Friday Night Lights (2006– 2011)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 13 May 2013, 11:26

http://www.imdb.com/title/tt0758745/?ref_=sr_1

In the small town of Dillon, Texas, one night matters: Friday Night. Eric Taylor has recently been hired as the head football coach for the Dillon High School Panthers, the town's pride and joy. Friday Night Lights displays the stress that the town gives the high school players to win, and the hope that the team gives to a small town, and how a team has its low points, its high points, and how they come together as a team on their way to victory.

http://en.wikipedia.org/wiki/Friday_Nig ... _series%29

Image

http://www.youtube.com/watch?v=-coeVmtvNsA
Last edited by Michel on 14 May 2013, 23:52, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 13 May 2013, 11:29

Pogledao prve dvije sezone i ovih dana krećem sa trećom sezonom :supz:

Serija rastura. Nemojte da vas odvrati što se u seriji bave američkim nogometom. Ustvari se radi o odličnoj drami koja se bavi odnosima između te male zajednice. Coach je odličan lik, gluma od ostalih je isto odlična. Likovi su sjajni, a kad je utakmica, odlično e napravljeno. Odličan prikaz kako se živi tamo za tako nešto.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Scarface » 13 May 2013, 18:20

Odlična serija, još jedna u nizu onih koje su inspirirane filmom.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 13 May 2013, 21:37

Jesi čitao možda knjigu? I koja ti je najbolja sezona?

Ja krećem sa trećom danas ili sutra.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 14 May 2013, 23:40

Odličan početak treće sezone. Tužan kraj to jest zadnjih 5 minuta
SpoilerShow
kad Coach shvati da ne može bez Smasha. Ne volim Smasha, ali potreban im je. Sad će se sigurno vratiti. Matt izgleda da ispada iz prve momčadi zbog ovog novog, a Tim se i dalje kurva :lol:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 18 May 2013, 17:29

Pogledane epizode 2, 3, 4 i 5.

Ma sjajna sezona zasad. Jedino mi ne leži prča između Tyre i Landrya. I u drugoj sezoni mi se taj dio radnje nije svidjeo, ali ostatak prefektno. 4. i 5. epizoda su tako tužne. Coach i Matt su mi najbolji likovi. Coach je sjajno napravljen lik. Autoritet kakav treba biti. Matt je najtragičniji lik u seriji. Pa što sve prolazi, stvarno nepravda
SpoilerShow
eto, sad mu je mama došla nakon 10 godina i baš kad poželi ga vidjeti na utakmici, trener ga izbaci zbog JD-a koji je odličan bacač. Šteta, pa onda ovo sve sa bakom što prolazi. Stari mu u iraku. Nadam se da će na kraju ispasti sve pozitivno za njega. I da će zaigrati.
I nisam mislio da ću to ikada reći, ali drago mi je zbog Smasha. Antipatičan mi je lik, ali u četvrtoj epizodi
SpoilerShow
i taj rastanak, jako mi je drago. Zaslužio je. Pa kad su se zagrliki on i Coach na kraju.
Jason i Tim te njegov brat nešto kombiniraju. Sumnjam da će uspjeti pošto su tu Tim i njegov brat :lol:

Divna serija. Idemo dalje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 21 May 2013, 03:58

Pogledane epizode 6, 7, 8, 9 i 10 :D

Počet ću od 10. pošto sam je upravo pogledao. Kolko samo vrhunskih dramskih scena. Buddy je poludio, posvađao se sa kćerkom. Poslušao je savjet Coacha. A Coach i Tami su imali problema sa svojom kćeri
SpoilerShow
spavala sa Mattom. Lijepi razgovor vodili :D pogotovo mi bilo dobro kako je Coach rekao Mattu.
8. epizoda se zvala New York, New York, a to mi je vjerojatno dosad najbolja epizoda. Pitanje prijateljstva između Tima i Jasona. Jako mi je drago zbog Jasona, a Tim na kraju :prayer: onda odnso između Coacha i Tami te odluka da li će kupiti kuću. Pomislio sam
SpoilerShow
da će Coach pristati, ali razuman čovjek. Sve lijepo objasnio.
JD i njegov otac psihopat :facepalm: pa ne mogu vjerovati što mu sve brani. Dobar je JD iako nema svoj stav, ali kako će imat kad ga otac doslovno stalka.

