Battlestar Galactica

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Battlestar Galactica

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 16:47

Dok sam gledao Scream Awards 2006 ( http://www.horrorhr.com/reportaza-o-hor ... ards-2006/ ) nagradu za najbolju Horror/SF seriju dobila je Battlestar Galactica. Uz to i najbolje kao mlada nada je glumica iz te serije. Pokazali su par scena iz serije i djeluje baš zanimljivo.

Inače nisam fan star trek i sličnih spejs serija, pa sam odpočetka ignorirao i ovu.... Neznam ni koja je sezona ni ništa. ZNači:

jel to tko gleda? jel to šta valja?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Battlestar Galactica

Post by A$H » 19 Oct 2006, 16:49

HorrorHR wrote:Dok sam gledao Scream Awards 2006 ( http://www.horrorhr.com/reportaza-o-hor ... ards-2006/ ) nagradu za najbolju Horror/SF seriju dobila je Battlestar Galactica. Uz to i najbolje kao mlada nada je glumica iz te serije. Pokazali su par scena iz serije i djeluje baš zanimljivo.

Inače nisam fan star trek i sličnih spejs serija, pa sam odpočetka ignorirao i ovu.... Neznam ni koja je sezona ni ništa. ZNači:

jel to tko gleda? jel to šta valja?
imam je ali mi nije sjela,frendovima je super...ali ja sam tek progutao prve dvije mini serije...tak da nisam krenuo na ostale sezone...SG:A mi je zato Z.A.K.O.N.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 19 Oct 2006, 16:58

Ono što sam ja do sada imao prilike vidjeti, a to su dvije prve epizode, tj. tri, ako računam i jučerašnju...izgleda fenomenalno...onako mračno, realno i ozbiljno, nema nikakvih sličnosti sa ST. Nema tu nikakvih holograma, računala itd...sve izgleda onako starinski, vise žice, vide se cjevi itd...Više me podsjeća na seriju "Space: above and beyond", te malo na Star Wars...npr. one masovne borbe u svemiru sa Viperima, koji malo podsjećaju na X-Wingove.
Isplati ju se gledati...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 17:41

ne pratim niti ja tu seriju, previše mi je izlizana priča. A niti roboti mi nisu pretjerano interesatni, previše se furaju na one iz Star wars: kotor ili onih zadnjih prednastavaka. Ipak više volim Star trek i star wars. :lol: A i zadovoljan sam za Dr. House.
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 19 Oct 2006, 18:40

Dragonrage wrote:Ono što sam ja do sada imao prilike vidjeti, a to su dvije prve epizode, tj. tri, ako računam i jučerašnju...izgleda fenomenalno...onako mračno, realno i ozbiljno, nema nikakvih sličnosti sa ST. Nema tu nikakvih holograma, računala itd...sve izgleda onako starinski, vise žice, vide se cjevi itd...Više me podsjeća na seriju "Space: above and beyond", te malo na Star Wars...npr. one masovne borbe u svemiru sa Viperima, koji malo podsjećaju na X-Wingove.
Isplati ju se gledati...

e to mi se ne sviđa radnja u budučnosti...roboti su super razvijeni i jako daleko je tehnologija otišla,a zatvori su još uvjek kavezi,sve nema veze sa budučnošču,koliko se god trudili to prikazat..telefoni su čak sa žicama još..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 19:45

A$H wrote:
Dragonrage wrote:Ono što sam ja do sada imao prilike vidjeti, a to su dvije prve epizode, tj. tri, ako računam i jučerašnju...izgleda fenomenalno...onako mračno, realno i ozbiljno, nema nikakvih sličnosti sa ST. Nema tu nikakvih holograma, računala itd...sve izgleda onako starinski, vise žice, vide se cjevi itd...Više me podsjeća na seriju "Space: above and beyond", te malo na Star Wars...npr. one masovne borbe u svemiru sa Viperima, koji malo podsjećaju na X-Wingove.
Isplati ju se gledati...

e to mi se ne sviđa radnja u budučnosti...roboti su super razvijeni i jako daleko je tehnologija otišla,a zatvori su još uvjek kavezi,sve nema veze sa budučnošču,koliko se god trudili to prikazat..telefoni su čak sa žicama još..
A tek odjeća? :lol: :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 Oct 2006, 09:16

A$H wrote:
Dragonrage wrote:Ono što sam ja do sada imao prilike vidjeti, a to su dvije prve epizode, tj. tri, ako računam i jučerašnju...izgleda fenomenalno...onako mračno, realno i ozbiljno, nema nikakvih sličnosti sa ST. Nema tu nikakvih holograma, računala itd...sve izgleda onako starinski, vise žice, vide se cjevi itd...Više me podsjeća na seriju "Space: above and beyond", te malo na Star Wars...npr. one masovne borbe u svemiru sa Viperima, koji malo podsjećaju na X-Wingove.
Isplati ju se gledati...

e to mi se ne sviđa radnja u budučnosti...roboti su super razvijeni i jako daleko je tehnologija otišla,a zatvori su još uvjek kavezi,sve nema veze sa budučnošču,koliko se god trudili to prikazat..telefoni su čak sa žicama još..
Pa da...to je mnogo realnije nego da imaju teleportere i one male značkice na odječi u preko kojih pričaju. Kužiš, roboti su se samo razvili, oni su razvili napredniju tehnologiju, bez ljudi...a ljudi na svoju žalost se nisu gotovo niti malo pomakli...ljudi nemaju nikakve veze sa razvojem robota :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Oct 2006, 14:45

Dragonrage wrote:
A$H wrote:
Dragonrage wrote:Ono što sam ja do sada imao prilike vidjeti, a to su dvije prve epizode, tj. tri, ako računam i jučerašnju...izgleda fenomenalno...onako mračno, realno i ozbiljno, nema nikakvih sličnosti sa ST. Nema tu nikakvih holograma, računala itd...sve izgleda onako starinski, vise žice, vide se cjevi itd...Više me podsjeća na seriju "Space: above and beyond", te malo na Star Wars...npr. one masovne borbe u svemiru sa Viperima, koji malo podsjećaju na X-Wingove.
Isplati ju se gledati...

e to mi se ne sviđa radnja u budučnosti...roboti su super razvijeni i jako daleko je tehnologija otišla,a zatvori su još uvjek kavezi,sve nema veze sa budučnošču,koliko se god trudili to prikazat..telefoni su čak sa žicama još..
Pa da...to je mnogo realnije nego da imaju teleportere i one male značkice na odječi u preko kojih pričaju. Kužiš, roboti su se samo razvili, oni su razvili napredniju tehnologiju, bez ljudi...a ljudi na svoju žalost se nisu gotovo niti malo pomakli...ljudi nemaju nikakve veze sa razvojem robota :wink:

da znam to,ali jebiga ako već imaš svemirske brodove,krstarice,lovce,posebne pogone za sve to,pa i svoje robote...onda možeš i telefon bež zice..ako ne već neki manji komunikacijski uređaj za uho..pogledaj nas kakve sve gluposti imamo,čak su uspjeli i neke čestice več teleportirat,a nemremo ni do marsa...a oni po cijelom svemiru i nikaj od tehnike...čudim se kako su uopće došli do tih brodova...trebali bi po meni putovat na devama sa tom tehnologijom.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 Oct 2006, 17:43

A$H wrote:
Dragonrage wrote:
A$H wrote:
e to mi se ne sviđa radnja u budučnosti...roboti su super razvijeni i jako daleko je tehnologija otišla,a zatvori su još uvjek kavezi,sve nema veze sa budučnošču,koliko se god trudili to prikazat..telefoni su čak sa žicama još..
Pa da...to je mnogo realnije nego da imaju teleportere i one male značkice na odječi u preko kojih pričaju. Kužiš, roboti su se samo razvili, oni su razvili napredniju tehnologiju, bez ljudi...a ljudi na svoju žalost se nisu gotovo niti malo pomakli...ljudi nemaju nikakve veze sa razvojem robota :wink:

da znam to,ali jebiga ako već imaš svemirske brodove,krstarice,lovce,posebne pogone za sve to,pa i svoje robote...onda možeš i telefon bež zice..ako ne već neki manji komunikacijski uređaj za uho..pogledaj nas kakve sve gluposti imamo,čak su uspjeli i neke čestice več teleportirat,a nemremo ni do marsa...a oni po cijelom svemiru i nikaj od tehnike...čudim se kako su uopće došli do tih brodova...trebali bi po meni putovat na devama sa tom tehnologijom.. :lol:
Pa nemreš imat i ovce i novce hehe :D
Negdje se treba isprsiti, a negdje uštediti...oni su štedjeli na telefonima haha :D

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 20 Oct 2006, 17:53

A$H wrote:da znam to,ali jebiga ako već imaš svemirske brodove,krstarice,lovce,posebne pogone za sve to,pa i svoje robote...onda možeš i telefon bež zice..ako ne već neki manji komunikacijski uređaj za uho..pogledaj nas kakve sve gluposti imamo,čak su uspjeli i neke čestice več teleportirat,a nemremo ni do marsa...a oni po cijelom svemiru i nikaj od tehnike...čudim se kako su uopće došli do tih brodova...trebali bi po meni putovat na devama sa tom tehnologijom.. :lol:
Jako dobar argument i definitivno rupa u priči, velika crna rupa :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Oct 2006, 18:32

FilmTV wrote:
A$H wrote:da znam to,ali jebiga ako već imaš svemirske brodove,krstarice,lovce,posebne pogone za sve to,pa i svoje robote...onda možeš i telefon bež zice..ako ne već neki manji komunikacijski uređaj za uho..pogledaj nas kakve sve gluposti imamo,čak su uspjeli i neke čestice več teleportirat,a nemremo ni do marsa...a oni po cijelom svemiru i nikaj od tehnike...čudim se kako su uopće došli do tih brodova...trebali bi po meni putovat na devama sa tom tehnologijom.. :lol:
Jako dobar argument i definitivno rupa u priči, velika crna rupa :D
ali nikak da ih sve proguta :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 Oct 2006, 18:32

FilmTV wrote:
A$H wrote:da znam to,ali jebiga ako već imaš svemirske brodove,krstarice,lovce,posebne pogone za sve to,pa i svoje robote...onda možeš i telefon bež zice..ako ne već neki manji komunikacijski uređaj za uho..pogledaj nas kakve sve gluposti imamo,čak su uspjeli i neke čestice več teleportirat,a nemremo ni do marsa...a oni po cijelom svemiru i nikaj od tehnike...čudim se kako su uopće došli do tih brodova...trebali bi po meni putovat na devama sa tom tehnologijom.. :lol:
Jako dobar argument i definitivno rupa u priči, velika crna rupa :D
Uopće nije...zašto bi bilo...pa na podmornicama, brodovima i avionima još uvijek imaju telefone/vezu sa žicom, pa čak i one najmodernije mašine...a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, več prije kante, koje se jedva drže na okupu :wink:
A i sami roboti nisu također baš nešto pretjerano napredni...barem ne oni koje su oni napravili, a sad ovi koje su napravili samo roboti...to je druga priča.
Roboti su ovdje daleko napredniji od ljudi, iako su ih ljudi napravili, ali njihova (ljudska) tehnologija je zastrajela... :wink:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Oct 2006, 18:41

Dragonrage wrote:
Uopće nije...zašto bi bilo...pa na podmornicama, brodovima i avionima još uvijek imaju telefone/vezu sa žicom, pa čak i one najmodernije mašine...a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, več prije kante, koje se jedva drže na okupu :wink:
Da ako gledaš Lov na crveni oktobar ili tako nekaj da...ali sad sve novije imaju sve bolju tehnologiju i manje "žica"...

a to kaj si rekao "a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, "samo dokazuje da već jako dugo nisu u mogučnosti napravit telefon bez žice :wink: blesavo..
Dragonrage wrote: A i sami roboti nisu također baš nešto pretjerano napredni...barem ne oni koje su oni napravili, a sad ovi koje su napravili samo roboti...to je druga priča.
Roboti su ovdje daleko napredniji od ljudi, iako su ih ljudi napravili, ali njihova (ljudska) tehnologija je zastrajela... :wink:
zamisli samo kako su "pametne" robote napravili,takve da su mogli sami mislit i napravit svoje vlastite bolje i usavršene robote...kak onda ljudski roboti nisu baš nekaj pretjerano napredni...kad se mogu usavršavat i napravit cijelu vojsku androida i još se odvojit od ljudi prije toga... :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 20 Oct 2006, 18:59

ima neko ko bi mi bio voljan spržit galacticu?
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 Oct 2006, 19:01

A$H wrote:
Dragonrage wrote:
Uopće nije...zašto bi bilo...pa na podmornicama, brodovima i avionima još uvijek imaju telefone/vezu sa žicom, pa čak i one najmodernije mašine...a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, več prije kante, koje se jedva drže na okupu :wink:
Da ako gledaš Lov na crveni oktobar ili tako nekaj da...ali sad sve novije imaju sve bolju tehnologiju i manje "žica"...

a to kaj si rekao "a i ti njihovi brodovi, krstarice, lovci itd. i nisu baš state of the art, "samo dokazuje da već jako dugo nisu u mogučnosti napravit telefon bez žice :wink: blesavo...
Da...manje,ali ih još uvijek ima :wink: . U ostalom tko kaže da je baš nužno da imaju najnoviju tehnologiju samo zato što se radnja odvija u budućnosti(')...meni je kod ove serije dobro baš to što je sve zmazano, polomljeno, pola toga ne radi...realnije je i meni osobno bolje nego ST.
A$H wrote:
Dragonrage wrote: A i sami roboti nisu također baš nešto pretjerano napredni...barem ne oni koje su oni napravili, a sad ovi koje su napravili samo roboti...to je druga priča.
Roboti su ovdje daleko napredniji od ljudi, iako su ih ljudi napravili, ali njihova (ljudska) tehnologija je zastrajela... :wink:
zamisli samo kako su "pametne" robote napravili,takve da su mogli sami mislit i napravit svoje vlastite bolje i usavršene robote...kak onda ljudski roboti nisu baš nekaj pretjerano napredni...kad se mogu usavršavat i napravit cijelu vojsku androida i još se odvojit od ljudi prije toga... :wink:


Jednostavno objašnjenje...Umjetna inteligancija uči...ali ja sam prvenstveno mislio na izgled.
Mislim onda možemo raspravljati i o Terminatorima...s početka isto nisu bili baš Bog zna kaj...metalni kosturi, zapravo čak ni to...u trojci su zapravo roboti na gusjenicama, ali su pitaj Boga kak napredovali, te sami kasnije "proizvode" cyborge koji se mogu neometano kretati među ljudima :wink:

Post Reply