Gomorra (2014)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Gomorra (2014)

Post by lemonzoo » 09 May 2014, 23:20

Image

Opis:
Serija od 12 epizoda o poslovima obitelji Savastano prema poznatom romanu Roberta Saviana. Sjajan prikaz svijeta u kojem nikad ne znaš hoćeš li se sljedećeg jutra probuditi živ.
Klan Savastano, pod vodstvom Pietra, izaziva strahopoštovanje kod svih i jedan je od najutjecajnijih u okolini. Uz Pietrija stoji mnogo pouzdanih ljudi, na čelu s njegovom desnom rukom Cirom Di Marziom, koji igra važnu ulogu u obitelji jer sin Genny još nije spreman preuzeti kontrolu nad golemim obiteljskim carstvom.
No suparnički klan smješta Pietru te ga čega zatvor, stoga vodstvo preuzima njegova supruga Imma. Nakon dugog boravka u Hondurasu Genny se vraća u Napulj, spreman preuzeti ono što mu pripada. No netko iz sjene kuje zavjeru da se dokopa moći i ponovno pokrene rat protiv obitelji...

Žanr: drama
Kanal: Sky Atlantic
Godina proizvodnje: 2014.
Glumci: Salvio Esposito, Walter Lippa, Marco D'Amore, Maria Pia Calzone, Sidy Diop, Salvatore Esposito, Rinat Khismatouline

IMDb
TVDb
Wikipedia (it)

http://www.youtube.com/watch?feature=&v=36frU1t2UaU
Last edited by lemonzoo on 01 Apr 2021, 17:05, edited 2 times in total.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 26 Jan 2015, 01:01

Krenuo s ovime. Prva dva nastavka pogledao i mogu samo reći izvrsno, vrhunski.

Na temelju ove dvije epizode po meni nije bilo ovako kvalitetne mafijaške/gangsterske serije još od Sopranosa. Boardwalk Empire mi je dobar, ali samo to, dobar.

Uglavnom, pratimo tog jednog Dona koji se polako nađe u problemima. Ima sina koji bi se već trebao ugledati na njega, ali jednostavno sve radi krivo. Mi pratimo Chiru, on je ustvari glavni lik i tu ostalu bandu od Dona kako obavljaju poslove, ratuju i sređuju poslove s ostalim klanovima.

Sve je na visokom nivou. I priča dobiva dosta smjernica. Već nakon druge epizode ima dosta toga neriješeno pa me baš zanima kako će se to odvijati. Scene pucnjava su odlično napravljene, gluma dobra i vrlo vrlo realno.

Sad me trenutno zanima ko je krtica
SpoilerShow
pogotovo nakon što je Don ubio onog za kojeg je mislio da je krtica, ali na kraju nije bio. Sad je netko drugi. Chiro je imao onaj papirić koji je kasnije zapalio, ne znam. Bit će svega.
Scena sa pišalinom :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 29 Jan 2015, 03:19

Treća i četvrta otišle.

Dvije odlične epizode. Sad je Don
SpoilerShow
u zatvoru i odlično su mu dali minutažu i kako sve konce vuče iz zatvora. Nakon ovog zadnje sranja ide u stroži zatvor pa zato neće moći više vuči konce.
Tu ćemo onda vidjeti njegovo sina hoće li moći preuzeti vodstvo. Chiro i dalje odličan, ova zadnja akcija protiv crnaca im je bila odlična. I u zatvoru rat između njih je odlično prikazan. Samo posao i posao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 05 Feb 2015, 00:19

Epizode 5, 6, 7 i 8 otišle.

Kakve prekretnice u radnji. Toliko izvrsno napravljenih promjena u tako malo epizoda :prayer:

Peta je bila dobra i pripremanje za šestu epizodu, vrhunsku epizodu. Genny je otišao u Hoonduras da sklopi nekakav posao dok je Chiro otišao na svoju ruku sklapati posao sa španjolcima, ali uletiti rusi pa ruski rulet :supz: prenapete situacije, ali Chiro se pokazao kao izvrsni diplomata.

U sedmoj epizodi još nema Gennya već njegova majka preuzima posao kao glavna jer je Don u zatvoru i stavlja Chiru na ulicu iako je već dokazao da je jedan od boljih radnika, ali ona ga ne voli. Tu se stvaraju veliki problemi.

I onda osma epizoda :prayer: Genny se natrah vraća u Napulj i totalno je promijenjen. Više nije balavac već je sad skroz promijenjen. Direktna, zna što želi, brutalan i zahladio odnos s Chirom koji ga još uvijek voli kao brata, ali ovo je novi Genny i vidjet ćemo hoće li ga to koštati. Jedva čekam dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 08 Feb 2015, 01:16

Kakva deveta i deseta epizoda :shock:

Bombastične. Jebeno su napravili odnos između Genny i Chiro, toliko jebeno da je
SpoilerShow
Chiro naručio ono ubojstvo samo da bi sjebao Gennya jer Chiro želi više, a nije zaboravio na španjolca koji ga je zvao da radi za njega.
Dvije epizode koje su odlično uvele tog malog klinca koji je želio postati kriminalac i onda kraj desete. Kako me šokiralo, emotivno uništilo
SpoilerShow
kad ga je španjolac ubio. Kad je izlazio iz auta, pomislio sam da će ga ubiti, ali kad mu je rekao da dođe da ga zagrli s onim uvjerljivim smiješkom, mislio sam da ga neće jer mu je i brat bio u autu, ali onda bum! Sad je logično to što ga je ubio. Odmah je shvatio što je Chiro želio i sad je oslobdio Chira sve te muke i ispitivanja.
Još dvije epizode ostale :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 13 Feb 2015, 01:54

Pogledao zadnje dvije :shock:

Kakvo finale, kakvo finale! :prayer:

Kakve su to igrice, vrhunski za gledati. Sve se preokrenulo, doslovno se toliko toga okreće, a poptuno je logično. Stari mafijaši protiv mladih mafijaša :prayer:
SpoilerShow
drago mi je da je Chiro uspio pobjeći. Sad surađuje sa Conteom, a Gennia nije uspio ubiti. Vidjeli smo na kraju kako pomiće ruku. Stari mu je oslobođen.
Sad druga sezona kad krene :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gomorra (2014)

Post by HorrorHR » 19 Feb 2015, 11:14

Jebena preporuka Michel!

Pogledao za sada tri epizode, odlično! Već nakon prve se zagriješ za likove, produkcija je na razini, a tematika paše samo tako.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 20 Feb 2015, 03:43

Ništa :partyman:

Tek najbolje slijedi :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gomorra (2014)

Post by HorrorHR » 26 Feb 2015, 22:50

Upravo završio, predobra serija.
Čitam na netu sada, to samo jedna sezona i to je to?
Ima odličnu gledanost i prodalo se u brdo zemalja, ne bi me čudilo da nastave. A i kraj je takav da ... uf.
predobro

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 26 Feb 2015, 23:02

Da, druga sezona dolazi tek 2016. godine :( ali jedva čekam.

Zanima me kako će to sve ispasti
SpoilerShow
Chiro upucao Gennya koji je na kraju živ (pomaknuo je ruku) i onda mu je oslobodio oca. Znači, Genny vs Chiro, a između Don. Ne bi me čudilo da naprave nekakav sporazum i nastave svi zajedno u rat jer kako će sad Chiro s ovim španjolcem radit ne znam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gomorra (2014)

Post by HorrorHR » 19 Mar 2015, 21:07

genijalna serija! :rock: thx na preporuci

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gomorra (2014)

Post by HorrorHR » 26 Aug 2015, 12:31

Ono što još nije do kraja dogovoreno je dolazak talijanske ekipe koja će u Istri, prema svemu sudeći, snimiti drugu sezonu hvaljene serije “Gomorra”.

U priči o talijanskoj mafiji i usponu njezina novog šefa glume Salvatore Esposito, Marco D’Amore i Fortunato Cerlino. Temelji se na istoimenoj knjizi Roberta Saviana i na igranom filmu redatelja Mattea Garronea, koji 2008. osvojio glavnu nagradu žirija na Filmskom festivalu u Cannesu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Gomorra (2014)

Post by hitman_4 » 28 Aug 2015, 16:55

Michel wrote:Sad me trenutno zanima ko je krtica
SpoilerShow
pogotovo nakon što je Don ubio onog za kojeg je mislio da je krtica, ali na kraju nije bio. Sad je netko drugi. Chiro je imao onaj papirić koji je kasnije zapalio, ne znam. Bit će svega.
SpoilerShow
pa Chiro :zubifale:
strašna serija :prayer:
kraj 2. ep :shock:

lemonzoo svaka čast na prijevodu :prayer:

-

kako ga je
SpoilerShow
zapovjednik sjb u 4. :lol:

u svakoj epki bude neki preokret
Last edited by hitman_4 on 28 Aug 2015, 20:53, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Gomorra (2014)

Post by Michel » 28 Aug 2015, 20:50

Ma nemoj mi reći. Pitao sam se ko je krtica nakon dvije pogledane epizode :D kasnije se skužilo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Gomorra (2014)

Post by hitman_4 » 29 Aug 2015, 02:27

u 6. je Chiro
SpoilerShow
opravdao svoj nadimak :lol:
ludilo epka
Genny :lol: žena je super :rock:

5. epka isto odlična
Image

Image

Image

Post Reply