Drago mi je zbog Matta iako još uvijek prolazi teške trenutke, neke stvari idu na bolje. Odlično prikazana utakmica u 10. epizodi :supz: pogotovo kako je Coach odglumio kad se počeo derati na sudce. Kako jebeno moćno.

Tyra se opametila iako mi opet radnja između nje i Landry najslabija.

Vrhunska sezona zasad. U rangu prve. U prvoj sezoni su mi bolje utakmice bile i u ovoj sezoni su kvlitetne, ali u prvoj nešto predobro. Valjda zato što je bilo 22 nastavaka, a ova sezona ima 13 epizoda. Dok u ovoj sezoni su mi odnosi perfektno odrađeni. Gluma, emocije :supz:

Još samo tri epizode.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by John_Ryder » 22 May 2013, 00:09

e michel,imaš nekakv normalan torent za skinut ovo?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 23 May 2013, 00:55

Javi kad počneš gledati :)

Pogledao 11. :prayer:

Kako odlično napravljena utakmica. U ranug utakmica iz prve sezone. Oko 5 minuta je trajalo, igral ose po kiši za
SpoilerShow
prolazak na državno
U ovoj epizodi me opet razljutilo ponašanje oca od JD-a. Pa kakav je to psihopat, brrr
SpoilerShow
kad ga je počeo udarati onako brzo. Dobro da je došao Coach.
Tim i Lyla. Ovdje je Tim stvarno ispao mnogo mnogo pametan, napokon. A Buddy me sve više i više razočarava.

EDIT:

Pogledao sve do kraja, te zadnje dvije epizode. Što reći nego snažna sezona, jako emotivna. Te zadnje dvije spadaju među najbolja epizode. U 12. odlična utakmica, pomalo nevjerojatna i nepredvidiva. Pa govor od Coacha :prayer:

13. kao finale je savršeno. Mirno s puno emocija. Ne mogu vjerovat koliko je Tim sazrio. Matt je opet imao najemotivniju scenu. Sad većina njih ide na fakultet i baš me zanima kako su isplanirali 4. sezonu.

I naravno, sve me zanima oko Coacha pogotovo radi te zadnje epizode i što mu se događalo. A otac od JD-a, Joe, je postao odličan zlikovac. Kako je antipatičan.

Odlična szona, u rangu prve. 10/10 kako to biva kod mene, 4. sezona će malo pričekati da mi se slegnu dojmovi jer sam skužio da nakon odlične sezone, iduću sezonu malo štopam :D i onda se opet oduševim. A dotle na neke druge serije. A oni koji se još dvoume dal da počnu gledati, što čekate.

Jedan odličan dio jednog odličnog teksta. Sama srž serije.

"Ultimately what makes the show stand apart is its faith in humanity. Where Breaking Bad and The Sopranos unpick the dark heart of the American dream, Friday Night Lights is an optimistic hymn to the nation that wrought it. It knows life isn't perfect or wonderful, that terrible things happen – but it tells us too that life is worth living, that friends are worth celebrating and that even the smallest of dreams can be worth chasing. It is a show unafraid to wear its heart on its rough-edged sleeve, and all the more welcome for it."
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by John_Ryder » 23 May 2013, 08:15

ovo od 26 giga,uf,slabo ide :cry:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 28 May 2013, 00:40

Nadam se da je krenulo malo brže :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by John_Ryder » 29 May 2013, 18:11

ma skidam epizodu po epizodu,to se pripremam za godišnji
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 02 Aug 2013, 21:22

Vraćam se ovoj seriji to jest 4. sezoni. Jedva čekam. Serija je kao što sam više pute napisao, genijalna. Baš me zanima kakve će ih problemi zateći u ovoj sezoni.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 20 Dec 2013, 12:45

Počeo sa 4. sezonom. Pogledao prve dvije.

Ovo će biti sjajna sezona. Coach Taylor u najvećim problemima dosad. Kao i Tim. Svi su doslovno na nuli, ali stvarni su to realno napravili. Coach Taylor više nije na West Dillonu kako je bio prve tri sezone i više ne pratimo taj dio grada već je sada na East Dillonu koji je u znatno gorem stanju. Okupio je novu momčad jer je ona momčad iz prve tri sezone završila srednju i maturirala te prošla :(

Nema više pola starih likova, finito, ali je pola starih ovdje kao Tim, Landy i Matt. Tim je nažalost već završio srednju i tako sad po običaju samo jebe okolo i pije :lol: baš me zanima njegova priča ove sezone. :)

Landry se zato prebacio u East Dillon i igra za Coacha Taylora, a Matt je prešao u slikare i sad ga podučava neki luđak, hahahhaa.

Isto tako, došlo je brdo novih likova koji će postati važni. To je ta nova mladež u East Dillonu koja nikad nije igrala američki nogomet i sad ih Coach Taylor trenira. Najzanimljiji je definitivno Vnce i Luke koje se morao preseliti. Jedva čekam nove izazove i kako će se Coach podići iz sega toga jer su sad na dnu. Prve dvije epizode stvarno vrhunske i opet me podsjetilo zašto tako volim ovu seriju.

I Joe je ostao. On je pravi zlikovac ove serije. Ostao u West Dillonu i zajedno s novim trenerom trenira West Dillon. Kako bi bilo dobro da se na kraju Coach Taylor sretne s njima kad nabrije momčad. :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Friday Night Lights (2006– 2011)

Post by Michel » 24 Dec 2013, 17:59

Pogledao epizode 3, 4, 5 i 6 :supz:

O bome me ovo emocionalno uništilo. 5. epizoda, ali doći ćemo do nje.

U 3. epizodi ovi novi igrači Vince i Luke imali problema pa je Coach Taylor morao malo smirivati :D totalna ludnica. Nikad nije tako poludio kao na njih. Drago mi je ovo prikazuju što realnije jer momčad gubi, ali ima velikog potencijala tako da sumnjam da će daleko ove godine u prvenstvu. Da je ostao u West Dillonu, išao bi po državni naslov, ovako nema šanse, ali sve to otvara veliku proslavu za 5. sezonu.

Hm, Landry i ona nova Jess neka kombinacija. Ne znam, nije mi baš Landry takav tip koji će takvu žensku odvući iako
SpoilerShow
mu je dala do znanja da ne želi ništa kad mu je opalila šamarčinu :lol:
Tim, ah taj Tim. :zubifale: Layla mu se vratila, ali mora dalje na koleđž. Drago mi je da je odbacio onu novu iako će vjerojatno ona pokušati u idućim nastavcima nešto s njim. I bilo ga je lijepo vidjeti u 6. epizodi sa Coachom Taylorom na treningu kako mu pomaže. Al je razbacao ove novajlije :lol:

A sad na šokantni kraj 4. epizode :shock: jadan jadan Matt :( i onda je došla 5. epizoda. Inače, ta 5. epizoda vam se konstantno svrstava među najbolje epizode prošloga desetljeća. Zove se The Son i nažalost neću vam spolilati, ali će ići u spoiler. Jednostavno toliko emocija kroz tu epizodu, glumac koji glumi Matta je odigrao ulogu života i sumnjam da će ikada to ponoviti.
SpoilerShow
Otac mu je ubijen :shock: to je kraj 4. epizode i to se nastavlja kroz 5. epizodu gdje je cijeli grad šokiran pa sprovod i govor na kraju od Matta. Njegova borba. Toliko ga sve guši, jako teška epizoda. Suze išle kad je počeo zakopavati svojeg oca na kraju. A kraj 6. on odlazi iz grada. Baš me zanima hoće li se vratiti.
Da, definitivno najbolja epizoda ove serije dosad. Nevjerojatna epizoda. Bolja je i od Pilot epizode, i od New York, New York, State, Tomorrow’s Blues, Hello, Goodbye, Mud Bowl, a to su stvarno sve remek djela od epizoda.

Na polovici sezone, a u rangu je najboljih sezona, prve i treće. I sad mogu komotno reći kako se radi o jednoj od najboljih serija. Jednostavno je toliko realna i likovi životopisni da sve doživljavaš kao oni.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply