Ova serija se radi o vanzemaljcima koji su na zemlji i rade eksperimente i na tehnologijama. Ti vanzemaljci izgledaju kao ljudi, ali ne krvare i nemaju puls. Kažu da je serija miks Invasion of the Body Snatchersa i Quatermass 2 :rock:

Jedna od najpopularnijih serija koja je zamjenila The Fugitive (isto imam u planu) koja je isto jedna od najpopularnijih tog doba.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 15 Dec 2014, 19:41

I napokon počeo :supz:

Prve dvije epizode sam pogledao i odmah me zarazilo. Dakle, pratimo jednog lika koji se zove David Vincent i on jedne večeri vidi svemirski brod te odmah nakon toga ide na policiju im to reći, ali mu nitko ne vjeruje. Ni njegov najbolji prijatelj.

Ubrzo uvđa da je tu neka velika zavjera i skuži da su to vanzemaljci u obliku ljudi. Neke je skužio, a za ostale ne zna tko su. U ove dvije epizode već je prošlo dosta likova, saznali sm oza dosta vanzemaljaca i stvarno ne zna se kome možemo vjerovati. On kao lik, i mi kao gledatelji jer smo u njegovoj koži. Čista paranoja.

I dobro su prikazali njihovu tehnologiju u drugoj epizodi kad su eksperimentirali na njemu. Za ono vrijeme vjerujem da je serija donijela dosta te paranoje, hladni rat i to. Tad su ljudi žestoko vjerovali u vanzemaljce, ali i u 90-ima kad su išli x-filesi, a gle vraga, ova serija je utjecala na x-filese.

Nastavlja se dalje...
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 23 Dec 2014, 06:48

Epizode 3, 4, 5 i 6 otišle.

Treća dosadna, ali preostale tri su bile dobre i uzbudljive. Vincent sve više otkriva koliko duboko seže ta povezanost glavnih ljudi i vanzemaljaca. Sve više sreće ljudi (znanstvenika i običnih građan) koji prijvaljuju čudne stvari, ali nikako ne uspjeva dokazati iako ima dokaza, ali sve se olako skriva.

Čak su i njega pokušali nekako preobratiti pomoću uređaja i promijeniti mu nešto na mozgu, ali se spasio. Uvijek se spasi iz teških situacija :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 05 Jan 2015, 12:19

Otišle 7, 8, 9 i 10 epizode.

10. epizoda brutalna i najbolja zasad. Otet je od aliena i smješten na njihov brod te proputovao svašta da mu pokažu za što su sposobni. Kasnije su mu skoro namjestili ubojstvo i samoubojstvo. Al po običaju izvukao se :D :rock:

I opet, napokon kad je dobio povjerenje onog vojnog časnika, izgubije ga, ali zato što su ga prislili da ono kaže. Šteta, jer ovako se smao vrti ukrug i nitko mu ne vjeruje. Nadam se da će se to promijeniti do kraja sezone.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 17 Jan 2015, 16:14

Pogledana prva sezona.

Zadnjih 5, 6 epizoda znatno dižu kvalitet serije. Pogotovo epizoda Storm, vizionarska epizoda o jednoj vanzemaljskoj tehnologiji koja stvara nevrijeme, uragane. To se danas može vidjeti sa HAARPOM ili kinezi što rade.

Drago mi je da su u zadnjih nekoliko epizoda pokazali originalnu tehnologiju vanzemaljaca. David Vincent je zasad uspio zaustaviti ono što su namjeravali. Druga sezona je zadnja pa će se već pogledati. Ima više epizoda.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by The Great Duck » 11 Oct 2019, 23:08

Evo i ja počeo gledati...I meni je dosta dobra, i čak dosta dobro izgleda. :D

Jesi pogledao i drugu sezonu?
BTW, dugo sam znao za seriju, al tek kad sam vidio creditse sam skužio da je Larry Cohen radio na njoj. :D Eh....

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invaders (1967–1968)

Post by Michel » 13 Sep 2020, 14:50

Nisam još pogledao drugu sezonu :lol: ali namjeravam. Imam dosta serija koje sam počeo pratit 2013. još pa nisam završio. Nije mi to problem :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply