Pride and Prejudice (1995)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Pride and Prejudice (1995)

Post by Michel » 21 Jun 2013, 15:45

http://www.imdb.com/title/tt0112130/?ref_=fn_al_tt_1

"Jane Austen's classic novel about the prejudice that occurred between the 19th century classes and the pride which would keep lovers apart."

http://en.wikipedia.org/wiki/Pride_and_ ... _series%29

http://www.tv.com/shows/pride-and-prejudice/

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Pride and Prejudice (1995)

Post by Michel » 21 Jun 2013, 15:57

Ovo upravo skidam i gledam vjerojatno od sutra. Samo 6 epizoda, jedna od najslavnijih mini serija. Colin Firth :supz:

Drama i romantika :oops:

Nadam se da će se netko pridružiti pošto je kratko.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Pride and Prejudice (1995)

Post by Michel » 24 Jun 2013, 16:12

Pogledao sa prvu epizodu i malo je reći da sam oduševljen. Kinematografija, gluma, radnja je toliko savršena da dugo nisam vidio ovako nešto dobro. Elizabeth Bennet koju glumi Jennifer Ehle je prelijepa. Ehle je ista Streep. Al doslovno ista. Kemija između nje i Firtha je fantastična. Sam naslov mini serije to jest novele Ponos i Predrasude je odlično vidljiv u prvoj epizodi. Bogati su ponosni i imaju velike predrasude prema siromašnima. Tek kad Elizabeth i cijela Benneth obitelj dođu na ples kod bogatih, počnu imati predrasude prema njima kada vide kako se ponašaju. Danas se nastavlja s drugom epizodom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Pride and Prejudice (1995)

Post by Michel » 27 Jun 2013, 15:18

I pogledao ovo čudo. Krenut ću s izjavom kako je ovo najbolja mini serija koju sam dosad pogledao. Pokušat ću se malo osvrnuti na likove.

Mr Bennet/Mrs Bennet - njihova majka iako na prvi pogled izgleda sebično jer stalno govori Jane da je najljepša, a samo želi da joj se kćeri udaju, ipak se vidi da ih voli. Nije to ona podmukla sebičnost gdje ima majki koje to s namjerom rade. Ovo je nekako podsvjesno. Takva su pravila, tradicija. U nekim trenucima zabavan lik. Njihov otac je odličan. Miran i razuman, potpuno drugačiji od njihove majke. Dopušta stvari koje njihova majka ne bi.

Jane Bennet - ona mi je misterija. U knjizi opisana kao najljepša od svih Bennet kćeri. U ekranizaciji isto, svi ju hvale zbog ljepote, ali glumica koju je glumi uopće nije tako lijepa. Onaj duguljati vrat, čudne oči. Mislim da su čak namjerno izabrali neku koja ne zrači s ne znam kakvom ljepotom. Dosta zatajan lik iako ima dosta bitnih scena.

Mary Bennet/Catherine Bennet/Lydia Bennet - tri najmlađe Bennet od kojih su dve toliko vrckave kćeri, a i zločeste. Dosta sramote obitelj pa tako Lidija je napravila najveću grešku od svih kćeri.

Charles Bingley - zanimljiv mladić, neiskvaren, redovito nasmiješen. Zaljubljuje su u Jane i želi je oženiti. Gospodin Darcy mu je najbolji prijatelj.

Caroline Bingley - uh, najodvratniji ženski lik. Glavni ženski zlikova. Podmukla, svima se ruga jer je bogatašica. Pogotovo obitelji Benneth, ali ju je ta glumica sjajno odglumila.

George Wickham - najodvratniji muški lik. Lukav i licemjeran. Izmišljao neke svari o Gospodinu Darcyu. Drago mi je da je Lizzy Bennet na vrijeme to otkrila.

William Collins - kakav je ovo lik :lol: sjajno ga je odglumio taj glumac. Ti pokreti lica, pogledi, ma prekrasno. Mali ljigavac. On je svećenik i rođak od sestri Benneth i želi oženiti svoju rođakinju, Lizzy Benneth.

Lady Catherine de Bourgh - najbogatija starica. Isto kao Caroline Bingley, podmukla. Al najjače je kad dođu kod nje pa kako svi moraju sjediti oko nje :prayer:

Ujna/Ujak Gardiner - ujna i ujak od sestri Bennet. Neiskvareni, uvijek će rado pomoći.

Ima tu još likova, ali sad na dva glavna lik i meni najbolja.

Gospodin Darcy i Lizzy Benneth - fantastično napravljeni likovi, ali kako su se mijenjali. Potiskavali su svoje osjećaje jedni prema drugom i u prvih nekoliko epizoda su poptuno drugačiji likovi. Gospodin Darcy je preponosan, malo govori, uvijek ozbiljan. A Lizzy ima najveće predrasude, ponajviše zbog lažljivca Wickhama. A u zadnjih par epizoda kad pokažu svoje osjećaje jedno prema drugom, totalno su se promijenili. Kemija između njih je jedna od najboljih koje sam vidio na televiziji. Pogledi, dodiri, ma prekrasno. Svaka im je scena upečatljiva, ali meni su nekako dvije najdraže. Prva je iz druge epizode kad plešu, a ne podnose se i onda se prepiru, a druga je iz 4. epizode kada Gospodin Darcy zapliva u jezeru i izađe te naiđe na Lizzy. Kakav momenat.

Predivni krajolici, najbolja period drama, tradicije, pravila. Sve vrhunski funkcionira.

10/10

Sad moram potražit neku drugu mini seriju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply