The Outer Limits (1963–1965)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 14 Feb 2015, 19:44

Pogledana prva sezona :supz: :kokicarenje: :partyman: :rock:

A Feasibility Study - 29. epizoda o alienima koji otmu ljude sa jdnim dijelom grada, malo većom ulicom i tako eksperimentiraju s njima. Kako zgledaju alieni :rock:

7.7/10

Production and Decay of Strange Particles - zanimljiva epizoda o znanstvenicima koji slučajno otvore nekakva vrata kroz koja vanzemaljci pokušavaju proći. Odlični efekti i kraj.

8/10

The Chameleon - dobra epizoda o znanstvenicima koji pokušavaju jednog čovjeka pretvoriti u vanzemaljca tako da se on može inflitirati među te iste vanzemaljce koji su na zemlji.

7.5/10

The Forms of Things Unknown - zadnja 32. epizoda o dvije žene koje ubiju jednog muškarca te kreću na put, ali na putu nailaze na dosta problema. Jedan od glumica je Vera Miles. Epizoda je potpuno drugačija od ostalih TOL epizoda. Više je u noir štihu s izvrsnom fotografijom i atmosferom.

8/10

Za sezonu 9/10

32 epizode sa dosta pamtljivih vanzemaljaca s odličnim maskama koje volim. Originale priče i dosta serija/filmova danas su kradljivci epizoda TOL-a. I mislim da je to prilično očito iako to rijetko tko spominje jer je TOL danas pomalo zaboravljen i nije tako popularan. Kratko je uostalom trajalo, prekinuto.

Sad me čeka druga sezonu koju počinjem idući tjedan. Druga sezona ima 17 epizoda.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 22 Feb 2015, 17:59

Počeo sa drugom sezone. Prve dvije epizode otišle :kokicarenje:

Soldier - prva epizoda koja je dobra, ali je mogla biti odlična. Prva polovica odlična. Radi se o vojniku iz budućnosti (čak 1800 godina iz budućnosti) koji se zbog time travela vrati u sadašnje vrijeme te bude ispitivan od američke vlade, posebno od jednog čovjeka koji mu postane prijatelj. Sve sjebu u drugoj polovici kad ga on pozove da mjesec dana dođe živjeti s njim i njegovom obitelji, žena i djeca. A taj vojnik je čisti ubojica, ratnik koji ima svoja pravila. Malo bedasto tako riskirati ženin i žiovt od djece, a naravno da se kasnije sve okrene.

7/10

Cold Hands, Warm Heart - druga epizoda, puno bolja od prve. Glumi William Shatner, astroanut koji se vratio sa Venere na Zemlju, ali ubrzo počinju problemi za njega. Počne mu se tijelo mijenjati i počne imati noćne more o tom putu na Veneru gdje stalno viđa nekakvo bizarno biće koje je krivo za njegovo stanje. Jako dobro iako vidim da epizoda i dan danas nije dobro primljena od ljubitelja TOL-a. Da, blesava je, ali mi je skroz zanimljiva.

8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 05 Mar 2015, 00:48

Epizode 3, 4 i 5 otišle :kokicarenje:

Behold Eck! - blesava epizoda o nekakvom dvodimenzionalnom biću koji se pojavljuje jednom znanstveniku, a to biće umire i sad taj znanstvenik mora nači riješenje da on preživi.

6/10

Expanding Human - još jedna blesava, ali dobra epizoda o čovjeku koji počinje eksperimentirati sa drogama. LSD i nakon što ga proba, pretvara se u neku vrstu nadmoćnijeg čovjeka. Nešto kao jekil i hyde.

7/10

Demon with a Glass Hand - e ovo sam čekao od početka prve sezone. Mislim, mogao sam i prije pogledati jer ionako priča, glumci nisu povezani, ali ja imam taj kodeks da takve antologijske serije gledam ipak po redu. Ne volim preskakat. Ova epizoda je najpoznatija i najbolje prihvaćena TOL epizoda. I oduševljen sam. Radi se o čovjeku koji se ne sjeća tko je, ali zna da ga love nekakva stvorenja koji su 1000 godina iz budućnosti, a love ga zbog jedne ruke, a ta ruka od ajmo reći stakla mu govori vrlo zanimljive informacije. Samo što mu fale tri prsta. Naime, svi ljudi na zemlji su nestali i nitko ne zna gdje su, ali ako sakupi ta tri prsta, znati će jer ta ruka sve zna. Vrhunska epizoda i twist na kraju jedan od najboljih koji sam vidio
SpoilerShow
kad saznajemo da je ustvari robot i da su svi ljudi spremljeni u njemu, u toj jednoj žici. Toliko je tehnologija napredovala. Podsjetilo me na holografski svemir.
10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Outer Limits (1963–1965)

Post by Michel » 28 Mar 2015, 01:13

Epizode 6, 7, 8 i 9 otišle :kokicarenje:

Cry of Silence - hahahaha, kako blesava epizoda. Najblesavija epizoda ToL-a. Znate ona mala grmlja što viđate u westernima. E time se bavi, brod tih malih grmlja su živa i napadnu dvoje ljudi koji moraju preživjeti :lol: :lol:

5/10

The Invisible Enemy - jako dobra epizoda o astronautima koji su zarobljeni na marsu i napadnut od jednog bića kojeg ne mogu vidjeti, a ustvari se dobro kamuflira ispod pijeska. Izglda kao divovski jastog :D

7.5/10

Wolf 359 - jako dobra epizoda o znanstvenima koji budu napadnut od jednog bića koji sliči na divovskog šišmiša, ali je polunevidljivo. Kako su mi dobri ti stari efekti kad vidiš taj trud.

7.7/10

I, Robot - nije mi se svidjela epizoda o robotu koji bude optužen da je ubio svojeg stvoritelja, i onda počinje suđenje. Robot u sudnici :facepalm:

4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply