The Civil War (1990)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Civil War (1990)

Post by Michel » 25 Jul 2013, 23:05

http://www.imdb.com/title/tt0098769/?ref_=sr_1

"This highly acclaimed mini series traces the course of the U.S. Civil War from the abolitionist movement through all the major battles to the death of President Lincoln and the beginnings of Reconstruction. The story is mostly told in the words of the participants themselves, through their diaries, letters, and Visuals are usually still photographs and illustrations of the time, and the soundtrack is likewise made up of war-era tunes played on period instruments. Several modern-day historians offer periodic comment and insight on the war's causes and events."

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Civil_ ... _series%29

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Civil War (1990)

Post by Michel » 25 Jul 2013, 23:11

Nova mini serija koju sam započeo. Sjajna prva epizoda. Epizode traju između sat i sat i 10 dok je prva trajala sat i 39 minuta.

Ovo je kao da čitam knjigu jer se mini serija/dokumentarac bazira na citatima većinom vremena i to čitaju citate Lincolna, Roberta Leea, legendarnih generala, vojnika i onda pokazuju njihove slike, mjesto borbi i samo si dodatno vizualiziram.

Već u prvoj epizoda sam puno toga saznao. Znao sam prije da je građanski rat glavna prekretnica u americi i da je to ubijeno više američkih vojnika nego u svim njihovim ratovima zajedno. Borba sjevera i juga. Jug kao Konfederacija protiv sjevera. Sjevernjaci su bili protiv ropstva dok je ropstvo na jugu bila normalna stvar, a i danas se nađe južnjačkih zemalja gdje je to još normalno, ali mnofo više je to od toga od kapitalizma i raznih planova za budućnost.

Eto, nisam znao jedan fascinantan podtaka da se rat vodio preko 10,000 mjesta u americi. Kod poznatih bitaka pokazuju i to područje i uživancija. Odoh drugu pogledat.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply