True Detective

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: True Detective

Post by Asfodel » 04 Mar 2014, 19:41

SpoilerShow
Meni će, pak, pasti u očima ako zagazi izvan tog opojnog realizma.
Simpatija za okultno/tajna društva/rituale će mi izgleda biti dobro zadovoljena kako je krenulo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: True Detective

Post by Victor Crowley » 04 Mar 2014, 19:57

Asfodel wrote:
SpoilerShow
Meni će, pak, pasti u očima ako zagazi izvan tog opojnog realizma.
Simpatija za okultno/tajna društva/rituale će mi izgleda biti dobro zadovoljena kako je krenulo.
Također, no
SpoilerShow
ipak očekujem da neće bit vrtlar glavni. Nekako bi mi to sad bilo prejednostavno.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: True Detective

Post by Decadentor » 04 Mar 2014, 22:51

Asfodel wrote:
SpoilerShow
Meni će, pak, pasti u očima ako zagazi izvan tog opojnog realizma.
Simpatija za okultno/tajna društva/rituale će mi izgleda biti dobro zadovoljena kako je krenulo.
!!!!
Image

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: True Detective

Post by xEdgex » 04 Mar 2014, 23:02

SpoilerShow
ustvari i mene bi zadovoljilo ako bi isforsirali okultno, samo da ne bude previse jednostavno jebemu :(
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: True Detective

Post by Scarface » 05 Mar 2014, 05:17

SpoilerShow
Mislim da neće bit ničeg paranormalnog u raspletu, a i to bi bija potpuni "jump the shark" element kojeg bi većina fanova dočekala na nož. Nic Pizzolatto je ionako duboko ukorijenjen u mračnom realizmu, ako je sudit po njegovim kratkim pričama i romanu.

Istina, Errol i obitelj Tuttle/Childress/Ledoux djeluje kao preobično, stereotipno i jednostavno nemaštovito rješenje. No, to je bilo za očekivati od početka. Fokus je debelo na karakterizaciji, dok je whodunnit aspekt priče samo podloga. Svejedno, to ne znači da i sam misterij neće biti odrađen kako triba, samo ne treba očekivati mindblown twistove i nešto stoto. Ja osbno želin vidjet da svi oni hintovi o Audrey nisu bili samo bezazleni red herringovi već pravi tragovi. Male, zatupljene sredine i u stvarnosti lako stvaraju sekte i pružaju pojedincima da od njih načine svoj zvjerinjak, i ostvaruju svoje perverzne ideje moći i kontrole kroz bizarna ubojstva. Sve se to nažalost doista i dogodilo u ovom usranom svitu. I ko to doista može zaustavit? Možda jedino tip osobe kakva je Rust Cohle, onaj koji se u ponor zagleda, i koji ne skreće pogled ni kada se ponor zagleda u njega.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: True Detective

Post by HorrorHR » 05 Mar 2014, 13:40

Krećem sa gđom na ovo, vidim da ga opako hvalite.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: True Detective

Post by Decadentor » 05 Mar 2014, 19:03

Scarface wrote:
SpoilerShow
Mislim da neće bit ničeg paranormalnog u raspletu, a i to bi bija potpuni "jump the shark" element kojeg bi većina fanova dočekala na nož. Nic Pizzolatto je ionako duboko ukorijenjen u mračnom realizmu, ako je sudit po njegovim kratkim pričama i romanu.

Istina, Errol i obitelj Tuttle/Childress/Ledoux djeluje kao preobično, stereotipno i jednostavno nemaštovito rješenje. No, to je bilo za očekivati od početka. Fokus je debelo na karakterizaciji, dok je whodunnit aspekt priče samo podloga. Svejedno, to ne znači da i sam misterij neće biti odrađen kako triba, samo ne treba očekivati mindblown twistove i nešto stoto. Ja osbno želin vidjet da svi oni hintovi o Audrey nisu bili samo bezazleni red herringovi već pravi tragovi. Male, zatupljene sredine i u stvarnosti lako stvaraju sekte i pružaju pojedincima da od njih načine svoj zvjerinjak, i ostvaruju svoje perverzne ideje moći i kontrole kroz bizarna ubojstva. Sve se to nažalost doista i dogodilo u ovom usranom svitu. I ko to doista može zaustavit? Možda jedino tip osobe kakva je Rust Cohle, onaj koji se u ponor zagleda, i koji ne skreće pogled ni kada se ponor zagleda u njega.
Odlicno sroceno, taj lik me fascinira vise nego itko ikad jebemu :supz:

I evo nesto zanimljivo
http://www.hangthebankers.com/photos-fr ... ati-party/
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: True Detective

Post by Asfodel » 05 Mar 2014, 21:19

Ovo je ona situacija kvalitete sadržaja zbog koje mene ni najmanje ne zanima kakav će biti kraj (u smislu hoće biti dovoljno maštovit, dobar i sl.). Tijek serije, dolaženje do tog kraja svakom sljedećom epizodom me jedino zanima/ispunjava.
Vjerujem da ovaj smjer kojim se plete priča je upravo tako kako će i biti.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: True Detective

Post by callac » 06 Mar 2014, 09:33

šta god bude, uživala sam u svakoj minuti ove serije. pun pogodak je izbjegnuto odugovlačenje serije na nekoliko sezona i svaka čast da u osam epizoda okarakterizira likove toliko dobro i istovremeno zadrži tu jednu dozu nepoznanice gdje je sve moguće. skidam kapu svima koji su imali veze s ovim masterpieceom! :prayer:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: True Detective

Post by copycat » 06 Mar 2014, 20:38

callac wrote:šta god bude, uživala sam u svakoj minuti ove serije. pun pogodak je izbjegnuto odugovlačenje serije na nekoliko sezona i svaka čast da u osam epizoda okarakterizira likove toliko dobro i istovremeno zadrži tu jednu dozu nepoznanice gdje je sve moguće. skidam kapu svima koji su imali veze s ovim masterpieceom! :prayer:
:kokicarenje: +1

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: True Detective

Post by copycat » 06 Mar 2014, 20:40

neznam ako gledate nakon što nova epizoda je prikazana na YT ima analiza te epizode i dodatna objašnjenja
meni super dodatak
https://www.youtube.com/watch?v=xsxOK81_sIg

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: True Detective

Post by HorrorHR » 06 Mar 2014, 20:47

Ček bazirano na vašim upisima ovdje:

1) šta se to snima samo kao jedna sezona - ovo što je callac spomenula

2) neki super kompleksni slučajevi , ako postoji YT objašnjenja i analiza ?

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: True Detective

Post by Scarface » 07 Mar 2014, 01:19

Antologijski format, poput AHS, dakle jedna priča po sezoni (s tim da će u TD bit i potpuno novi glumci u igri).

Slučaj je zapravo izrazito jednostavan, ali fanovi imaju tendenciju tražit pitanja i teorizirat ondje gdje i ne triba jer su tako naviknuti od serija navlakuša (Lost, Heroes, Mentalist itd).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: True Detective

Post by HorrorHR » 07 Mar 2014, 10:11

zahvaljujem 8)

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: True Detective

Post by xEdgex » 07 Mar 2014, 21:26

Naletih na ovo :

" Backstage at the Oscars, Matthew McConaughey informed us that he wouldn't be returning for the second season which, like "American Horror Story," will be a new cast with a new cast. Before deleting the tweet, Pizzolatto teased that the next season may feature more female characters. "

zakon, Pizzolatto nastavlja igru :supz:
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

Post Reply