From the Earth to the Moon (1998)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

From the Earth to the Moon (1998)

Post by Michel » 27 Jun 2013, 16:29

Through dramatization, this series relates the story of the conquest of the moon by the Americans, from the Mercury and Gemini projects to the legendary Apollo missions.

http://www.imdb.com/title/tt0120570/

http://en.wikipedia.org/wiki/From_the_E ... iseries%29

Image
Last edited by Michel on 27 Jun 2013, 22:52, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: From the Earth to the Moon (1998)

Post by Michel » 27 Jun 2013, 16:30

Zabilježio sam si 4, 5 mini serija koje ću početi gledati, a prva to jest druga poslije Ponosa i Predrasuda je ova tu. Od HBO-a :supz: poznati glumci i tako. Samo ne znam jel to dokumentarna mini serija ili samo mini serija. Nadam se će mi se skinuti do navečer da odmah pogledam prvu epizodu. Al kakve sam si mini serije izabrao :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: From the Earth to the Moon (1998)

Post by Michel » 30 Jun 2013, 18:02

Pogledao prve tri epizode. Ovo je 90% serija gdje baš glume hrpa poznatih glumaca i 10% su arhivske snimke. Dakle, radi se o Apollu i njihovoj misiji. Naravno, ima više Apolla pa tako je već bila ona tragedija kad se zapalio i svi su poginuli. Već su prikazali i Armstronga. Glazba je sjajna, efekti vrhunski što i ne čudi kad je HBO i dosta je uloženo. Čitam kako je dosta vjerodostojno i svi ti razgovori koji se vode. Zbila odlična mini serija. U trećoj epizodi mi je odlična scena kad idu u svemir i taj astronaut i njegova grupa, a to odu poslije toga kad je taj Apollo 1 se zapalio pa onda strahovi, očekivanja. Napeto kao triler. I čudi me kako se prikazali taj verbalni rat između njih i Rusije u to vrijeme. Ameri sebe prikažu baš kako je i bilo. Bili su podmukli, al isto kao i Rusi. Jedva čekam dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: From the Earth to the Moon (1998)

Post by Michel » 15 Jul 2013, 21:58

Pogledana i ova mini serija. Highlight mini serije su 5. i 6. epizoda. U 5. su se bavili Lunar programom i njihovim stvarateljima. Jako lijepa posveta i kakve su sve ideje imali :supz:

A 6. Buzz Aldrin, Neil Armstrong i Michael Collins :prayer: najpoznatiji astronauti, najpoznatija rečenica ikad izgovorena od Armstronga. Pratili smo ih od početka kad su saznali da će oni prvi sletjeti na mjesec i bilo mi je zanimljivo gledati kako Aldrin i Armstrong imaju problema oko toga ko će prvi to jest Aldrin je imao jer mu nije bilo svejedno što će drugi izaći na Mjesec. Bilo je tu trzavica, ali na kraju prijateljski se slikali, imaju divne uspomene. Ostale epizode su bile nadopuna svih Apolla pa 11. je bila posveta njihovim ženama i što su sve proživljavali. Ma sjajno.

Pamtit ću ovo. Ima tu tipičnih američkih fora i nešto patetike, ali to nije ništa čudno. Ovo su bili letovi na Mjesec. Naravno da će biti patetike i to uopće ne smeta. 9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply