The Outer Limits (1963–1965)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 02 Aug 2013, 21:18

http://www.imdb.com/title/tt0056777/?ref_=sr_2

Anthology type science fiction program with a different cast each week. Tending toward the hard science, space travel, time travel, and human evolution it tries to examine in each show some form of the question, "What is the nature of man?"

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Outer_ ... _series%29
Last edited by Michel on 23 Dec 2014, 06:32, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 02 Aug 2013, 21:20

Sve se zna. Ovo je original verzija i upravo nju počinjem na drugi dio ljeta. Jebem ti ovo drugi dio ljeta :lol: :lol: kao nekakav slogan postao.

Ovo me jako zanima. Vidio sam malo kad sam stavljao titlove na epizode. Razna galaktička bića, kemijski procesi i slične teme :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by john_constantine » 02 Aug 2013, 21:22

to bi čak mogao gledati, remake te serije je bio odličan, makar mi se čini da će mi isto biti dosadno kao i twilight zone iz 50 - tih...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 02 Aug 2013, 21:25

The Twilight Zone mi je osobno fantastična serija. Kratke epizode po 25 minuta i uvijek neočekivani preokret. Jednio kasnije sezone imaju epizode po 50 minuta. The Outer Limits nikad nisam gledao i iako se često uspoređuju, ljudi kažu da su to dvije potpuno različite serije. U Zoni Sumraka ima puno manje sf-a, a puno više društvene kritike dok ovdje obrnuto.

Baš sam se nabrijao na ovu seriju nakon što sam stavljao titlove :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 05 Aug 2013, 13:01

Pogledana prva epizoda.

Zove se The Galaxy Being, a radi se o tipu kojemu se u radio stanici pojavi to nekakvo biće i počnu razgovarati. Otkuda dolazi, kako se zove... a efekti su vrh :supz: baš sam si razmišljao kako bi danas izgledali. Ovo je odlično jer su vjerojatno bili ograničeni i nisu ni svjesni koliko to dobro zigleda danas. Baš izgleda originalno i jezivo. Nekakvo bijelo svjetleće biće s crnim točkicama po sebi :supz: a tek kasnije
SpoilerShow
kad se oslobodi pa uništava sve oko sebe.
SpoilerShow
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by HorrorHR » 06 Aug 2013, 13:01

Ove traju stare oko 50-60 minuta jel? sjećam se ove koje si spomenuo, malo mi je bila dosadnjikava epizoda, volio bi rađe da su malo kraće

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 06 Aug 2013, 15:12

Točnije, 51 minutu :D

Ja isto volim kad su ovakve čudne priče po 25 minuta kao the twilight zone, ali nisu mi problem ni ove duže priče.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by HorrorHR » 06 Aug 2013, 17:12

Ajd javi kakve su sljedeće, moždame restartaš sa Outer Limitsom ;)

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 12 Aug 2013, 08:59

Pogledana druga i treća. Evo, Horror, da te upozorim u kojem će smjeru ovo ići, a nakon tri pogledane je prilično očito. Ovdje ti ima dosta drame i politike. Dosta kritike na tadašnju vlast. Meni osobne se to jako sviđa jer to sve spojeno s bizarnim situacijama je dobitna kombinacija.

Druga mi je kao i prva, odlična. Radi se o plastičnoj kirurgiju i o komunistima koji to iskorištavaju da se inflitiraju u bijelu kuću. Baš ono, zanimljivo i vjerujem da tada to amerima i nije bilo drago za vijdeti. Stvarno hrabo pošto su to revolucionarne 60-e. I cijela radnja je dinamična iako se na prvi pogled ne čini tako. A tek kad se sve otkrije :supz:

A treća epizoda nije na razini prve dvije, ali je dobra. Sad je na red došlo jedno bizarno čudovište gdje su eksperimentirali s čovjekom i pretvorili ga u to čudno biće.

Nastavlja se polako danas ili sutra.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 27 Nov 2013, 02:20

Ovo sam malo zapostavio, ali se vraćam. Dobro je što je svaka epizoda za sebe pa može malo više čekat. Pogledao sam epizode 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 :kokicarenje:

The Man with the Power je četvrta epizoda. Jako dobra o tipu kad je ljut, oko njega se stvara neko polje kao magla. Kako volim te efekte i onda to polje uzrokoje probleme drugim ljudima. 7.5/10

The Sixth Finger je peta epizoda i najbolja dosad. Eksperiment na čovjeku koji postane najpametniji na svijetu. Njegov izgled izgleda predobro. One maske. Ma pogledajte samo sliku
SpoilerShow
Image
9/10

The Man Who Was Never Born je šesta i solidna epizoda o astronautu koji putuje i uskoči u 23. stoljeće na zemlju i otkrije da je uništena od nekakvih čudovišta. U nekim trenucima dosadno.
6.5/10

O.B.I.T. je sedma i dobra epizoda o velikom bratu. vlada može špijunirati sve. reklo bi se epizoda ispred svojeg vremena. 7.3/10

The Human Factor je osma epizoda i to odlična. Smještena na antartiku gdje jean čovjek tvrdi kako vidi neko čudnovato biće dok s druge strane jedan doktor je napravio stroj koji može spojiti dva uma i onda se njih dvoje spoje, ali sve prođe neočekivano. 8.5/10

Corpus Earthling - je deveta epizoda. Jako dobra o nekakvim parazitima koji napadju ljudsko tijelo. Ovdje su efekti malo previše zastarjeli pa izgleda smiješno, ali ima svoj šarm. 7.8/10

Nightmare - e ovo je vrhunski. Nekakvi vanzemaljci (opet odlične maske) pogledajte
SpoilerShow
Image
koji surađuju s američkom vladom i otmu jedan tim vojnika da ih testiraju pa ih ti vanzemaljci počinju mučiti (sa svojim čarobnim štapićem im uzimaju glas, vid) :supz: glumi i mladi Martin Sheen. 9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 15 Dec 2014, 19:47

Nasavio. 11. i 12. epizode otišle.

It Crawled Out of the Woodwork - 11. epizoda, vrhunsko napravljeno. Radi se o nekom biću u obliku oblaka, atomi nekakvi koji ubija ljude. Atmosferično, na kraju dosta jezivo i originalno.

8.5/10

The Borderland - 12. epizoda. Solidna epizoda o čovjeku koji izgubi sina i daje se u eksperiment sa jednim znastvenicima koji otrkiju kako putovati u 4. dimenziji.

6.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 23 Dec 2014, 06:42

13, 14, 15 i 16 otišle.

Tourist Attraction - je 13. epizoda o nekakvom biću kojeg ulove mornari. Izgleda presmiješno :lol: i ništ posebno epizoda.

5.5/10

The Zanti Misfits - 14. epizoda o jednim bićima koji kontaktiraju američku vladu da ih dolaze posjetiti, ali ne smiju nikome reći i ne žele da itko bude kraj njih kad dođu. Ubrzo se to mijenja i postaje jasno kako su došli pokoriti Zemlju. Najbolji dio je kad se saznaje kako izgledaju :D :prayer: kako bi ih zgazio :zubifale:

7.5/10

The Mice - 15. epizoda o jednom vanzemaljskom biću koje izgleda totalno weird (ogromno, sluzavo), i pokušava sa naše planete pohraniti nekakve biljne stvari. Ubrzo i ubija te se uključi američka vojska. Neloša epizoda, ali moglo se to puno bolje.

6.5/10

Controlled Experiment - 16. epizoda. Vrhunska i vjerujem inovativna epizoda za to vrijeme, pa i danas. Radi se o dva vanzemaljca u ljudskom obliku koji dolaze na naš planet, u jedan hotel i vide kako jedna ženska ubija jednog muškarca, a ima svjedoka sa strane. Sad, njim nije jasno zašto se ljudi međusobno ubijaju i to je recimo dobra kritika našeg društva. Ono što je najbolje je njihov pokušaj rekonstrukcije tog ubojstva i žele to promijeniti pa pomoću nekakvog uređaja vraćaju vrijeme unatrag i sve vidimo kako se kreće unatrag pa zaustavljaju vrijeme. Stvarno odlično napravljeno i zanimljivo je gledati kako pokušavaju shvatiti nas.

8.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 05 Jan 2015, 12:28

17, 18, 19 i 20 otišle.

Don't Open Till Doomsday - 17. epizoda o jednom malom biću u kutijici koji usisava sa nekim oružjem ljude unutra jer ima jednu misiju pa ga ljudi unutra pokušavaju nekako uvjeriti da ih puste. Vrlo originalno i zanimljivo.

8/10

ZZZZZ - 18. epizoda čudnog naziva o pazite sad ovo, pčeli koja nekako postane žena i postaje učenik jednom znanstveniku koji proučava pčele. Ubrzo sve postaje problematičnije nakon što se ona sve više i više otkriva tko je i što je.

6.5/10

The Invisibles - 19. epizoda, odlična epizoda o jednim volonterima koji dolaze kod par ljudi da bi na njima vršili eksperiment sa jednim vanzemaljskim bićima i nakon što to biće bude na čovjeku, preuzme čovjeka jer planiraju zauzeti čitavu planetu, ali među tim volonterima je i jedan tajni agent koji želi to spriječiti.

8.5/10

The Bellero Shield - 20. epizoda. Još jedna odlična o jednom znanstveniku koji pomoću nekakvog lasera uhvati nekog aliena (odlično izgleda) i tak oga zarobi. Polako mu doalzi žena i njegov otac te počinju proučavati aliena koji je znatiželjan i želi saznati sve o nama.

9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 13 Jan 2015, 23:57

The Children of Spider County - 21. odlična epizoda o nekakvom vanzemaljcu koji se kamuflira među ljude tako da njima izgleda kao čovjek, ali se vratio na Zemlju radi svojeg sina kojem pokaže svoje pravo lice te ga pokuša uvjeriti da krene s njim na matičnu planetu.

8.2/10

Specimen: Unknown - 22. slabija epizoda o nekakvim otrovnim cjetovima koje austronauti donesu natrag na Zemlju i tako se počnu širiti te trovati ljude.

6/10

Second Chance - 23. vrhunska i zastrašujuća epizoda o nekakvom alienu koji ima facu kao nekakva odvratn ptica i koji otme nekoliko ljudi na svoj brod i moraju krenuti s njim na nekakvo putovanje. Odlična psihološka horor/sf epizoda.

8.7/10

Moonstone -24. još jedna kvalitetna epizoda i još jednom po ko zna koji put odlično napravljeni vanzemaljci ovaj put u obliku nekakve svjetleće kugle u kojoj vidimo čudne oči.

7.8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 30 Jan 2015, 01:18

The Mutant - 25. epizoda o mutantu kojemu su oči skroz skoro izašle iz onih šupljina i zato nosi naočale. Jebote, kako izgleda :zubifale: i zbog svega toga ima telepatske moći zbog čega vrši diktaturu nad svojim znanstvenim timom. Dobro.

7.2/10

The Guests - 26. epizoda, odlična i preoriginalna epizoda o jednom čovjeku koji zaglavi u nekoj ogromnoj kući sa još nekolicinom gostiju za koje se ispostavi da su oni tamo jedno duže vrijeme i zarobljeni od nekakvog ljigavog vanzemaljca na katu s kojim se sad on mora susresti, ali i pokušati pobjeći iz kuće što je gotovo nemoguće jer je kuća kao nekakav labirint.

8.5/10

Fun and Games - 27. epizoda koja počinje izvrsno tako da jedan napredni vanzemaljac otme dvoje ljudi i teleportira ih na svoj brod. Zaustavimo se malo. Teleportira. 1964. godine, a Star Trek 1966. godine, a nema mi gore kad Star Trek fanovi pripisuju toj seriji kako je dosta toga prva napravila, a među njima je i ta teleportacija. Evo, u The Outer Limitsu prvi put vidim teleportaciju. U Zoni Sumraka koliko se sjećam nisam nikada vidio. Uglavnom, odlična epizoda sve dok im taj vanzemaljac ne kaže da ih je oteo tako da se mora boriti s drugom vanzemaljskom rasom koju je isto oteo. Borba mi je bila previše blesava i nezanimljiva.

7.4/10

The Special One 28. epizoda o svemircu koji je doša o u jednu kuću i počinje eksperimentirati s tom jednom obitelji kojoj želi uzeti sina. Efekti su mi ovdje vrlo originalni i odlični. Jako dobro.

8/10

Još samo četiri epizode do kraja prve sezone :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply