Battlestar Galactica

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Oct 2006, 20:38

Dragonrage wrote:
A$H wrote:
Dragonrage wrote:
Uopće nije...zašto bi bilo...pa na podmornicama, brodovima i avionima još uvijek imaju telefone/vezu sa žicom, pa čak i one najmodernije mašine...a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, več prije kante, koje se jedva drže na okupu :wink:
Da ako gledaš Lov na crveni oktobar ili tako nekaj da...ali sad sve novije imaju sve bolju tehnologiju i manje "žica"...

a to kaj si rekao "a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, "samo dokazuje da već jako dugo nisu u mogučnosti napravit telefon bez žice :wink: blesavo...
Da...manje,ali ih još uvijek ima :wink: . U ostalom tko kaže da je baš nužno da imaju najnoviju tehnologiju samo zato što se radnja odvija u budućnosti(')...meni je kod ove serije dobro baš to što je sve zmazano, polomljeno, pola toga ne radi...realnije je i meni osobno bolje nego ST.
pa sa obzirom protiv koga se bore moraju :lol:
Dragonrage wrote:
A$H wrote:
Dragonrage wrote: A i sami roboti nisu također baš nešto pretjerano napredni...barem ne oni koje su oni napravili, a sad ovi koje su napravili samo roboti...to je druga priča.
Roboti su ovdje daleko napredniji od ljudi, iako su ih ljudi napravili, ali njihova (ljudska) tehnologija je zastrajela... :wink:
zamisli samo kako su "pametne" robote napravili,takve da su mogli sami mislit i napravit svoje vlastite bolje i usavršene robote...kak onda ljudski roboti nisu baš nekaj pretjerano napredni...kad se mogu usavršavat i napravit cijelu vojsku androida i još se odvojit od ljudi prije toga... :wink:


Jednostavno objašnjenje...Umjetna inteligancija uči...ali ja sam prvenstveno mislio na izgled.
Mislim onda možemo raspravljati i o Terminatorima...s početka isto nisu bili baš Bog zna kaj...metalni kosturi, zapravo čak ni to...u trojci su zapravo roboti na gusjenicama, ali su pitaj Boga kak napredovali, te sami kasnije "proizvode" cyborge koji se mogu neometano kretati među ljudima :wink:
točno to ali onda bi trebala i umjetna inteligencija koju ljudi imaju isto tako napredovat u njihovu korist..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 23 Oct 2006, 09:26

A$H wrote:
Dragonrage wrote: Da...manje,ali ih još uvijek ima :wink: . U ostalom tko kaže da je baš nužno da imaju najnoviju tehnologiju samo zato što se radnja odvija u budućnosti(')...meni je kod ove serije dobro baš to što je sve zmazano, polomljeno, pola toga ne radi...realnije je i meni osobno bolje nego ST.
pa sa obzirom protiv koga se bore moraju :lol:
Ne postoji nigdje pisano pravilo...dakle hehe...:wink: :)
To ti onda dođe na isto kao da sad nas napadu izvanzemaljci koji su malo napredniji od nas, ali jebiga...mi ipak nemamo zadovoljavajuču tehnologiju da se obranimo iako smo ušlu več u 21 st., te se moramo snalaziti kako znamo i umijemo.
A$H wrote:
Dragonrage wrote:
A$H wrote:
zamisli samo kako su "pametne" robote napravili,takve da su mogli sami mislit i napravit svoje vlastite bolje i usavršene robote...kak onda ljudski roboti nisu baš nekaj pretjerano napredni...kad se mogu usavršavat i napravit cijelu vojsku androida i još se odvojit od ljudi prije toga... :wink:


Jednostavno objašnjenje...Umjetna inteligancija uči...ali ja sam prvenstveno mislio na izgled.
Mislim onda možemo raspravljati i o Terminatorima...s početka isto nisu bili baš Bog zna kaj...metalni kosturi, zapravo čak ni to...u trojci su zapravo roboti na gusjenicama, ali su pitaj Boga kak napredovali, te sami kasnije "proizvode" cyborge koji se mogu neometano kretati među ljudima :wink:
točno to ali onda bi trebala i umjetna inteligencija koju ljudi imaju isto tako napredovat u njihovu korist..


Da...heheh, ali stvar je da ovdje ljudi nemaju više nikavu umjetnu inteligenciju...sve je uništeno i sve što im je ostalu su ti jadni stari brodovi i lovci...dakle, nema šta napredovati :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 23 Oct 2006, 09:49

uvijek ima kaj napredovat,ali su blesani pa neznaju kak :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 23 Oct 2006, 09:52

(cough)geeks(cough) :lol: :wink:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 23 Oct 2006, 09:55

A$H wrote:uvijek ima kaj napredovat,ali su blesani pa neznaju kak :lol:
Možda je i to, ali će prije biti da nemaju s čime napredovati...nemaju više tehnologiju s kojom bi mogli proizvoditi nešto novo i naprednije kad je sve uništeno...
To ti dođe na isto kao da sad započne nuklearni rat, sve bude uništeno, preživi samo šačica ljudi, te oni iz ostataka moraju ponovno stvoriti civilizaciju, što baš i nije lagan zadatak... :wink:

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 14 Nov 2007, 11:48

damn.nitko nije postao više od godinu dana..očito SF nije omiljen ovdje..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Nov 2007, 12:01

dr mladjo wrote:damn.nitko nije postao više od godinu dana..očito SF nije omiljen ovdje..
Dapače...samo serija baš nije omiljena hehe

User avatar
maddjuro
Posts: 8327
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 14 Nov 2007, 13:32

ja sam isto ljubitelj sf-a.
Ali galactica mi i nije nešto, imam je već dugo vremena i nisam je pogledao, a sumnjam da i budem .
Ali ster trek, star gate, farscape, space above and beyond, star wars..... to su super serije
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 14 Nov 2007, 18:06

Djuro21 wrote:ja sam isto ljubitelj sf-a.
Ali galactica mi i nije nešto, imam je već dugo vremena i nisam je pogledao, a sumnjam da i budem .
Ali ster trek, star gate, farscape, space above and beyond, star wars..... to su super serije
ako si volio space onda moraš u BSG..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
maddjuro
Posts: 8327
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 14 Nov 2007, 18:16

dr mladjo wrote:
Djuro21 wrote:ja sam isto ljubitelj sf-a.
Ali galactica mi i nije nešto, imam je već dugo vremena i nisam je pogledao, a sumnjam da i budem .
Ali ster trek, star gate, farscape, space above and beyond, star wars..... to su super serije
ako si volio space onda moraš u BSG..
gledo sam ja bsg tu i tam kas su je na hrt-u i ne sviđa mi se.
imam ti ja još od sf-a dark skies, life on mars i još neke sf serije koje nebum gledo jer mi se ne sviđaju
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Nov 2007, 18:17

dr mladjo wrote:
Djuro21 wrote:ja sam isto ljubitelj sf-a.
Ali galactica mi i nije nešto, imam je već dugo vremena i nisam je pogledao, a sumnjam da i budem .
Ali ster trek, star gate, farscape, space above and beyond, star wars..... to su super serije
ako si volio space onda moraš u BSG..
To sam i ja rekao na početku ovog topica...BDG totalno podsjeća na "Space above and beyond"...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 14 Nov 2007, 18:17

Dragonrage wrote:
dr mladjo wrote:
Djuro21 wrote:ja sam isto ljubitelj sf-a.
Ali galactica mi i nije nešto, imam je već dugo vremena i nisam je pogledao, a sumnjam da i budem .
Ali ster trek, star gate, farscape, space above and beyond, star wars..... to su super serije
ako si volio space onda moraš u BSG..
To sam i ja rekao na početku ovog topica...BDG totalno podsjeća na "Space above and beyond"...
samo bez nepotrebne sapunice... :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 14 Nov 2007, 18:20

stvrano je šteta.ja volim ST,osobito zadnju generaciju enterprise..ali jednostavno kad usporedim dramsku kvalitetu BSG bježi svjetlosnu godinu..od alkoholizma,narkomanije,švercanja,štrajkova,bombaša samoubojica..
To sam i ja rekao na početku ovog topica...BDG totalno podsjeća na "Space above and beyond"...
eh da se bar hrt opoet sjeti to emitirat.ja sam to nabavio(da se malo pohvalim)..ali i ostali bi trebali to pogledat.kvaliteta efekata nije nešto ali sve ostali je :ave
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 14 Nov 2007, 18:27

dr mladjo wrote:stvrano je šteta.ja volim ST,osobito zadnju generaciju enterprise..ali jednostavno kad usporedim dramsku kvalitetu BSG bježi svjetlosnu godinu..od alkoholizma,narkomanije,švercanja,štrajkova,bombaša samoubojica..
To sam i ja rekao na početku ovog topica...BDG totalno podsjeća na "Space above and beyond"...
eh da se bar hrt opoet sjeti to emitirat.ja sam to nabavio(da se malo pohvalim)..ali i ostali bi trebali to pogledat.kvaliteta efekata nije nešto ali sve ostali je :ave

i ja je imam duže vrijeme :wink: ali nikako da počnem gledat...čekam neki poticaj.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
maddjuro
Posts: 8327
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 14 Nov 2007, 18:35

probaj pogledat koji nastava, možda ti se svidi. I ja sam m islio da je stargate jadan, al kad smo se ono bili tradeali i spržio si mi tu seriju ;pogledao sam par nastavaka i svidila mi se.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply